Dane podstawowe

HTC Wildfire mniejszy, nieco uboższy brat modelu Desire

Przejdziemy do krótkiego opisania danych podstawowych HTC Wildfire, urządzenie zostało wyposażone w 3.2” dotykowy ekran pojemnościowy z obsługą multitouch (obsługa gestów). Nie jest on jednak tej samej jakości co wyświetlacz zastosowany w Desire, Legend (AMOLED), jego jakość nie jest nawet zbliżona w maleńkim stopniu do wspomnianych ekranów. Przy rozdzielczości 240 x 320 pikseli QVGA, ekran wypada dość blado, gęstość pikseli przy 3.2″ wyświetlaczu powoduje, że staje się on nieco nieczytelny. Im bliżej patrzymy na ekran, tym bardziej zauważalne są widoczne piksele. Odwzorowanie kolorów, jasność ekranu nie powala na kolana, w przypadku tego pierwszego biel nie jest śnieżno biała a wręcz lekko szarawa, głęboka czerń to też pojęcie abstrakcyjne. Na obronę powiem, że telefon wyświetla przynajmniej 16 milionów kolorów. Nie spodziewajcie się pod tym względem niczego rewelacyjnego.


Urządzenie posiada procesor o taktowaniu 528MHz działając pod kontrolą Androida 2.1 z nakładką HTC Sense (ta sama wersja interfejsu, którą znajdziemy w Desire, Legend) .Pomimo identycznej wielkości pamięci RAM co w modelu Legend- 384MB RAM taktowanie procesora wpłynęło na nieco mniejszą wydajność telefonu. Nie oznacza to jednak, że HTC Sense przycina i ma ogromne lagi, po prostu interfejs nie działa tak płynie jak w telefonie Desire. Najbardziej widać to przy korzystaniu z przeglądarki, wpisywaniu wiadomości tekstowych, zmianie rotacji.

Jeśli powiem, że design jest czymś co Wildfire odziedziczył po swoim starszym bracie Desire jestem bliski prawdy. Testowany egzemplarz trafił do nas w kolorystce identycznej jak poprzedni model, coś między brązem a fioletem (szczerze żałuje, że nie otrzymaliśmy egzemplarza w kolorze czerwonym). Zachowano również metalowe wstawki obudowy, przez co właśnie ściskając telefon nie usłyszmy skrzypnięcia, charakterystycznego dla telefonów wykonanych z niskiej jakości materiałów w niektórych tanich modelach. Samo rozmieszczenie przycisków, złącze jest typowe dla firmy HTC. Na przednim panelu znajdziemy diodę powiadomień LED, przyciski dotykowe, pojemnościowe: menu, ekran główny, wstecz, wyszukaj oraz optyczny trackpad.


Na górze telefonu znajdziemy klawisz wyłączenia, blokady oraz złącze jack 3.5mm pozwalające na podłączenie własnych słuchawek.



Lewy bok, jak w przypadku większości produktów HTC posiada przycisk regulacji głośności, ponadto z tej strony znajdziemy złącze microUSB, które pozwala na podłączenie telefonu do komputera oraz jego ładowanie.


Na panelu tylnym zauważymy aparat 5MPix, funkcję autofocus, niestety bez żadnej pokrywy chroniącej obiektyw przed przypadkowym zarysowaniem. Co ciekawe, telefon jak na swoją cenę został wyposażony w aparat z lampą LED.

HTC Wildfire pod względem specyfikacji nie odbiega od pozostałych Androido-wych telefonów tajwańskiej firmy: moduł Wi-Fi IEEE 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 z EDR, A2DP, radio FM, G-Sensor, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia, odbiornik GPS, A-GPS, radio FM, wbudowana latarka. Pasmo pracy urządzenia to GSM 850/900/1800/1900 MHz oraz HSDPA/WCDMA 900/2100 MHz. Łączność HSDPA pozwala na uzyskanie transferu danych do 7,2 Mb/s przy pobieraniu oraz do 2 Mb/s przy wysyłaniu oraz baterię 1300mAh. Niestety nie znajdziemy możliwości wykonywania połączeń wideo ze względu na brak przedniej kamery.