W myPhone HALO X zainstalowano szereg aplikacji pozwalających na multimedialne wykorzystanie urządzenia. Znajdziemy w nim m. in. odtwarzacze plików audio lub wideo, przeglądarkę zdjęć oraz dyktafon cyfrowy. Obecnie duża część osób starszych lubi, oprócz telewizora, posłuchać radia. Dlatego też jego obecność w telefonie wydaje się być nie tylko miłym, ale i potrzebnym dodatkiem. Atutem tego modelu jest wbudowany moduł radia FM z RDS, który działa również bez konieczności podłączenia słuchawek.


Kolejnym ciekawym dodatkiem jest możliwość nagrywania radia. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń odnośnie działania odbiornika.


Odtwarzacz muzyczny dzięki prostemu interfejsowi pozwala na łatwe sortowanie utworów. Funkcjonalność telefonu uzupełniają kalkulator, stoper, budzik, aplikacja do zapisywania notatek oraz kalendarz. Nie zabrakło modułu Bluetooth, który pozwala na bezprzewodowe podłączenie zestawu głośnomówiącego w samochodzie lub słuchawek. Skromną pamięć wewnętrzną wielkości 128MB można rozszerzać za pomocą kart microSD do 32 GB.


Aparat fotograficzny – choć w smartfonach jest obecnie standardem, w urządzeniach kierowanych do seniora często jest marginalizowany. A szkoda, bo babcie i dziadkowie lubią zrobić zdjęcia swoim wnukom i trzymać na telefonie, by móc w każdej chwili je obejrzeć. W myPhone HALO X producent zastosował 2Mpix matrycę, z lampą flash LED, ale bez funkcji autofocus.


Aparat uwieczni pod postacią zdjęcia lub filmu najważniejsze niespodziewane ważne chwile, ale nadaje się on wyłącznie, jako załącznik w wiadomościach MMS. Na wyświetlaczu telefonu zdjęcia może prezentują się i dobrze, ale na ekranie komputera nie jest już tak fajnie. Aparat spełnia też bardziej prozaiczną rolę – pozwala robić zdjęcia twarzy naszych bliskich i znajomych, o które wzbogacimy naszą książkę telefoniczną. Wówczas zobaczymy twarz osoby, która właśnie do nas dzwoni – takie rozwiązanie docenią zwłaszcza osoby, które coraz częściej muszą używać okularów do czytania.





Oprogramowanie w HALO X pozwala również na nagrywanie filmów o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, z prędkością 5 klatek na sekundę. O filmach można tylko napisać, że można je rejestrować.

Najczęstszą bolączką użytkowników zaawansowanych telefonów jest krótki czas funkcjonowania urządzeń na baterii. Mocny akumulator to jeden z podstawowych elementów wyposażenie telefonu komórkowego dla seniora. Urządzenie powinno być w gotowości w razie potrzeby, a nie rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie każda starsza osoba będzie też pamiętać o codziennym ładowaniu telefonu.


Jak podaje producent, akumulator litowo-jonowy o pojemności 1400 mAh, pozwala na nawet miesięczne działanie urządzenia w stanie czuwania lub przeprowadzenia do ok. 10 godzin rozmów. Z naszych obserwacji wynika, że umiarkowanie użytkowany HALO X powinien bez problemu wytrzymać, po jednorazowym ładowaniu dwa tygodnie.


Dużym ułatwieniem jest możliwość ładowania telefonu nie za pomocą zwykłej ładowarki, a podstawki. Pozwoli to uniknąć szukania otworu przeznaczonego na wtyk jak i osoba starsza nie będzie musiała pamiętać o ładowaniu telefonu. Wystarczy, że odstawi urządzenie do podstawki po zakończeniu rozmowy. Średni czas ładowania za pomocą bazy- ładowarki umieszczonej w zestawie to ok. 3 godziny.