Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Huawei, Inne, Newsy, Poradniki-Huawei – jak łatwo przenieść dane na nowy smartfon?

Huawei – jak łatwo przenieść dane na nowy smartfon?

Pierwsze włączenie i konfiguracja nowego smartfonu bywają ekscytujące, jednak nie zawsze łatwe. Przeniesienie zgromadzonych w pamięci telefonu danych na nowe urządzenie może stanowić nie lada wyzwanie. Huawei oferuje autorskie rozwiązania, która znacząco ułatwią korzystanie z nowego telefonu, takie jak aplikacja Phone Clone do kopiowania plików, wiadomości i kontaktów ze starego smartfonu, program HiCare, który odkrywa możliwości, drzemiące w urządzeniu i Menedżer telefonu, dzięki któremu smartfon będzie działał jak nowy przez wiele miesięcy.

Klonowanie telefonu

Przeniesienie zgromadzonych w pamięci smartfonu filmów i zdjęć było stosunkowo łatwe. Wystarczyło przełożyć kartę pamięci i w ten sposób dane pojawiały się na nowym urządzeniu. Wyzwanie stanowiła natomiast konieczność instalowania wielu aplikacji, synchronizowania kontaktów czy wiadomości SMS. Na rynku dostępne są co prawda programy, które umożliwiają przeniesienie danych, jednak cały proces jest dość skomplikowany, a uzyskany efekt daleki od ideału.

Huawei stworzył aplikację Phone Clone, dzięki której przeniesienie aplikacji, zdjęć, filmów, wiadomości SMS czy nawet historii połączeń dzieje się błyskawicznie i bez problemów. Jak to zrobić? Huawei Phone Clone korzysta w tym celu z sieci WiFi. Wystarczy zainstalować program na nowym i starym urządzeniu, zeskanować kod QR i dać smartfonom chwilę na wymianę informacji. Już po chwili wszystkie wybrane przez nas dane zostaną przeniesione na nowe urządzenie. Co ważne, dane mogą być pobierane nie tylko z urządzeń Huawei, ale również z telefonów innych producentów.

Prawdziwy smart-phone

Chcąc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie oferują współczesne smartfony, warto po przeniesieniu danych poznać dostępne funkcje telefonu. Powszechnie wiadomo, że przejęły one zadania odtwarzacza muzyki, filmów czy aparatu fotograficznego. Jednak niewiele osób ma świadomość, że smartfon Huawei może zastąpić router WiFi, wizytownik czy… pilot do telewizora. Wszystkie niezbędne informacje i funkcje są w przejrzysty sposób zaprezentowane w aplikacji HiCare. Podzielona jest ona na kilka kategorii, a jedną z nich jest sekcja porad, która pozwala łatwo odkryć nowe funkcje naszego smartfonu. Wskazówki adresowane są zarówno do mniej, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, a każda z funkcji jest opisana w prosty i przejrzysty sposób za pomocą ikon i grafik. Z aplikacji możemy dowiedzieć się między innymi jak korzystać z zaawansowanego trybu PRO w aparacie, jak zeskanować wizytówkę lub stworzyć krótki film wideo ze zdjęć przechowywanych w galerii.

Jednak to nie wszystkie możliwości stojące za HiCare. Dzięki niej jesteśmy w stanie sami zdiagnozować dużą część ewentualnych problemów, jakie mogą pojawić się podczas korzystania ze smartfonu i w szybki sposób je rozwiązać, bez konieczności odwiedzania serwisu. Dowiemy się z niej między innymi, jak postępować w przypadku uszkodzenia ekranu, rozlania płynu na urządzenie, problemów z podłączeniem do sieci bezprzewodowej lub szybszego niż zwykle rozładowywania baterii.

W aplikację wbudowany jest również program, który na żądanie użytkownika może sprawdzić poprawność działania sensorów i czujników urządzenia. Dzięki temu podczas kontaktu z serwisem można ze 100% precyzją określić źródło problemu.

Zarządzanie telefonem

Trzecią aplikacją, którą Huawei przygotował do zarządzania smartfonem jest Menedżer telefonu. Pozwala ona w prosty sposób poprawić bezpieczeństwo i wydajność naszego urządzenia. Główną funkcją programu jest optymalizacja pracy smartfonu – aplikacja na bieżąco sprawdza jej stopień i po wybraniu jednego przycisku automatycznie poprawia wydajność aplikacji i pamięci, bezpieczeństwo, wydajność baterii. Dodatkowo, Menadżer telefonu pozwala na sprawne czyszczenie pamięci urządzenia, konfigurację metod oszczędzania energii, szczegółową kontrolę poziomu transmisji danych i zarządzenie blokowanymi wiadomościami oraz rozmowami. Dzięki wbudowanemu programowi antywirusowemu aplikacja może też sprawdzić, czy telefon nie został zainfekowany przez niebezpieczne oprogramowanie, a jeśli tak się stało – zlikwidować zagrożenia.

Autor: HuaweiAutor |2018-04-04T19:44:52+02:004 kwietnia 2018 19:44|Kategorie: Android, Aplikacje, Huawei, Inne, Newsy, Poradniki|Tagi: , , |8 komentarzy

8 komentarzy

 1. […] Huawei – jak łatwo przenieść dane na nowy smartfon? 2018-04-04 […]

 2. Marta 27 grudnia 2018 w 17:09 - Odpowiedz

  Nie mam możliwości zeskanownia kodu QR starym telefonem, bo jest STARY, co wtedy ?

 3. Julian 1 marca 2019 w 10:49 - Odpowiedz

  W takim przypadku nie ma możliwości przerzucenia w łatwy sposób danych, potrzebny będzie specjalny program do przenoszenia danych po kablu przez komputer.

 4. Janusz 13 marca 2019 w 19:15 - Odpowiedz

  W którym telefonie ma być sim

  • iwka.ronaldinho 10 sierpnia 2019 w 11:41 - Odpowiedz

   Korzystałam z tego, żeby przenieść dane z iPhone se na Huawei p30 i jest możliwość skopiowania tylko zdjęć, kontaktów i kalendarza. Czy ktoś próbował przenieść aplikacje i SMS? Nie ma takiej możliwości w Phone clone. Z drugiego telefonu na androidzie skopiowało się wszystko.

 5. Tomek 14 kwietnia 2019 w 18:02 - Odpowiedz

  Niestety można dane przenieść tylko na huawei, z niego na inny telefon nie ma możliwości.

 6. Nela 7 grudnia 2019 w 19:31 - Odpowiedz

  Przerzuciłam wszystko przez tą aplikację ale jak się później okazuje nie ma w galerii nowego tel zdjęć ani filmów ze starego tel. Gdzie mam szukać ?

 7. Falowniki 20 kwietnia 2020 w 10:49 - Odpowiedz

  Dzięki za artykuł niestety z niektórymi LG trzeba dalej ręcznie robić.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.