Jesteś tutaj:-, Rynek, Samsung, Telefony, Top7-Czy smartfony Samsung staną się tańsze?
lenovo yoga top

Czy smartfony Samsung staną się tańsze?

Samsung planuje przenieść część swojej produkcji smartfonów do chińskich podwykonawców. O tym informuje Reuters.

Taka zmiana pomoże firmie zmniejszyć koszty i obniżyć ceny na swoje produkty. Jak zauważa Reuters, 20% produkcji trafi do firmy Wingtech, która obecnie zajmuje się produkcją niektórych modeli Xiaomi i Huawei.

W 2020 roku Samsung, który produkuje ok 300 mln telefonów,  chce przenieść produkcję 60 mln smartfonów od zewnętrznego podwykonawcy. W ten sposób Chiny zapewnią 20% produkcji telefonów południowokoreańskiego giganta.

„Jest to raczej nieunikniona strategia”, — zaznaczył jeden z rozmówców agencji Reuters,  gdy dowiedział się o współpracy Samsunga z chińskimi producentami.

Współpraca z Wingtech pomoże firmie zmniejszyć koszty o 30%. Dla klientów będzie to oznaczać pojawienie się na rynku większej ilości tańszych urządzeń. Insider z Samsunga zaznaczył, że negatywną stroną takiej decyzji producenta może być obniżenie jakości produkowanych urządzeń.Autor |2019-11-21T12:18:24+02:0021 listopada 2019 12:18|Kategorie: Newsy, Rynek, Samsung, Telefony, Top7|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Argon 22 listopada 2019 w 14:28 - Odpowiedz

    „Współpraca z Wingtech pomoże firmie zmniejszyć koszty o 30%. Dla klientów będzie to oznaczać pojawienie się na rynku większej ilości tańszych urządzeń.”
    Tak jasne… obniżenie kosztów nie spowoduje obniżki cen urządzeń, a trafi do kieszeni akcjonariuszy jako dywidendy. Brednie analityków.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.