I tak dotarliśmy do miejsca, o które najczęściej pytacie, a które wymaga poświęcania więcej niż dwa zdania – fotografia. Główny aparat GS270 zapewnia rozdzielczość 13 MP.


Jakość zdjęć robionych przez niego nie odbiega od standardów tego typu urządzeń – jest dobra, ale nie rzuca na kolana. Kamera robi niezłe zdjęcia, ale tylko podczas zdjęć świetle dziennym. Gorzej sprawa ma się z fotografiami wykonywanymi w pomieszczeniach. Fotki, zwłaszcza w słabym oświetleniu są zaszumione, a ostrość i jakość kolorów nie zawsze dobrana jest optymalne – jak u innych producentów, co tu dużo mówić.


Domyślna aplikacja Androida ma standardową ilość opcji konfiguracji i możliwości wpłynięcia na jakość zdjęć. Bardziej zaawansowanych fotoamatorów usatysfakcjonuje możliwość wykonywania zdjęć w technologii HDR, funkcja Smile Shot z migawką aparatu wyzwalaną automatycznie uśmiechem, czy PIP ( picture-in-picture), która pozwala połączyć dwa zdjęcia w jedno – fajne rozwiązanie kiedy chcemy wysłać wakacyjną pocztówkę z selfie do przyjaciół i rodziny. Jednak, gdy zaakceptujemy wspomniane niedogodności, to główny aparat GS270, robi zdjęcia na tyle czytelne, że do codziennych zastosowań nada się wystarczająco.

Poniżej przykłady:








Mobilnym filmowcom Gigaset GS270 oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości Full HD, z prędkością 30 klatek na sekundę. Z filmami, jest podobnie jak ze zdjęciami – są poprawne, ale można przyczepić się do stabilizacji w materiałach wideo, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

Przykład można zobaczyć poniżej:

Niezbędną do życia energię GS270 dostarcza akumulator o pojemności 5000 mAh. W naszych testach ogniwo radziło sobie nad zwyczaj dobrze z 5,2-calowym wyświetlaczem i 8-rdzeniowym procesorem.


W trakcie intensywnej pracy ze smartfonem akumulator rozładuje się po upływie dwóch dni. W trybie bardzo umiarkowanym, taka pojemność pozwala na działanie smartfona nawet do 3 dni. Na czuwaniu ubytek energii jest znikomy. Za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki, na naładowanie naszego telefonu potrzebujemy ponad sześć godzin – brak opcji szybkiego ładowania.


Przeprowadzony test realnej pracy, przeprowadzony programem PC Mark pokazał 8 godz. 39 min.