Goclever Quantum 600, jak przystało na nowoczesny telefon, dostarcza bazowych narzędzi, takich jak łączność 3G (obsługa AERO 2) – HSDPA (7.2 Mb/s) i HSUPA (5.76Mb/s) i 2G, oraz moduł A-GPS. Ponadto posiada odtwarzacz multimedialny, a także radio FM. Jakość rozmów jest dobra –zrozumiałość mowy oraz dźwięk są dobre. Akustyka, zarówno po naszej stronie jak i odbiorcy rozmowy, wypada w naszych testach pozytywnie. Jakość dźwięku, po podłączeniu dobrych słuchawek jest całkiem niezła.


W dzisiejszych czasach smartfon niejednokrotnie służy za nawigację samochodową. To właśnie na nim mamy zaimplementowane, najczęściej darmowe Mapy z funkcją „nawiguj”. Należy, więc oczekiwać tego, by w każdym z tych zadań nasze urządzenie sprawdzało się jak najlepiej. W przypadku Quantum 600 nie było problemów, aby swoje koordynaty odczytać już po kilkunastu sekundach, gdy było włączone wspomaganie siecią komórkową (A-GPS). Po jej wyłączeniu złapanie tzw. fixa trwało już dłużej. Podczas jazdy samochodem, przy słonecznej pogodzie GPS działa w miarę stabilnie, nie stwierdziłem rażącego „tracenia” satelity.


8-megapikselowy aparat z lampą błyskową LED oraz autofokusem wbudowany w Quantum 600 oferuje dużo indywidualnych możliwości ustawień, ale jakość zdjęć jest tylko akceptowalna. Fotki są zaszumione, a wierność kolorów często słaba. Przy słabych warunkach oświetleniowych, nie pomaga nawet użycie diody doświetlającej scenę.






Więcej przykładów: Tutaj

Wydajność kamery Full HD (1080p) również nie jest rewelacyjna. Filmy są pełne szumów, wyglądają nienaturalnie i są rozmazane. Problem jest też z uniknięciem irytującego drgania kamery.

Najczęstszą bolączką użytkowników phabletów, jest krótki czas funkcjonowania urządzeń na baterii. Goclever Quantum 600, cierpi na to samo, na co cierpi większość smartfonów, nawet nie o takich aż gabarytach: na niedobór prądu. Akumulator o pojemności 2800 mAh, przy oszczędnym użytkowaniu wytrzymuje przez jedną dobę. Przy pełnej jasności wyświetlacza, aktywnym Wi-Fi z surfowaniem po zasobach globalnej sieci, możemy go nawet rozładować po 4 godz. – to raczej przeciętny wynik. Czas ładowania akumulatora, wynoszący ok. trzy godziny, to dobry wynik.