Jesteś tutaj:-, Newsy, Plus, Rynek-Audytel: Sprzedaż operatora Plusa w dobrym momencie

Audytel: Sprzedaż operatora Plusa w dobrym momencie

Decyzja o sprzedaży Polkomtela, operatora sieci Plus, zapadła w optymalnym czasie. Sam proces sprzedaży należy ocenić jako transparentny i apolityczny – czytamy w raporcie „Analiza procesu sprzedaży Polkomtel SA”, który został przygotowany przez Izbę Informatyki i Telekomunikacji oraz firmę Audytel.

Z punktu widzenia Skarbu Państwa udana sprzedaż Polkomtela będzie jednoznacznie korzystna finansowo, całkowicie neutralna w aspekcie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego oraz korzystna wizerunkowo” – ocenili analitycy firmy doradczej Audytel.

Zdaniem Audytela, polski rynek telefonii komórkowej okres łatwych wzrostów ma już za sobą. „Rynek telefonii mobilnej w Polsce zaczyna wykazywać objawy nasycenia, a coraz wolniejszy przyrost liczby kart SIM (4,8 proc. w 2010 r.) nie przekłada się na proporcjonalny chociażby wzrost przychodów operatorów komórkowych (zaledwie 2,4 proc. w 2010 r.)” – pisze Audytel. Firma analityczna prognozuje, że do 2015 r. liczba kart SIM aktywnych w sieciach operatorów wzrośnie do 53,1 mln. Wartość rynku telefonii komórkowej ma urosnąć zaś do 28,2 mld zł z 24,8 mld zł w 2010 r. – podał Audytel, firma specjalizująca się w badaniu i doradzaniu na rynku telekomunikacyjnym.

Ich zdaniem przyszłość tego segmentu leży w poważnych inwestycjach w sieć 4G oraz w udostępnieniu kontentu i usług dodanych. „W świetle porozumień konkurencji, co do współdzielenia infrastruktury zasoby Polkomtela mogą się okazać daleko niewystarczające do tego, aby skutecznie konkurować na wielu nowych polach z operatorami sieci Deutsche Telekom (T-Mobile) i z France Telecom (Orange)” – czytamy. To inwestycje nie tylko kosztowne, ale pociągające za sobą spore ryzyko techniczne i rynkowe.

Jak twierdzą eksperci Audytela, z tych względów należy uznać, że decyzja o sprzedaży udziałów Polkomtela zapadła w odpowiednim czasie. Udana sprzedaż operatora przyniesie nie tylko korzyści finansowe, lecz również wizerunkowe – m.in. obecnych akcjonariuszy, samej spółki, a także dla skarbu państwa. Będzie też całkowicie neutralna w aspekcie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego.

Warto przypomnieć, że w wyścigu po operatora Plusa zostało dwóch chętnych – Zygmunt Solorz-Żak oraz fundusz Apax – podal dziś Parkiet.

Pełny Raport: „Analiza procesu sprzedaży Polkomtel SA”: Tutaj

źródło: Audytel

Kan

Autor |2011-06-14T17:23:36+02:0014 czerwca 2011 17:23|Kategorie: Finanse, Newsy, Plus, Rynek|Tagi: , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. raff 14 czerwca 2011 w 23:21 - Odpowiedz

  jesli solorz kupi plusa to bedziemy mieli co minute rozmowy reklamy proszków i…beznadziejnego polsatu

  • jogi 15 czerwca 2011 w 05:31 - Odpowiedz

   może nie będzie tak źle… lepsze to niż oddać Plusa w kolejne „zagraniczne łapy”, choć mam nieodparte przeczucie, że prędzej czy później do tego dojdzie…

 2. Iomega 15 czerwca 2011 w 06:13 - Odpowiedz

  Plus w rekach Polsatu, może być dobrą konkurencja dla zagranicznych marek Orange i T-Mobile. Może DVB-T Polsatu bedzie za darmo:)

 3. odine 15 czerwca 2011 w 10:08 - Odpowiedz

  tez mi sie wydaję, że nie bedzie tak strasznie jak się obawiamy. Może jeszcze wszyscy przyjemnie bedziemy zaskoczeni:)i połaczenie z Polsatem wyjdzie na dobre:)

 4. Analityk 17 czerwca 2011 w 14:11 - Odpowiedz

  Wszyscy się zgadzają, że teraz to najlepszy czas na sprzedaż Plusa – ma bardzo dobre wyniki, akcjonariusze też chcą sprzedać, jest dobry czas!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile