Wygląd, Obudowa, Rysik, Wyświetlacz

Wygląd, obudowa, rysik

Pierwszą rzeczą jaka od razu rzuca się w oczy po wzięciu smartfona do ręki, to jego ogromne rozmiary. Z zestawieniu z jego 5,5 calowym ekranem, nawet 4,7 calowy HTC One X wydaje się przy nim mały. Przód urządzenia prawie w całości został pokryty szkłem typu Gorilla Glass 2, które zabezpiecza wyświetlacz, kamerkę przednią, diodę powiadomień oraz czujnik światła. Chromowane obramowanie telefonu, w zestawieniu z białym kolorem obudowy stworzy zgraną całość.


Tył urządzenia został wykonany z plastiku, co niestety dało się szybko usłyszeć. Po wzięciu telefonu do ręki, tylna klapka często skrzypi, odejmując phabletowi nieco uroku. Kolejną wadą jest to, że zbiera ona wszelkie odciski palców użytkownika, co nie wygląda zbyt estetycznie. Ponadto bardzo szybko się rysuje. Po kilku tygodniach użytkowania nie ma szans by ten element obudowy, mógł pozostać w stanie nienaruszonym. Zaletą klapki jest możliwość łatwego zdjęcia, dzięki czemu użytkownik ma łatwy dostęp do baterii, karty SIM oraz karty pamięci.


Obiektyw aparatu został pozbawiony wszelkiej osłony, przez co będzie się rysował równie łatwo co tylna klapka. Co ciekawe, pobliska dioda LED jest minimalnie schowana pod powierzchnią obudowy, co zapewni jej należytą ochronę. Niestety nie da się powiedzieć tego samego o aparacie.


Design telefonu prezentuje atrakcyjny dla oka minimalizm. Nie znajdziemy tu zbędnych przycisków, wejść, zaślepek itp. Obok przycisku Home, umieszczonego pod ekranem urządzenia, znajdziemy także przycisk Menu oraz Wstecz, które podświetlają się przy odblokowaniu smartfona. Podczas dalszego korzystania z telefonu często nie podświetlają się one w ogóle, co może być problematyczne dla kogoś kto wcześniej nie miał styczności z high-endowymi konstrukcjami Samsunga.


Prawy bok telefonu zajmuje przycisk blokady. Po lewej stronie umieszczono klawisze regulacji głośności. Górna krawędź kryje mikrofon oraz 3,5 mm wejście jack, dolna drugi mikrofon, wejście microUSB (z funkcją MHL) a także rysik ułatwiający obsługę urządzenia. Ten ostatni odznacza się stylowym wyglądem, jest poręczny a jego elastyczna, ruchoma końcówka sprawia, że użytkownik ma wrażenie jakby miał w ręku prawdziwy długopis. Dodatkowo rysik został wyposażony w przycisk wywołujący różne funkcje w telefonie. Rozbudowany opis jego możliwości znajduje się w dalszej części testu.


Wyświetlacz

Wyświetlacz telefonu Samsung Galaxy Note II ma przekątną 5,5 cala, został wykonany w technologii Super AMOLED, oferując rozdzielczość HD na poziomie 1280 x 720 pikseli oraz gęstość 267 punktów na cal. Zważywszy na gabaryty urządzenia jest to dobry wynik. Matrycę PenTitle, znaną chociażby z modelu Galaxy S3 zastąpiono układem RBG. Jaki ma to wpływ na wyświetlany obraz, widać na przykładzie poniższego obrazka. Stosunek długości do szerokości ekranu układa się w proporcjach 16:9, dzięki czemu telefon jest w stanie odtwarzać większość filmów bez konieczności skalowania obrazu.