Gigaset GS270 dysponuje standardowym zestawem modułów łączności, w tej półce cenowej. Terminal obsługuje 4G/LTE Cat 6 z prędkością do 300 Mbit/s z technologią Voice over LTE (VoLTE) oraz Voice over WiFi (VoWiFi). Telefon nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci. Nie mieliśmy problemów z przerywaniem połączeń lub zanikającym sygnałem (chyba że zależało to od otaczającej nas infrastruktury). Zabrakło niestety modułu NFC, który służy do przeprowadzania transakcji zbliżeniowych.


Wbudowane WiFi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Pod względem zasięgu bezprzewodowego, wbudowana antena nie należy do najbardziej czułych i zdarzało się, że GS270 gubił zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie konkurencyjne smartfony wciąż miały 1-2 kreski zasięgu. Wpływa to oczywiście na krótszy czas pracy na baterii. Do dyspozycji mamy także Bluetooth 4.1


Standardowo nie zabrakłoGPS (z A-GPS) i GLONASS. Odbiornik lokalizacyjny działa tak, jak powinien (nie zaobserwowałem żadnym problemów). Fixa, po pierwszym dłuższym pozycjonowaniu, łapie w miarę szybko, a sygnał jest stabilny. smartfon sprawdza się na tym polu.


Gigaset GS270 działa pod kontrolą Androida w wersji 7.0. Ponieważ sprzęt działa na platformie Nougat, są w nim domyślnie zainstalowane najpopularniejsze usługi Google.


„Czysty” system to także mniejsze zapotrzebowanie smartfona na zasoby w postaci pamięci RAM. Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa stabilnie i szybko. System jest bardzo intuicyjny, a wszystkie dodane przez producenta aplikacje i specjalne ustawienia doczekały się tłumaczenia na język polski.


Warto tutaj pochwalić producenta, za aktualizację oprogramowania, podczas testów, telefon otrzymał dwa razy nowe oprogramowanie, które jest jeszcze lepiej zoptymalizowało działanie systemu.


Telefon niemieckiej marki ma 8-rdzeniowe serce MediaTeka MT6750T z zegarem 1,5 GHz, który wspomaga 2 GB pamięci RAM i układ graficzny Mali-T860. Do dyspozycji użytkownika jest 16 GB pamięci ROM, którą dzięki slotowi microSD można rozszerzyć o nawet 128 GB. Smartfon w popularnym AnTuTu Benchmark osiąga wyniki na poziomie 43500 pkt. Jak na tę półkę cenową jest to całkiem przyjemna kombinacja, która pozwala obsługiwać większość gier za sklepu Google Play. W praktyce zastosowana konfiguracja umożliwia sprawne funkcjonowanie interfejsu, nieźle radzi sobie też z multimediami. Problem powstanie, gdy będziemy chcieli zagrać w najbardziej wymagające gry, te mogą sprawiać, że będą widoczne już przycięcia. Mimo wszystko GS270, pod względem wydajności daje sobie radę bardzo przyzwoicie i może służyć również jako urządzenie do okazjonalnego pogrania w gry mobilne.

Poniżej możecie zapoznać się z tabelą wyników, jakie Gigaset GS270 osiągał w popularnych benchmarkach.