PRAWO
Santander Consumer Bank: Pieniądze z 500 plus na edukację i na zabezpieczenie przyszłości dziecka
Z początkiem lipca Polacy ruszyli składać wnioski o wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus, po raz pierwszy na nowych zasadach. Zgodnie z ustawą, prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci i nastolatkowie do skończenia 18 lat, również jedynacy, bez względu na wysokość dochodów rodziny.
Huawei pozywa rząd Stanów Zjednoczonych za niekonstytucyjne ograniczenia handlowe narzucone przez Kongres
Huawei złożył dziś skargę do amerykańskiego sądu federalnego. Huawei dąży do wydania wyroku deklaratywnego, w którym zostanie stwierdzone, że ograniczenia skierowane przeciwko Huawei są niezgodne z konstytucją.
Prawie 170 tysięcy osób złożyło online wniosek o dowód osobisty. Weź z nich przykład.
Jesteś jedną z niemal 1,5 miliona osób, którym w tym roku kończy się ważność dowodu osobistego? A może lada moment kończysz 18 lat? Pamiętaj, nie musisz iść do urzędu, by zawnioskować o nowy dokument.
Czy czat z sędzią możliwy w Polsce ?
Nadmierny formalizm i brak informacji zwrotnej o stanie sprawy to jedne z największych problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości. Po wniesieniu pozwu do sądu powszechnego sprawa trafia na półkę. Z sekretariatem trudno się skontaktować. Aby pismo sądowe dotarło do strony, najpierw zleca się asystentowi jego przygotowanie, następnie pismo czeka na podpis sędziego by w końcu trafić do osób zajmujących się wysyłką listów poleconych. Często już sama taka operacja trwa ponad tydzień.
Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców odniósł się do aktualnie konsultowanego projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw. Według ZPiP, proponowany projekt ustawy jest szansą na wyrównanie możliwości w dostępie do niezbędnego polskim przedsiębiorcom szybkiego internetu.
Apple opatentował technologię elastycznego ekranu w iPhone
Najnowszy patent pokazuje, że Apple rozpatruje różne warianty wykonania składanego iPhone. Telefon będzie składać się w obie strony — do wewnątrz i na zewnątrz.
Sąd zakazał Apple sprzedaży starszych modeli iPhone w Niemczech
Niemiecki sąd orzekł o naruszeniu przez Apple patentu firmy Qualcomm i zabronił sprzedaży niektórych modeli iPhone na niemieckim rynku.
Ważne zmiany w prawie telekomunikacyjnym
Od 12 grudnia abonenci są lepiej chronieni przed nadużyciami ze strony nieuczciwych dostawców SMS Premium i bedą mogli w prostszy sposób kontrolować swoje wydatki.
Qualcomm uzyskał zakaz sprzedaży iPhone w Chinach
Chiński sąd zakazał sprzedaży i importowania wielu modeli Apple iPhone po rozpatrzeniu roszczenia Qualcomma. Sądowe spory obu firm trwają od lat.
Ministerstwo Cyfryzacji – Powiedz: „Sprawdzam!”. Nie daj się manipulacjom w internecie
Dezinformacja, fake news, podszywanie się pod cudzą tożsamość to coraz powszechniejsze zjawiska w internecie. Formy manipulacji i cyberzagrożeń trzeba lepiej poznać, aby nie
Od dziś do auta bez dowodu rejestracyjnego i OC – to musisz wiedzieć
Od 1 października 2018 roku nie musisz zabierać ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i potwierdzenia posiadania polisy OC.
14 lat więzienia za pomaganie hakerom
Amerykański sąd skazał na 14 lat więzienia twórcę znanej usługi, pozwalającej sprawdzić, czy dostępne aktualnie oprogramowanie antywirusowe jest w stanie wykryć przygotowywany przez hakerów szkodliwy kod.
Rząd – od 1 października jeździmy bez dowodu rejestracyjnego i OC
Nadszedł dzień, na który od dawna czekało wielu kierowców! W poniedziałek 1 października dowód rejestracyjny i polisę OC możesz zostawić w domu. W razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów - nie dostaniesz mandatu.
Znamy wzór nowego e-dowodu
MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.
Łatwiej odzyskać pieniądze przelane na zły numer rachunku
Na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku weszła w życie ustawa, która ułatwi nam odzyskanie środków wysłanych na niewłaściwy numer rachunku bankowego.
Usługi wyborcze online są już dostępne
Jesteś zameldowany w Lublinie, a chcesz oddać głos w Warszawie? Żeby to zrobić - przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi - musisz się wpisać do właściwego rejestru wyborców. Teraz możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu.
Yahoo rozlicza się z 47 milionów dolarów
Wszyscy pamiętamy – wywołujący masową histerię – historyczny już atak na Yahoo. Yahoo dość późno poinformował użytkowników, że trzykrotnie dokonano masowej kradzieży danych osobowych. Ucierpiało 3 miliardy użytkowników.
29 tys. sklepów internetowych walczy na śmierć i życie o klientów
Na koniec stycznia 2018 r. mieliśmy nieco ponad 29 tys. zarejestrowanych sklepów internetowych w Polsce . Jedynie 30% sklepów działa dłużej niż 8 lat. Z jednej strony to duży wybór, duże możliwości - dla konsumenta, z drugiej strony to walka o uwagę i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań po stronie sklepu.
Europosłowie mówią – Internet NIE dla ludzi
Parlament Europejski przegłosował wczoraj zmiany w prawie autorskim. – Nowa dyrektywa miała dostosować prawo do sposobu, w jaki korzystamy z internetu. Wygląda jednak na to, że to internet będzie musiał dostosować się do dyrektywy – ostrzegają eksperci fundacji Centrum Cyfrowe i podsumowują zmiany.
Koniec ze zmianami czasu w 2019 r.
Komisja Europejska zaproponowała zniesienie sezonowych zmian czasu w Europie w 2019 r., dając państwom członkowskim swobodę decydowania o tym, czy chcą na stałe stosować czas letni czy zimowy.
Popularność e-podpisu rośnie w szybkim tempie
Podpis elektroniczny to ciąg danych dołączanych do dokumentu, który pozwala ustalić czy treść dokumentów nie uległa zmianie oraz na podstawie dodatkowych danych ustalić, kto jest autorem danego dokumentu. Podpis elektroniczny z coraz większym potencjałem
Prywatność danych zagrożona porozumieniem „Five Eyes”
Aby uzyskać lepsze narzędzia do inwigilowania społeczeństwa, „Five Eyes” pracuje nad ustawą, która da rządom prawo nakazania firmom odszyfrowanie danych.
Kupujecie przez Internet? Warto znać swoje prawa
Zakupy w sklepach internetowych są szybkie i wygodne, dlatego decyduje się na nie coraz więcej konsumentów. Jednocześnie, blisko 4 na 10 kupujących ankietowanych przez Gemius przyznaje, że takie transakcje wiążą się z ryzykiem.
ACTA2 wraca – koniec internetu, jaki znamy już bliski?
Eksperci przestrzegają, że w aktualnym kształcie ACTA2 zagraża interesom internautów, biznesu, branży nowych technologii, a nawet samych wydawców. Koalicja polskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych wystosowała do eurodeputowanych list, w którym apeluje o zmiany w projekcie. Jego przyjęcie może oznaczać koniec internetu, jaki znamy.
FORUM TELEKOMUNIKACYJNE
Sekcje Forum
Zapisz się do Newslettera
[newsletter_signup_form id=1]