SmartWatch 2 współpracuje z każdym urządzeniem z systemem Android w wersji 4.0 lub nowszej, za pośrednictwem technologii Bluetooth 3.0. Aby sparować zegarek z telefonem, najlepszym, najszybszym i najprostszym rozwiązaniem będzie użycie do tego celu NFC. Oczywiście możemy zrobić to również tradycyjnie, przez Bluetooth, ale jeśli mamy telefon z NFC to polecam skorzystać właśnie z tej funkcji.


Zanim przystąpimy do parowania, musimy upewnić się, że w naszym telefonie zostało włączone NFC. Gdy uruchomimy już zegarek, wystarczy przyłożyć go tylną stroną do odpowiedniego miejsca w smartfonie a komunikaty na ekranie telefonu same powiedzą nam, co mamy zrobić.


Najpierw zostaniemy poproszeni o instalację / aktualizację programu Smart Connect a następnie instalację aplikacji SmartWatch 2 SW2, wymaganą do obsługi zegarka. Ta ostatnia jest dostępna wewnątrz programu Smart Connect i służy do wyszukiwania aplikacji przeznaczonych dla SmartWatcha w sklepie Play oraz do zarządzania tymi już zainstalowanymi.



Wszystkie aplikacje instalujemy zatem z poziomu naszego smartfona, a po chwili widzimy wybrane ikonki na ekranie zegarka. Możemy zmienić ich ustawienia, klikając na wybraną aplikację na liście w telefonie. Przykładowo, w Facebooku ustawimy częstotliwość aktualizacji, wybierzemy o jakich zdarzeniach chcemy być powiadamiani przez zegarek czy włączymy opcję wyświetlania obrazków we wpisach.


Gdy już skonfigurujemy naszego SmartWatcha, możemy go wreszcie założyć na rękę. Urządzenie nie jest przesadnie duże, wymiarami nieco przewyższa zegarek, który noszę na co dzień, niemniej nie jest to spora różnica. Mogę się przyczepić jedynie do tego, że po dłuższym użytkowaniu silikonowy pasek może nieco uwierać a ręka zacząć się pocić. Ten typ paska ma po prostu taki urok, w porównaniu do droższej bransolety.


I jeszcze jedna ważna sprawa – jak na rasowy zegarek przystało, SmartWatch 2 jest wodoodporny. Spełnia normę IP57, co oznacza, że wytrzyma zanurzenie na głębokości 1 mera przez 30 minut.