Dane podstawowe

Mio Technology znajduje się obecnie wśród trzech największych dostawców mobilnych urządzeń ze zintegrowanymi systemami GPS. Udział produktów Mio w światowym rynku GPS wyniósł 52%. W sektorze nawigacji samochodowych sprzedaż Mio wyniosła 45% a w segmencie PDA 88%.

Mio Moov 330

Do redakcyjnych testów trafiła nawigacja GPS Moov 330 z interfejsem ekranu dotykowego. Rodzina Moov jest pierwszą wyposażoną standardowo w nową technologię SiRF InstantFixII. – Technologia ta przewiduje, gdzie będą znajdować się satelity GPS w momencie włączenia urządzenia, co pozwala uzyskać namiar w ciągu zaledwie pięciu sekund i rozpocząć nawigację od razu po uruchomieniu samochodu – informuje producent w materiałach reklamowych. Przeprowadzony test potwierdził, że rzeczywiście tak jest. Dosłownie chwilę po uruchomieniu urządzenie już jest gotowe do pracy.

Funkcje i wyposażenie

System nawigacji satelitarnej Mio Moov 330 posiada charakterystyczny dla całej serii prosty w formie design obudowy i jest dość poręczny – ma około 18 mm grubości i waży 171 gramów. Wyposażony jest w panoramiczny ekran o przekątnej 4,3’’. Za około 800 zł kupimy urządzenie banalnie proste w obsłudze, pozbawione wszelkich gadżetów nie związanych z nawigacją.

Do wprowadzania adresów i wyznaczania tras służy intuicyjne menu obrazkowe oraz nawigacja fotograficzna NavPix. NavPix pozwala wykorzystać do nawigacji zdjęcia oznaczone ukrytymi współrzędnymi GPS, aby użytkownik mógł bezpośrednio dotrzeć do miejsca uwiecznionego na fotografii.

Testowany egzemplarz posiada zainstalowane mapy 38 krajów Europy: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Brytania, Włochy, Irlandia, Lichtenstein, Luxemburg, Monako, Norwegia, Holandia, Portugalia, San-Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Watykan. Czechy, Węgry, Turcja, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Grecja, Rumunia, Bułgaria, Bośnia, Czarnogóra, Serbia.

Mio Moov 330

W zestawie otrzymujemy: urządzenie nawigacyjne Mio Moov 330, uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową kabel USB, ramię uchwytu z przyssawką i dokumentację. W opakowaniu nie znalazła się ładowarka sieciowa, ale nawigację można ładować za pomocą kabelka USB podłączonego np. do laptopa.

Montaż urządzenia jest bardzo prosty i nie powinien sprawiać nikomu większych trudności. Przyssawka jest przyklejana do szyby w standardowy sposób, a przytwierdzana do niej jest zaciskiem. Mio w serii Moov zastosowało uchwyty połączone od razu z ładowarką samochodową, wystarczy tylko wsunąć w zaczepy nawigację i jest gotowa do pracy. Pozycję urządzenia możemy modyfikować w każdym kierunku. Dzięki temu, że uchwyt jest stabilny, a ramię stosunkowo krótkie, podczas jazdy nawet po gruntowej drodze nie zauważyłem wyraźnych drgań.

Mio Moov 330

Panel przedni to przede wszystkim 4.3 calowy ekran dotykowy, rozdzielczość ekranu 480×272 piksele (WQVGA). Tak jak widać na zdjęciu powyżej, stylistyka urządzenia jest bardzo prosta. Poza wyświetlaczem, nie ma w zasadzie nic na przedniej obudowie. No może poza logotypem Mio oraz diodą Power LED sygnalizującą proces ładowania.

Mio Moov 330

Na górnej ściance Mio Moov 330, producent umieścił suwak ON-OFF, za pomocą którego można włączyć nawigację, bądź wprowadzić w stan uśpienia. Obok niego znajduje się gniazdo SD/MMC. Gniazdo zasilania USB zostało umiejscowione w podstawie obudowy. Głośnik znajduje się na tylnej części obudowy. Urządzenie Mio Moov 330 jest naprawdę oszczędne w zbędne przyciski, dzięki czemu sprawia bardzo dobre wrażenia wizualne.