Prawo2018-01-20T15:03:41+01:00

PRAWO

UKE: świadomie kupuj sprzęt do odbioru naziemnej TV cyfrowej

By |19 lipca 2012 16:19|Newsy, Prawo, Rynek, Sprzęt, Telewizja|

Nadawanie programów telewizyjnych w sposób cyfrowy objęło już niemal cały obszar Polski. Jest bardzo istotne, aby sprzęt do odbioru DVB-T spełniał ustalone przez Ministra Infrastruktury wymagania. Tylko wówczas będziemy mieć gwarancję poprawnego odbioru programów i usług dodatkowych zawartych w multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej.

UOKiK: 177 tys. zł. kary dla Vobis za Notebook z modemem iPlus za 1 zł

By |13 lipca 2012 07:01|Internet, Internet mobilny, Newsy, PC i Laptopy, Plus, Prawo, Rynek, Samsung|

Prezes UOKiK uznała, że spółka Vobis wprowadzała konsumentów w błąd. Reklamowała ona usługę mobilnego Internetu, dostępnego wraz z komputerem przenośnym za 1 zł. Na podstawie powtarzanego w mediach przekazu konsumenci mogli odnieść wrażenie, że kupią komputer wraz z modemem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Koniec z drobnym druczkiem oraz 4-letnimi umowami na Internet czy telefon

By |11 lipca 2012 08:55|Newsy, Operatorzy, Prawo, Taryfy komórkowe|

Rząd kończy pracę nad nowelizacją ustawy o Prawie Telekomunikacyjnym, która lepiej chroni interesy abonentów. Korzyści odczują niemal wszyscy obywatele. Jestem przekonany, że zmiany przyniosą korzyści abonentom oraz przyczynią się do wzrostu zdrowej konkurencji na rynku usług telekomunikacyjnych - – powiedział Michał Boni Minister Administracji i Cyfryzacji.

UKE: Polska na 9 miejscu z mobilnym Internetem w UE

By |26 czerwca 2012 17:56|Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek|

Cechą charakterystyczną rynku dostępu do Internetu była rosnąca popularność i zapotrzebowanie na tę usługę. Prawie 6,7 mln osób posiadało dostęp stacjonarny, natomiast ponad 3,3 mln zakupiło usługę mobilną. Średni miesięczny przychód z abonenta usługi dostępu do Internetu (ARPU) wyniósł 33,1 zł.

UKE: Play liderem MNP w 2011 roku. Ceny usług telefonii ruchomej

By |26 czerwca 2012 16:16|Internet mobilny, Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek, Taryfy komórkowe|

W 2011 r. zostało zmigrowanych ponad 1 mln numerów, większość z nich (71%) były to numery przeniesione do sieci Play. Najważniejszym argumentem przemawiającym za migracją do innej sieci są przesłanki finansowe oraz możliwość otrzymania atrakcyjnych modeli telefonów. Polak chce płacić średnio: 0,27 zł/min połączenia głosowego, 0,15 zł za wysłanie SMS-a i 0,25 zł za MMS-a.

UKE: 1670 minut, 51,6 mld SMS-ów i 326 mln MMS-ów oraz 1930 MB w 2011 roku

By |26 czerwca 2012 16:07|Internet mobilny, Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek, Taryfy komórkowe|

Użytkownik telefonii ruchomej rozmawiał średnio rocznie przez ponad 1670 minut, a więc o ponad 270 minut dłużej niż w 2010 r. W 2011 r. w Polsce zostało wysłanych ponad 51,6 mld SMS-ów co oznacza, że statystyczny użytkownik rocznie wysłał ich ok. 1352 i jednocześnie stanowiło to wzrost o zaledwie 0,4% w stosunku do roku poprzedniego.

UKE: Play największy wzrost udziału (o ponad 3,1 p.p.) w porównaniu z 2010 r.

By |26 czerwca 2012 15:58|Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek|

Wg stanu na 31 grudnia 2011 r. w segmencie telefonii ruchomej działalność prowadziło 23 przedsiębiorców telekomunikacyjnych, w tym 16 operatorów sieci wirtualnych (MVNO). Penetracja polskiego rynku wyniosła ok.131,6%, co dało ponad 50,1 mln kart SIM użytkowanych przez konsumentów - wynika z opublikowanego dziś Raportu UKE o stanie rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce w 2011 roku.

Rynek usług telekomunikacyjnych w 2011 roku

By |26 czerwca 2012 15:12|Newsy, Prawo, Raporty i prezentacje, Rynek|

Najbardziej spektakularnym posunięciem na rynku telefonii ruchomej w 2011 r. był zakup Polkomtela przez spółkę Spartan Capital Holdings. Ważnym wydarzeniem był rebranding w PTC. Znaczenia nabierają także działania uczestników rynku mające doprowadzić do obniżenia kosztów funkcjonowania, jak chociażby Networks!.

Play cieszy przychylność UKE przy przetargu na 1800 MHZ i obiecuje lepsze ceny (video)

By |26 czerwca 2012 07:42|Internet, Internet mobilny, Newsy, Play, Prawo, Rynek|

Tu nie chodzi o faworyzowanie Play, przy rozstrzyganiu przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHZ, ale o zachowanie konkurencyjności w Polsce - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Bartosz Dobrzyński, dyrektor marketingu sieci Play. Operator ma już pomysły na zagospodarowanie nowych częstotliwości.

Emitel chce być operatorem komórkowym (video)

By |9 czerwca 2012 11:04|Newsy, Play, Prawo, Rynek|

W rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria prezes UKE zdradza, że po ogłoszone w przetargu częstotliwości oprócz największych operatorów telefonii komórkowej może wystartować także Emitel, który zajmuje się m.in. budową masztów i stacji nadawczych dla radia i telewizji. Pewną przewagę może mieć Play.

[the_ad_placement id=”bilboard-srodek-strony”]

Zapisz się do Newslettera

[newsletter_signup_form id=1]

Przejdź do góry