WYNIKI FINANSOWE
Solorz-Żak chce sprzedać część Cyfrowego Polsatu
Zygmunt Solorz-Żak chce sprzedać część posiadanych akcji Cyfrowego Polsatu, ale z zachowaniem kontroli nad tą spółką, Środki pozyskane z realizacji potencjalnej oferty sprzedaży zostaną przeznaczone przez Akcjonariuszy na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym - poinformował Cyfrowy Polsat w komunikacie.
Play rozwija się zgodnie z oczekiwaniami właścicieli
P4 chce utrzymać dynamikę zwiększania udziałów w rynku w 2011 roku. Rozwijamy się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czyli jesteśmy najszybciej rozwijającym się operatorem na rynku - powiedział PAP Bartosz Dobrzyński, członek zarządu spółki ds. marketingu.
Kosztowny konkurs SMS-owy dla One-2-One: 7,89 mln zł kary
Urząd Celny w Poznaniu pełnomocnikom Spółki One-2-One decyzję Naczelnika, nakładającą na Spółkę karę pieniężną w wysokości 7.893.977 zł za cyt.: “urządzanie gry hazardowej bez zezwolenia”. Toczące się postępowanie dotyczy konkursu SMS’owego “Sylwester w Dwójce 2009”, którego Spółka One-2-One była organizatorem na rzecz Telewizji Polskiej.
Play zwróci klientom duże pieniądze
W nawiązaniu do dzisiejszej decyzji UKE o karze w wysokości 500 tys. zł, za zawyżanie wysokości opłat z tytułu rozwiązania przez abonenta umowy przed upływem terminu, na jaki została zawarta, Operator postanowił to naprawić.
Solorz-Żak: 6,6 mld USD na operatora Plusa
Według agencji Bloomberg Solorz-Żak złożył najwyższą ofertę na Polkomtela, wycenianego na 16-18 mld zł. Oferta, jednego z najbogatszych Polaków i właściciela Telewizji Polsat opiewa na 6,6 mld USD.
Garmin kupił Navigon
Garmin Ltd. – amerykańskie przedsiębiorstwo branży elektronicznej i technologii, którego głównym produktem są odbiorniki GPS kupił NAVIGON AG - niemiecką firmę produkującą urządzenia i oprogramowanie do nawigacji.
Audytel: Sprzedaż operatora Plusa w dobrym momencie
Decyzja o sprzedaży Polkomtela, operatora sieci Plus, zapadła w optymalnym czasie. Sam proces sprzedaży należy ocenić jako transparentny i apolityczny - czytamy w raporcie "Analiza procesu sprzedaży Polkomtel SA", który został przygotowany przez Izbę Informatyki i Telekomunikacji oraz firmę Audytel.
Play krytyczny wobec sprzedaży operatora Plusa Solorzowi
Polkomtel zostanie sprzedany. Coraz bliżej kupna, operatora sieci Plus, po wycofaniu się szwedzkigo koncernu TeliaSonera jest, kontrolujący Cyfrowy Polsat Zygmunt Solorz-Żak. To zaburzy konkurencję — uważa operator sieci Play.
Solorz-Żak złożył ofertę na kupno operatora Plusa
Zygmunt Solorz-Żak złożył ofertę na kupno akcji Polkomtela, operatora sieci Plus wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Szwedzki koncern TeliaSonera nie kupi - wynika z informacji Bloomberg. Dziś do końca dnia mają wpłynąć oferty.
Czy UPC przejmie Astera? Decyzja UOKiK w najbliższych tygodniach
UOKiK nadal rozpatruje kwestię decyzji dla UPC Polska, dostawcy telewizji, Internetu i telefonu, w sprawie przejęcia operatora kablowego Aster, ale dochodzi już do pewnego rodzaju rozwiązania. Decyzja może zapaść w najbliższych tygodniach - poinformowała prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.
Plus zainstaluje modemy we wszystkich kolekturach Totalizatora Sportowego
Firma GTECH podpisała znaczącą umowę z firmą Polkomtel, operatorem sieci Plus, w ramach której zleciła dostarczenie i instalację prawie 13 tysięcy modemów we wszystkich kolekturach Totalizatora Sportowego. Modemy zapewnią niezawodną łączność pomiędzy kolekturami i Centrum Komputerowym GTECH za pomocą sieci 3G.
Netia ocenia że 2011 rok będzie jednym z lepszych pod względem liczby klientów pozyskanych
Netia szacuje, że w I kw. 2011 roku jej udział w rynku nowych podłączeń netto wyniósł ok. 20 proc., a nie jak wcześniej oceniała 14 proc. i ma nadzieję na utrzymanie, a nawet zwiększenie tego poziomu w kolejnych kwartałach - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Mirosław Godlewski.
Microsoft zarabia więcej na Androidzie niż na Windows Phone
Gigant z Redmond zarabia pięć razy więcej na smartfonach z Androidem niż na tych z własnym oprogramowaniem, czyli Windows Phone - wynika z raportu Waltera Pritcharda, Analityka grupy Citi.
5 czerwca br. kończy się 15-letnia historia marki Era
Dziś tj., 19 maja 2011 roku w Warszawie odbędzie się spotkanie prasowe na temat rebrandingu marki z sieci Era na T-Mobile. Niemiecki inwestor kolor niebieski Ery zastąpi przez kolor magenta T-Mobile. Heyah pozostanie na rynku. Krótka historia sieci Era.
Właściciele Plusa rozmawiają z czterema oferentami
Właściciele Polkomtela, operatora sieci Plus, prowadzą rozmowy z czterema oferentami w sprawie sprzedaży akcji komórkowej spółki - powiedział agencji Bloomberga Jerzy Podsiadło, prezes Węglokoksu, który ma 4,98 proc. akcji Polkomtela.
Polsat Cyfrowy ma 119.921 użytkowników oferty komórkowej
Na dzień 31 marca 2011 roku liczba abonentów naszych płatnych pakietów programowych wyniosła 3.469.696 (wzrost o 229.941 czyli 7,1% w porównaniu do 3.239.755 na dzień 31 marca 2010 roku), z usług dostępu do Internetu korzystało 35.530 a z telefonii komórkowej 119.921 użytkowników.
Grupa MNI ma ok. 270 tys. abonentów usług telekomunikacyjnych
Dzięki akwizycjom ... pozyskaliśmy kompetencje niezbędne do stworzenia oferty 4Play (telefonia stacjonarna, komórkowa, Internet, telewizja). Daje to nam znakomitą bazę do szybkiego rozwoju w segmencie telekomunikacyjnym w tym roku, jak i w kolejnych latach - powiedział komentując wyniki Spółki Andrzej Piechocki, prezes MNI.
Dialog ma 30,7 tys. aktywnych kart SIM Diallo
Telefonia Dialog w I kwartale 2011 roku miała 30,7 tys. aktywnych kart SIM i modemów transmisji danych (w ramach usługi telefonii komórkowej Diallo, uruchomionej w lutym 2010 r.), - podał w raporcie za I kwartał KGHM, który jest właścicielem Dialogu.
Wartość operatora Plusa to 1,491 mld zł
Zysk netto Polkomtela, operatora sieci Plus, w pierwszym kwartale 2011 roku wynosił 264,9 mln zł w porównaiu do 288,7 mln zł rok wcześniej - poinformował w raporcie za pierwszy kwartał KGHM, który jest udziałowcem Polkomtela.
Microsoft przejmuje Skype za 8,5 miliarda dolarów: Skype w Windows Phone
Firmy Microsoft oraz Skype ogłosiły podpisanie umowy, na mocy której Microsoft kupi firmę Skype. Wartość transakcji wynosi 8,5 miliarda dolarów. Skype będzie zintegrowany z urządzeniami firmy Microsoft, takimi jak Xbox i Kinect, Windows Phone i inne.
Era po 1kw. 2011 r. ma 13,175 mln. klientów i nadal ich traci
Liczba klientów PTC , operatora sieci Era, na koniec pierwszego kwartału wynosiła 13,175 mln, co stanowi spadek o 84 tys. w porównaniu do czwartego kwartału 2010 roku - wynika z danych finansowych Deutsche Telekom, który jest głównym akcjonariuszem PTC.
UPC Polska po 1 kw. br. ma ponad 1 mln klientów
UPC Polska za pierwszy kwartał 2011 r. miało ponad milion klientów, w tym 408 100 abonentów telewizji cyfrowej, 610 600 telewizji analogowej, 538 800 użytkowników szerokopasmowego Internetu oraz 231 800 abonentów telefonii.
myPhone sprzedała 200 116 sztuk telefonów
TelForceOne wyniki finansowe roku 2010: Wzrost zysku netto o 95,6% oraz zysku operacyjnego o 44,0% w całym roku 2010 sprzedała 200 116 sztuk terminali GSM - o 76,6% więcej w stosunku do roku 2009.
Plus z zyskiem netto w Ikw. ok. 260 mln zł
Zysk netto Polkomtelu - operator sieci Plus - w I kwartale 2011 roku wyniósł ok. 260 mln zł - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.
FORUM TELEKOMUNIKACYJNE
Sekcje Forum
[the_ad_placement id=”bilboard-srodek-strony”]
Zapisz się do Newslettera
[newsletter_signup_form id=1]