Przeciętnie prezentują się zdjęcia wykonane przy pomocy 8-megapikselowego aparatu fotograficznego – kolory są naturalne, ale za ich szczegółowość i rozdzielczość nie mogę producenta pochwalić, niestety. Trzeba się też trochę postarać, by podczas wykonywania fotografii uniknąć widocznego szumu. Neffos C5L posiada swój, dość ciekawie, a zarazem intuicyjnie zaprojektowany interfejs z ustawieniami.


Mógłbym się też przyczepić, to do szybkości autofokusa, na którego musimy trochę poczekać, nim ustawi nam odpowiednią ostrość. Główny aparat smartfonu korzysta z doświetlenia diody LED, która w razie potrzeby może także służyć za dość mocną latarkę.

Poniżej przykładowe zdjęcia wykonane recenzowanym egzemplarzem.







Niezbyt usatysfakcjonowani będą mobilni filmowcy – Neffos C5L oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości HD (720p), z prędkością 29 klatek na sekundę. Nie odbiegają one znacząco od jakości zaprezentowanych zdjęć. Należy jednak uważać, by nie potrząsać dłońmi, bo bardzo negatywnie odbija się to na nagraniu.

Gdyby nie stosunkowo słaba bateria, to Neffos C5L byłby o wiele godniejszym polecenia smartfonem. Urządzenie cierpi na to samo, na co cierpi większość nowoczesnych smartfonów: na niedobór prądu.

TP-LINK Neffos TP601A
TP-LINK Neffos TP601A

Zastosowane ogniwo w smartfonie to akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh, który używany do rozmów, SMS-ów i sporadycznego korzystania z przeglądarki wytrzymuje 1 dzień. Wystarczy jednak uruchomić Wi-Fi i aparat fotograficzny, a już po 5 godzinach domagał się „karmienia”. Gdy telefon trafi do mniej „hardcorowego” użytkownika, który do tego będzie korzystał z możliwości programowego wyłączania telefonu np. podczas nocy, zmniejszy podświetlanie i wyłączy 3G, to ten czas zapewne wydłużył by się do 1,5 dnia. Nie jest to wynik fatalny, ale czas działania pracy na jednym cyklu ładowania powinien być nieco dłuższy.


A jeżeli Wam brakuje energii, to może zainteresujecie się NEXO powerBOX flashlight – hybryda latarki i powerbanku, którą używałem podczas testu z tym smartfonem. NEXO powerBOX flashlight wygląda jak kompaktowa latarka – niewielkie rozmiary, aluminiowa obudowa w czarnym kolorze sprawiają, że z łatwością zmieści się w schowku samochodowym, kieszeni czy też w torebce.


Dzięki diodzie LED Cree XLamp XP-E sprawdza się jako poręczna latarka z wysokiej jakości światłem i płynnie regulowanym strumieniem. Z kolei ogniwa Li-Ion o pojemności 2000mAh zapewniają ochronę OVP i OCP (przeciw zwarciom i przegrzaniu podczas ładowania i/lub rozładowania).


NEXO powerBOX flashlight bazuje na dedykowanej do mocnych latarek diodzie LED Cree XP-E, która zapewnia jasność na poziomie 150 lumenów. Dodatkowo, zastosowany przesuwny pierścień służy do regulacji szerokości strumienia światła. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, można oświetlać zarówno bliskie, jak i oddalone nawet o ponad 100m obiekty.


NEXO powerBOX flashlight jest też (czy też raczej – przede wszystkim) w pełni funkcjonalnym powerbankiem o pojemności 2000mAh. Pozwala tym samym naładować do pełna większość telefonów komórkowych, odtwarzaczy przenośnych oraz podładować tablety czy inne urządzenia multimedialne.


W zestawie znajduje się uniwersalny przewód zasilający z końcówką microUSB. Pozwala ona na podłączenie banku energii do ładowanego urządzenia, jak również pomaga podładować samego powerBOX flashlight.


Specyfikacja techniczna:

    Bateria: 2000 mAh

    Napięcie wyjściowe: 5V / 1A

    Maksymalne natężenie prądu: 500 mA

    Złącza: microUSB

    Długość (mm): 118-127 (regulacja strumienia)

    Średnica: 31 mm

    Waga: 115 g

    Inne: Wbudowana dioda LED CREE XPE, funkcja latarki 150 lm, płynna regulacja strumienia światła Gwarancja: 12 miesięcy