Głównym aparatem 5MP z auto focusem oraz lampą błyskową LED można wykonywać zdjęcia w rozdzielczości do 2592х1944 pikseli. Jakość zdjęć jest przyzwoita. Fotografie robione na zewnątrz są poprawne, ale można się przyczepić do kolorów i dużego ich zaszumienia. Aparat posiada funkcję geo-taggingu, wykrywania twarzy i umożliwia wykonywanie zdjęć w trybie Panoramicznym.






Karbonn A5S nie zaimponował nam także pod względem jakości wykonywanych filmów. Materiały multimedialne rejestrowane za pomocą tego telefonu wyglądają po prostu przeciętnie. Żałujemy też, że maksymalna rozdzielczość kręconych filmów to 864 x 480 pikseli z szybkością 30 klatek na sekundę.

Przednia kamerka VGA przyda się z z kolei do wideo rozmów. Te można prowadzić korzystając z łączności Wi-Fi, bądź modemu 3G. Jeśli chodzi o łączność, nie mamy niemal nic do zarzucenia. Nie mieliśmy problemów z przerywaniem połączeń lub nieoczekiwanym zanikającym sygnałem. Jakość rozmów przeprowadzanych przez A5S jest zadowalająca. Dwa sloty na karty SIM, jedno pełnowymiarowe SIM i jedno microSIM, działają w trybie Dual-SIM Standby – obie karty są w stanie czuwania. Do nawigacji urządzenie używa modułu GPS ze wsparciem A-GPS. Moduł nawigacyjny niestety dość długo wyszukuje tzw. „fixa” i ma problem ze stabilnością. Złącze USB nie jest też w standardzie On-The-Go, więc nie podłączymy do telefonu myszki czy pendrive’a. Smartfon posiada wbudowane radio FM aktywne po podłączeniu dołączonych do zestawy słuchawek.


Karbonn A5S został wyposażony w baterię o pojemności 1400 mAh pozwalającą, według producenta na 280 h czuwania i 10 godzin. Podczas testów telefon był w stanie wytrzymać do 3,5 godziny ciągłej pracy lub 1-2 dni niewymagającego, codziennego użytkowania, co jest naszym zdaniem przeciętnym wynikiem. Ani dobrym, ani złym.

Podsumowanie