WYNIKI FINANSOWE
Operatora Plusa przejmie Vodafone?
Vodafone nie sprzeda, tylko kupi Polkomtel, operatora sieci Plus i Sami swoi? Według analityków biura banku inwestycyjnego Espirito Santo są duże szanse, że Vodafone skorzysta z prawa pierwokupu i wykupi mniejszościowych akcjonariuszy Polkomtelu.
Orange ma 14.420 mln klientów
Orange ma 14 420 tys. klientów telefonii komórkowej, po 1 kwartale 2011 roku. W 1 kw. smartfony stanowiły 28% nowych i przedłużonych umów. Pomimo obniżki stawek MTR za SMS, spadek przychodów ograniczony do 3,7% rok-do-roku wobec -5,1% w całym 2010 roku.
SOKiK uchylił megakarę na TP
Dziś w SOKiK zapadł wyrok w sprawie bezprecedensowej i bardzo medialnej kary w wysokości 338 mln zł, jaką ponad 4 lata temu UKE nałożył na TP. Regulator wlepił ją za rzekome nieprzedłożenie cenników i kalkulacji kosztów neostrady.
350 tys. nowych urządzeń z Androidem każdego dnia
Codziennie na całym świecie aktywowanych jest ponad 350 tysięcy smartfonów opartych o platformę Google Android. W sklepie Android Market dostępnych jest ponad 3 miliardy darmowych i płatnych aplikacji zwiększających możliwości telefonów z systemem Android.
Play poda wyniki za I kw. 2011 r.
P4, operator sieci Play, ogłosi wyniki za I kw. 2011 r. 18 kwietnia br. o godzinie 13:00.
Plus wypłaca dywidendy
W dniu dzisiejszym odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polkomtelu. Zgromadzenie zatwierdziło sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności Spółki za rok obrotowy 2010 oraz sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności Grupy Kapitałowej Polkomtel za rok obrotowy 2010.
Plus zadeklarował ok. 100 mln zł inwestycji w zamian za niższe cięcia MTR-ów
Polkomtel zadeklarował poniżej 100 mln zł inwestycji w zamian za mniejsze cięcia MTR-ów - poinformował PAP prezes operatora sieci Plus Jarosław Bauc.
Udany rok Polkomtela: Na koniec 2010 roku w sieci Plus było 14 056 tys. klientów
Najwyższe szacowane przychody, najwyższa rentowność, największa na rynku baza klientów kontraktowych (Ich baza na koniec roku wynosiła 7 460 tys.) oraz rekordowy cash flow – w 2010 roku Polkomtel odnotował bardzo korzystne wyniki finansowe.
Polkomtel najemcą Nowego Domu Jabłkowskich
Pierwszym najemcą Nowego Domu Jabłkowskich powstającego w Warszawie przy ulicy Chmielnej 19 została firma Polkomtel. Operator sieci komórkowej Plus M obejmie cały parter w budowanym w centrum stolicy biurowcu - 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.
Plus ma swoją wartość i gotowy na przywitanie T-Mobile
T-Mobile zaoferuje pewnie nowe usługi i produkty, co wpłynie na sytuację konkurencyjną na rynku. Będziemy musieli przygotować odpowiedź na start polskiego oddziału T-Mobile - zapowiada w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jarosław Bauc, prezes Polkomtela, operatora sieci Plus.
Prawdopodobieństwo sprzedaży Plusa na 100proc.
Zainteresowanie Polkomtelem ogromne, oferty bardzo dobre - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej prezes PGE Tomasz Zadroga.
T-Mobile USA kupione za 39 mld USD
Wczoraj amerykański potentat telekomunikacyjny AT&T ogłośił, że kupuje lokalnego rywala - należącą do Deutsche Telekom sieć T-Mobile USA. Wartość transakcji to 39 miliardów dolarów.
Plus przeznaczy 100 proc. zysku za 2010 r. na dywidendę
Polkomtel, operator sieci Plus, planuje przeznaczyć 100 proc. zysku za 2010 r. na dywidendę - poinformował Jarosław Bauc, prezes spółki.
Egipcjanie kupią Plusa?
Herbert Wirth, prezes KGHM, i Jacek Krawiec, szef Orlenu - dwóch największych akcjonariuszy Polkomtela, operatora sieci Plus, spotkali się kilka dni temu z egipską firmą telekomunikacyjną Orascom. Rozmowa miała dotyczyć wstępnych warunków ewentualnej transakcji sprzedaży akcji operatora sieci Plus - dowiedziała się Rzeczpospolita.
FORUM TELEKOMUNIKACYJNE
Sekcje Forum
[the_ad_placement id=”bilboard-srodek-strony”]
Zapisz się do Newslettera
[newsletter_signup_form id=1]