Aparat główny umieszczony w Redmi Note 3 ma rozdzielczość 16MP, z technologią PDAF, techniką skupiania obrazu w 0,1 sekundy (powszechną w aparatach DSLR).


Zastosowano w nim 5-częściową soczewkę szerokokątną 78° oraz przysłonę f/2.0, dzięki której, przynajmniej w teorii, powinniśmy uzyskać satysfakcjonujące nas zdjęcia. Jak jest w praktyce? Kamera, jak na smartfona robi naprawdę niezłe zdjęcia. Smartfon dobrze radzi sobie z właściwym doborem parametrów podczas zdjęć świetle dziennym. Telefon posiada też tryb HDR i podwójne przetwarzanie ISP. Dzięki temu zdjęcia mają widocznie mniej zakłóceń i lepszy zakres dynamiki. Gorzej sprawa ma się z fotografiami wykonywanymi w pomieszczeniach. Fotki, zwłaszcza w słabym oświetleniu są zaszumione, brak im ostrości, a wierność kolorów często słaba. Żeby jednak nie marudzić zbyt mocno, musimy przyznać, że do codziennych zastosowań aparat Redmi Note 3 nada się wystarczająco. aplikacja kamery oferuje nam sporo opcji konfiguracji i możliwości wpłynięcia, na jakość zdjęć. Wbudowane narzędzie poprawiania zdjęć rozpoznaje wiek i płeć, dobierając jeden z 36 filtrów upiększania selfie – dzięki temu nie trzeba już szukać odpowiednich programów, wszystko jest już dostępne bezpośrednio ze smartfona.

Jakość fotografii możecie sami ocenić przeglądając przykładowe zdjęcia:







Smartfon Redmi Note 3 oferuje też m.in. filmy Full HD 1080p, nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę, tryb nagrywania w zwolnionym tempie, nagrywanie poklatkowe i funkcję upiększania. Filmy wyglądają naturalnie i z dużą ilością szczegółów. Musimy jednak stabilnie trzymać urządzenie w ręce podczas filmowania, bo często bywają poruszone, co obniża wrażenia estetyczne potencjalnego widza.

Niezbędną do życia energię Redmi Note 3 dostarcza niewymienialny akumulator o pojemności 4000mAh. Producent podaje, że taka pojemność baterii powinna wystarczać na 11 dni w trybie standby.


W naszych testach ogniwo radziło sobie bardzo dobrze z 5,5-calowym wyświetlaczem i 6-rdzeniowym procesorem. W trakcie intensywnej pracy ze smartfonem akumulator rozładuje się po upływie 2 dni. W trybie bardzo umiarkowanym, taka pojemność pozwala na działanie smartfona nawet do 3 dni. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak tryb oszczędzania baterii, który ogranicza maksymalną wydajność procesora i pozwala przedłużyć czas pracy urządzenia o kolejne godziny a nawet dzień.


Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał 6 godzin i 29 minut. Pozostała energia ok. 16%, w razie potrzeby dałaby nam jeszcze przeprowadzić kilka ważnych rozmów. Reasumując, bateria jest też bardzo mocnym argumentem do zakupu tego smartfona.