Materiał partnera

Są rzeczy, za które warto dopłacić, aby móc korzystać z dodatkowych funkcji, ekskluzywnych treści czy nieograniczonej rozrywki online nieprzerywanej reklamami. To wszystko – w zależności od rodzaju usługi – oferują konta premium. Mając taki rachunek, po zalogowaniu się, otrzymujesz dostęp do dodatkowych korzyści i funkcji, które przeważnie nie są dostępne dla użytkowników darmowych wersji serwisu.

Posiadanie takiego konta wiąże się opłatą. Na rynku są zarówno tanie konta premium, jak i te nieco droższe, jednak i tak zazwyczaj korzyści przewyższają koszty, które trzeba ponieść. Z kontem premium masz możliwość odblokowania dodatkowych funkcji, możesz cieszyć się rozszerzonymi możliwościami, w tym brakiem reklam. Na rynku znajdziesz m.in. konta premium vod, czyli usługi z filmami i serialami o wysokiej jakości. Należą do nich konta premium Netflix, Disney plus, czy HBO. Serwisy z muzyką, podcastami czy grami, a także konta bankowe w wersji VIP.

Za jakie usługi warto dopłacić, aby móc się cieszyć najwyższa jakością? Poniżej przedstawiamy konta premium, które warto mieć.

1. Spotify

Spotify to serwis usług streamingowych, który umożliwia cyfrowe odtwarzanie muzyki i podcastów. Platforma oferuje dostęp do ponad 100 milionów utworów z całego świata, a także do 5 milionów podcastów. Spotify to jeden z najpopularniejszych i najlepszych serwisów z muzyką na świecie. Ma ponad 570 mln użytkowników, a blisko 40 procent z nich korzysta z kont premium.

Serwis dostępny jest w kilku opcjach: bezpłatnej i płatnej. Każda zapewnia dostęp do ulubionych treści, jednak aby móc korzystać z wszystkich opcji, trzeba wykupić subskrypcję. W przeciwnym razie należy liczyć się z reklamami, które będą przerywały nam czas spędzony podczas słuchania muzyki lub podcastu.

Co zatem daje zakup konta premium? Możliwość słuchania muzyki będąc offline. Możesz pobierać pojedyncze utwory, a nawet całe albumy, tak samo jest z podcastami.

Dla użytkowników premium Spotify jest również bez uciążliwych reklam. Możesz tworzyć własne playlisty, albo słuchać tych przygotowanych przez innych.

Aby móc korzystać z wersji wyżej Spotify trzeba zapłacić 24 zł. Jeśli jeszcze nie korzystałeś/łaś z wersji płatnej platformy, wypróbuj ją przez pierwszy miesiąc za darmo.

2. YouTube Premium

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie. Umożliwia bezpłatne dodawanie i przeglądanie nagrań, filmów czy muzyki. Korzystanie z YouTube jest dla większości ludzi, czymś powszechnym. Jednak jednocześnie, w związku z dużą liczbą reklam, coraz mniej przyjemne. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest płatna subskrypcja YouTube Premium.

Korzyści posiadania konta premium na YouTube to przede wszystkim:

  • brak reklam na platformie ogólnej i dla dzieci;
  • odtwarzanie wideo w tle i przy zablokowanym ekranie;
  • pobieranie filmów i odtwarzanie ich offline;
  • dostęp do aplikacji YouTube Music w wersji premium.

Jak widać, zakładając konto premium na YouTube, zyskujesz wyższy komfort użytkowania. W tym przypadku nie masz dostępu do unikalnych treści, ale do opcji niedostępnych dla osób bez pakietu subskrypcji.

Konto premium kosztuje miesięcznie 25,99 zł. Jeśli jesteś nowym subskrybentem planu płatnego, możesz skorzystać z darmowego miesiąca próbnego i przed jego końcem zdecydować, czy chcesz przechodzić na płatną wersję na dłużej.

Jeśli chcesz zmniejszyć nieco cenę dostępu do serwisów streamingowych, skorzystaj z kodów premium zakupionych w specjalnych sklepach zajmujących się taką ofertą. Koszt dostępu do filmów i seriali jest nieco niższy. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić, czy dana strona jest rzetelna.

3. Konto osobiste premium

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości usług, warto również skorzystać z oferty bankowych kont premium. Co do zasady pod względem funkcjonowania nie różnią się one od standardowych kont – również służą do transakcji bankowych. Jednak to, co jest wyróżnikiem takiej oferty, to fakt, że możesz korzystać z wszystkich możliwych usług banku, a także specjalnych, lepszych warunków dostępnych produktów niż ma to miejsce w przypadku zwykłego konta. Takie rachunki są skierowane do klientów o wyższych wpływach, którym zależy na rozszerzonej ofercie usług i korzyści.

Główną różnicą między kontami premium a zwykłymi jest poziom obsługi. Jeśli jesteś wymagający, to taka oferta jest dla Ciebie. W zależności od banku zazwyczaj klienci premium są obsługiwani na innych warunkach. Nie muszą czekać w kolejce i cieszą się dodatkowymi usługami. Konta premium zazwyczaj wiążą się z dostępnością ekskluzywnych usług, jak np. złote i platynowe karty debetowe i kredytowe, ubezpieczenia na życie, dedykowany concierge czy usługi związane z zarządzaniem portfelem inwestycyjnym.

Koszt takiego rachunku jest zależny od oferty danego banku. Zazwyczaj jednak po spełnieniu pewnych warunków aktywności, można go ominąć.