myPhone Luna dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Terminal posiada funkcję Dual SIM z możliwością obsługi szybkiego transferu danych HSDPA+ 21.4 Mbps i HSUPA 5.76 Mbps na obu złączach kart SIM. Umożliwia to uzyskanie w jednym urządzeniu dostępu do dwóch numerów telefonu. telefon nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci. Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Wbudowana antena jest dostatecznie czuła, nie zdarzało się, że Luna gubiła zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie nie powinno to się zdarzyć. Oprócz wymienionych cech smartfon wyposażony jest w Bluetooth 4.0 oraz GPS (z A-GPS). Szkoda, że producent nie wyposażył ten model w obsługę technologii NFC, nie wspominając o LTE , które już nie tylko w topowych smartfonach staje się standardem. Podczas testów nawigacyjnych nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów. Moduł GPS szybko nawiązywał kontakt z satelitą, a urządzenie nawet bez wspomagania A-GPS szybko powraca do zaprogramowanej trasy. System chodzi płynnie i podaje nam informacje o naszym położeniu na bieżąco. Dzięki sporym gabarytom, a do tego dobrej jakości wyświetlacza, ze sprzętu podczas jazdy, korzysta się bardzo wygodnie.


myPhone Luna został wyposażony w standardową przeglądarkę internetową systemu Android, a kultura jej pracy nie pozostawia wiele do życzenia. Płynnie działa przewijanie i przybliżanie stron, także tych bardziej zaawansowanych. Z racji wielkości ekranu bez żadnych problemów możemy odwiedzać ulubione portale, bez konieczności korzystania z ich mobilnych wersji.


Jeżeli chodzi o technikalia, to myPhone wyposażył swoje najnowsze dzieło najlepiej, jak tylko mógł. Sercem urządzenia jest chipset MTK6591, wyprodukowany przez koncern MediaTEK. Posiada energooszczędny, sześciordzeniowy procesor Hexa Core Cortex-A7 o taktowaniu 1.5 GHz. Nad grafiką czuwa układ graficzny Mali-450MP. W połączeniu z 8GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci RAM, tworzy jedno z mocniejszych urządzeń w tym segmencie rynku. Slot na kartę microSD umożliwia rozszerzenie pamięci o kolejne 32GB. Taka specyfikacja wystarczy, aby telefon poradził sobie z każdą aplikacją, a w testach wydajności dotrzymywał kroku dużo droższej konkurencji.



Obiektywna ocena wyników benchmarków jest trudna, bo nie jest jasne, na ile są one zasługą sześciu rdzeni. Ale podzespoły dają radę nie tylko podczas codziennej obsługi systemu operacyjnego i interfejsu, gdzie reakcja na polecenia jest natychmiastowa, ale też w tych bardziej wymagających grach.

Poniżej możecie zapoznać się z tabelą wyników, jakie Luna osiągał w popularnych benchmarkach.






myPhone Luna działa w oparciu o system operacyjny Google Play dostępne są tego typu aplikacje, ale tutaj dostajemy je od razu po zakupie. Oprogramowanie Luna należy, więc uznać za jak najbardziej kompletne.