Po wyjęciu z pudełka urządzenie LG wzbudza zaufanie. Ma się nieodparte wrażenie, że trzymamy w dłoni aparat, z wyższej półki, który sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Wszystkie detale zostały w telefonie dość dobrze spasowane, materiały użyte do jego konstrukcji także są dobrej jakości. Stylistycznie LG Bali przypadł mi do gustu. Niestety w przypadku tego modelu powiedzenie „nie wszystko złoto co się świeci” jest jednak bardzo na miejscu. Śliska obudowa sprawia, że na obudowie pozostają widoczne ślady palców, a do tego mamy ciągle obawę, iż wysunie nam się z dłoni.

Test LG Bali - LG GM360
Test LG Bali – LG GM360

Wbudowany ekran dotykowy ma przekątną 3 cali i może być obsługiwany zarówno palcem jak i rysikiem, który niestety nie jest w wyposażeniu. Producent nawet nie przeznaczył miejsca w obudowie dla jego przechowywania . Podstawą interfejsu graficznego LG jest zastosowanie trzech ekranów, a każdy z nich posiada wyspecjalizowaną funkcje. Konstruktorzy LG Bali zaprojektowali interfejs w taki sposób, aby użytkownik mógł go komponować wedle indywidualnych potrzeb. Ciekawostką jest możliwość doboru menu w stylu kreskówki, z różnymi motywami kolorystycznymi do wyboru oraz trzy tryby wyświetlania menu, dzięki którym możemy podkreślać swój osobisty, niepowtarzalny styl. Ponadto istnieje możliwość wyboru kolorystyki wyświetlania menu, ale standardowo jest ona ograniczona jedynie do białego lub czarnego. Przechodzenie pomiędzy ekranami odbywa się poprzez przesunięcie palca w prawo lub w lewo. Niestety panel nie jest zbyt czuły i wymaga dość stanowczego wciśnięcia, a do tego czasem musi trochę pomyśleć zanim zareaguje na nasze polecenia i uruchomi wybraną funkcję. Moim zdaniem należy wziąć to pod uwagę kupując ten model. Z pewnością wielu osobom nie będzie to jednak przeszkadzało, bo ważniejszy jest przecież wygląd i styl. LG Bali to także modna w ostatnim czasie obsługa za pomocą widgetów bezpośrednio na ekranie głównym. Teraz trochę o wspomnianych wcześniej widgetach, czyli dodatkowych aplikacjach. Po użyciu odpowiedniego przycisku na ekranie możemy dodawać je prosto na pulpit i stamtąd uruchamiać. Aby schować widget wystarczy przeciągnąć go z powrotem na dolną belkę, gdzie znajdują się wszystkie dostępne w bibliotece programy. Warto jeszcze wspomnieć o działaniu wyświetlacza w warunkach słonecznego dnia. Niestety, ale z czytelnością ekranu w słońcu możemy mieć dość spore problemy i warto o tym pamiętać wybierając się np. na plener fotograficzny. Menu jest dość proste, przejrzyste i łatwo się po nim poruszać. Najważniejsze funkcje (telefon, kontakty, wiadomości oraz menu) są dostępne na samym dole ekranu – to bardzo wygodne rozwiązanie. Miła niespodzianka czeka na nas w menu. Ikony poszczególnych narzędzi są czytelne i estetyczne. Ikonki są pogrupowane w czterech podstawowych kategoriach: Połączenia, Rozrywka, Narzędzia i Ustawienia.

Test LG Bali - LG GM360
Test LG Bali – LG GM360

Jednym z trzech ekranów jest nazwany przez producenta Livesquare. Działa on na zasadzie listy zdarzeń, które jest przestawione przez ikonki w postaci ludzików lub zwierząt. Osobiście ten ekran nie przypadł mi do gustu i praktycznie z niego nie korzystałem.

Z zewnątrz telefon wyposażony jest skromnie. Ilość przycisków na panelu głównym ograniczona została do trzech. Taka ilość w zupełności wystarcza. Oglądając obudowę GM360zobaczymy na nim zaledwie kilka przycisków, między innymi do zmiany głośności, blokady ekranu dotykowego, czy uruchamiania aparatu cyfrowego.

Na górze i na dole obudowy znajdziemy ozdobnik w postaci chromowanego elementu. Podobne wstawki mamy na bocznej części obudowy. Do zalet warto zaliczyć również obecność tradycyjnego gniazda słuchawkowego. 3,5 mm wyjście słuchawkowe i okrągły przycisk włącz/wyłącz znajdziemy na górnej ściance.

Po lewej stronie znajduje gniazdo podłączenia ładowarki. Przycisk głośności i blokady ekranu dotykowego znajdziemy po prawej stronie korpusu. Tylna część telefonu to nie osłonięty obiektyw aparatu cyfrowego i lampa błyskowa. Oczko aparatu zostało umieszczone w lekkim zagłębieniu z metalowej, okrągłej ramki, która ma chronić delikatną soczewkę przed porysowaniem.