Przywiązanie do mediów społecznościowych „wymusza” na nas ciągłe bycie on-line. Dostęp do Internetu w każdym miejscu to jednak nie tylko sieci społecznościowe, ale również możliwość sprawdzenia pogody, aktualnych map czy przeczytania opinii o restauracji, do której chcielibyśmy się wybrać. A jeśli podróżujemy na własną rękę i nasza wycieczka zakłada zwiedzenie kilku miast, warto sprawdzić gdzie w danej miejscowości szukać niedrogiego noclegu. A gdy zgubimy się w drodze na wakacje lub podczas uprawiania sportów jak wspinaczka, jazda crossowa, narciarstwo, czy wszelkiego rodzaju sporty wodne. Wtedy najprościej dyskretnie wyciągnąć telefon i sprawdzić na mapie, w którym miejscu się znajdujemy i w którą stronę musimy się udać. Z 8 GB do dyspozycji mamy mizerne ok. 1,8 GB. Jest to pojemność, która wymaga dodatkowej pamięci dla naszych zdjęć i filmów.


Hammer Titan 2 dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Wbudowane WiFi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Nie zabrakło też wsparcia dla Bluetooth 4.0, oraz GPS (z A-GPS).


Jeżeli chodzi o moduł nawigacji, to nie zaobserwowaliśmy problemów ze złapaniem fiksa. Telefon lokalizował satelity i można było korzystać z nawigacji.


Czułość modułu Wi-Fi jest na dość przeciętnym poziomie, ale trudno jednak mówić o jakimś wielkim problemie w tej kwestii.


Telefon pracuje pod kontrolą Androida w wersji 7.0 Nougat. Nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie uległo to zmianie. Wyposażony jest on, więc w tradycyjny zestaw opcji i aplikacji, jakie można znaleźć w ogromnej większości telefonów tego typu.


Niestety, jak to zwykle bywa u myPhone, za dużo tutaj oprogramowania, które w większości jest nam niepotrzebne. Niektóre aplikacje można odinstalować, lecz większość „śmieci” reklamowych jest zintegrowana z system i można tylko wymusić ich zatrzymanie.


Hammer Titan 2 ma przeciętne, jak na pancerny smartfon osiągi. Wyposażony jest w czterordzeniowy procesor MTK6580, z zegarem 1.3 GHz, który w połączeniu z 1GB pamięci RAM sprawia, że system operacyjny, jakoś daje radę, chociaż nie spodziewajcie się szybkiej reakcji na polecenia. Wspomagany przez grafikę GPU Mali-400 MP, w popularnym AnTuTu Benchmark osiągnął ponad 24 tys. punktów. Biorąc pod uwagę, że został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują niezawodnych i wytrzymałych urządzeń, jest to wynik całkiem dobry.

Poniżej wyniki benchmarków