KIS pracuje w oparciu o „goły” system operacyjny Android v2.3.5, ale producent zaimplementował tutaj całą gamę funkcjonalnych aplikacji, m.in. Gmail, YouTube czy Google Talk, które umożliwiają komunikację na różnych płaszczyznach czy zabawę multimedialną. Miłym dodatkiem jest prosta aplikacja Backup & restor, pozwalająca wykonać kopię zapasową kontaktów i wiadomości SMS na karcie microSD, a następnie przywrócić je z powrotem (np. po przywróceniu ustawień fabrycznych).


Różnorodność preinstalowanych aplikacji jest wystarczająca do komfortowego rozpoczęcia pracy ze smartfonem. Można także oczywiście pobierać nowe aplikacje ze strony internetowej Google Play według własnych preferencji i potrzeb. Aktualizacji do wersji 4.0 Ice Cream Sandwich niestety nie należy się spodziewać, ponieważ komponenty telefonu mogłyby sobie z nim nie poradzić.


Aby wyświetlić wszystkie pulpity wystarcza tradycyjne uszczypnięcie. Domyślnie pulpitów wirtualnych jest 7, ale bez problemu liczbę tą zmniejszymy do jednego lub zwiększymy do dziewięciu. Głównym pulpitem zawsze jest ten środkowy. Do ekranów można przypisać zgodnie z własnym gustem i upodobaniami widgety, aplikacje i skróty. Miłym dodatkiem jest dioda powiadomień, obecna z prawej strony koło głośnika nad wyświetlaczem.


Na lewym boku znajdziemy przyciski regulacji głośności.


Na prawym gniazdo microUSB, z których korzysta ładowarka telefonu. Niestety oględziny przynoszą niemiłą dla nas informację – brak spustu migawki aparatu.


U góry smartfona znajduje się wyjście słuchawkowe minijack 3.5mm oraz przycisk włączania telefonu/blokady ekranu.

Z tyłu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny. Sama tylna klapka jest pokryta gumową powłoką, co jest dużym plusem urządzenia.