Jesteś tutaj:-, myPhone, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie-Test myPhone 8870 TEO

Test myPhone 8870 TEO

Dane podstawowe

Test myPhone 8870 TEO
Test myPhone 8870 TEO

Czynimy technologie mobilne przystępnymi. Działamy tak, by burzyć bariery w dostępie do nowych technologii. Wprowadzając do sprzedaży nowe modele udostępniamy w nich technologie dotąd niedostępne na rynku lub dostępne tylko w drogich urządzeniach dla nielicznych” – czytamy na stronie myPhone należy Grupy Kapitałowej TelForceOne. I okazuje się, że to nie tylko slogan reklamowy. W 2008 roku, gdy na polskim rynku pojawił się pierwszy model telefonu sygnowany marką „myPhone”, krytycy pisali o „chińskiej tandecie” produktów polskiego producenta komórek. Dziś telefony myPhone można kupić również za granicą, a użytkownicy uważają je za solidnie wykonany i bogato wyposażony produkt.

Zdarza się czasem tak, że do naszych rąk trafia telefon, który po wyjęciu z pudełka po prostu wywołuje tak pozytywne wrażenia, że wiemy iż będzie trudno nam się z nim rozstać. Tym razem padło na urządzenie myPhone 8870 TEO, który dodatkowo obsługuje jednocześnie dwie karty SIM.

Funkcje i wyposażenie

Etap pierwszego wrażenia miałem już za sobą, musiałem jednak sprawdzić, co jest wart i co ma w środku. 8870 TEO to model ze średniej półki i raczej nie zadowoli użytkownika w pełni mobilnego, który wszędzie i zawsze potrzebuje połączenia z Internetem. Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,0″, obsługa dwóch kart SIM, odtwarzanie plików audio i video i ponad trzy tygodnie wg. producenta, w stanie czuwania – to główne cechy myPhone 8870 TEO. Telefon obsługuje standardy GSM – 900 / 1800 MHz i dane ściąga po GPRS, więc nie najszybciej. Co więc sprawiło, że mi się spodobał?

Test myPhone 8870 TEO - zestaw sprzedażowy
Test myPhone 8870 TEO – zestaw sprzedażowy

W zestawie z telefonem myPhone 8870 TEO za ok. 370 zł, obok ładowarki, kabla połączeniowego USB i zestawu słuchawkowego znajdziemy też praktyczne etui ze skóry ekologicznej. Jak widać nie ma tam żadnych ciekawych rzeczy oprócz etui. Najbardziej jednak odczuwany jest brak w wyposażeniu karty pamięci, tym bardziej, że telefon można używać jako dysk wymienny. 87MB pamięci można rozbudować za pomocą kart microSD – telefon, podczas testu bez problemów radził sobie z kością 2GB. Warto więc od razu ją kupić, jeżeli chcemy używać urządzenia także do innych celów niż połączenia i SMSy.

Każdy, kto używał telefonu komórkowego z dotykowym ekranem dobrze wie, że największą wadą tego typu urządzeń jest nieposkromiony apetyt na energię. Codzienne ładowanie takiego telefonu stało się niechlubną normą. Firma myPhone w myPhone 8870 TEO zastosowała energooszczędną technologię zasilania wyświetlacza dotykowego. Dzięki tej technologii telefon wytrzymuje aż do 24 dni w stanie czuwania i umożliwia przeprowadzenie aż do 6 godzin rozmów – czytamy w materiałach prasowych. Zasilanie 8870 TEO zapewnia litowo-jonowa bateria o pojemności 1000 mAh. W praktycznym użytkowaniu wystarcza to na ok. tydzień pracy bez konieczności podłączania telefonu do ładowarki. Nie są to rekordowe osiągi, ale jak na to, że w telefonie cały czas są aktywne dwie karty SIM do przyjęcia.

Na początek dane techniczne producenta, bez zagłębiania się w szczegóły: wymiary 103 x 52 x 14 mm, waga 96 gramów, 3-calowy dotykowym ekran (TFT WQVGA) – 262 tys. kolorów, Bluetooth 2 .0 z obsługą protokołu A2DP, Java, Odtwarzacz mp3, radio FM i aparat z matrycą 2.0-megapikselową.

Podstawowym atutem tego telefonu jest jednak możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch kart SIM. Standardowo w 8870 TEO można ustawić cztery opcje działania obsługiwanych kart SIM – Dual SIM, tylko SIM 1, tylko SIM 2 oraz Tryb lotu. Użytkownik dysponuje jedną „Książkę telefoniczną”, dla kontaktów z obu kart SIM. W tym modelu producent zastosował tylko jeden przycisk inicjujący połączenie. Aby zadzwonić, po wpisaniu numeru lub wybraniu kontaktu z książki wystarczy wybrać z listy kartę SIM, której chcemy użyć. Pozytywny obraz dwukartowej wygody burzy jednak, sygnalizowany także na forum Telix.pl, problem z identyfikacją rozmówców z książki telefonicznej. Bywało, że zamiast nazwiska wyświetlał się tylko numer. Problem załatwia dopisanie przed numerami w kontaktach prefiksu +48. Niestety wówczas dla odmiany ten sam problem pojawił się przy wiadomościach SMS – I tak źle i tak niedobrze – jak napisał na forum jeden z Czytelników.

Test myPhone 8870 TEO
Test myPhone 8870 TEO

Szkoda także, że w przypadku kiedy prowadzimy rozmowę z jednego numeru, a nadejdzie inne połączenie na drugi to telefon nie zasygnalizuje nam tego faktu. Jednak tutaj sytuację ratują różnego typu usługi Operatorów powiadamiające nas o nieodebranych połączeniach. Ogólnie jednak myPhone 8870 TEO podczas połączeń sprawował się w marę dobrze, nie gubił zasięgu, a połączenia były stabilne. Warto jednak trochę protestować ustawienia głośności rozmowy, aby podczas konwersacji nie było słychać tzw. „pogłosu”. Model ten ma również funkcję zestawu głośnomówiącego i Dyktafonu z możliwością zapisania prowadzonej aktualnie rozmowy.

Posługując się urządzeniem można pisać, czytać i wysyłać wiadomości tekstowe i multimedialne. Telefon oferuje dla tych celów wspólną skrzynkę nadawczo-odbiorczą dla obu kart SIM. Aby wysłać SMSa należy po zredagowaniu wiadomości wybrać opcję użyj karty SIM 1 / SIM 2. Po wejściu w opcję „Skrzynka Odbiorcza” mamy możliwość sprawdzenia przychodzącej wiadomości dla SIM 1 oraz SIM 2. 8870 TEO, posiada możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych MMS z obu kart SIM.

Jeśli chodzi o pisanie wiadomości to mamy do dyspozycji kilka sposobów wprowadzania tekstu. Możemy pisać tekst używając wirtualnej klawiatury wyświetlanej na ekranie lub korzystać z funkcji pisma ręcznego. Jeśli chodzi o ten ostatni sposób to w miarę sprawnie rozpoznaje nakreślone przez nas litery i cyfry. Znaki ze względu na wielkość cyfr i liter w klawiaturze wirtualnej, możemy wprowadzać tylko za pomocą rysika. Niestety przy edycji SMSa nie ma możliwości korzystania ze słownika T9.

W telefonie myPhone 8870 TEO znajdziemy również takie funkcje jak przeglądarka WAP, menadżer plików. Niestety przeglądarka WWW nie należy do najlepszych i wymaga dużej cierpliwości przy otwieraniu mniej rozbudowanych stron. Te bardziej można sobie spokojnie darować, bo często powodowały dość długie zawieszania telefonu. Warto dodać, że większość z tych problemów zniknęła po zainstalowaniu przegladarki Opera Mini. Po podłączeniu telefonu do komputera opcja WebCam (Kamery Internetowej) pozwala nam na wizualne komunikowanie się z innymi użytkownikami Internetu.

Wśród funkcji myPhone 8870 TEO znajdziemy m.in. odtwarzacz plików video (oprócz formatów avi, mp4 i 3gp, odtwarza również rmvb) i odtwarzacz plików audio. Obsługa apletów JAVA umożliwia korzystanie z programów i gier przeznaczonych na telefony komórkowe. Telefon posiada też radio FM i prosty kompozytor melodii.

Test myPhone 8870 TEO
Test myPhone 8870 TEO

Aparaty cyfrowe w telefonach myPhone można traktować jedynie jako dodatek, nie należy oczekiwać rewelacyjnych zdjęć, bo nie do tego telefon został stworzony. Skoro jednak producent wyposażył komórkę w 2.0-megapikselowy (1600×1200) aparat fotograficzny bez autofocusa, to każdy z nas ma nadzieję na zrobienie przynajmniej przyzwoitej jakości fotek. Niestety zdjęcia wykonane niezależnie czy w słoneczny dzień, czy pochmurna pogodę wyglądają w miarę dobrze, ale jedynie na ekranie telefonu. Po przesłaniu do komputera widać, że ich jakość jest fatalna. Zdjęcia są nieostre lub rozmazane i mocno zaszumione. O robieniu fotek w ciemnych pomieszczeniach lepiej zapomnieć. Czasami może się okazać, że zamiast obiektu fotografowanego, na zdjęciu jest widoczna jedynie „szara plama”. W celu poprawy zdjęcia można skorzystać z prostego edytora zdjęć, dużej poprawy to nie przyniesie, ale spróbować można.

Przykładowe zdjęcia: Tutaj

Oprócz możliwości fotografowania, 8870 TEO posiada również funkcjonalność kamery video. Nagrania video (MP4, 3GP, AVI, RMVB) w rozdzielczości 176 x 144 pikseli także niestety nie odstają od poziomu fotek i są słabej jakości. Obraz jest „pikselowy” i smuży nawet przy mniej gwałtownych ruchach, a jakość dźwięku również bardzo słaba.

W modelu myPhone 8870 TEO mamy do dyspozycji ciekawie zaprojektowany i dobrze działający odtwarzacz muzyczny, który obsługuje takie formaty dźwięku jak: MP3, MIDI, WAV i AMR. Funkcje odtwarzacza także mogą zadawalać. Standardowo dostępny jest też „Equalizer” oraz opcja poszerzenia stereo, dająca wrażenie dźwięku przestrzennego.

Zestaw multimediów uzupełnia radioodbiornik FM. Niestety, bez RDS-u, ale z możliwością rejestrowania słuchanej stacji. Zestaw słuchawkowy telefonu pełni jednocześnie funkcję anteny.

Niestety słuchawki dodane do zestawu grają jak tanie, chińskie „zabawki”, lepiej więc słuchać muzyki z wbudowanego głośnika, lub kupić lepszej jakości. Ta druga możliwość napotyka jednak problem w postaci braku standardowe go 3,5 mm gniazda mini jack. Najlepszym wyjściem jest zakup słuchawek bezprzewodowych, z którymi telefon radzi sobie dobrze tworząc stabilne połączenie. Bezprzewodowo, bez problemu można przesyłać zdjęcia oraz używać samochodowego zestawu głośnomówiącego np. używanego podczas testu firmy Jabra. Nie mam większych zastrzeżeń do wbudowanego głośnika, może tylko tyle, ze mógłby być głośniejszy. Dotyczy to także prowadzenia rozmowy podczas połączenia w systemie głośnomówiącym telefonu.

Opcje biurowe w telefonie ma nam zapewnić m.in. Kalendarz, Lista Spraw, Czytnik plików tekstowych – E-book itp., czyli standardowe wyposażenie prawie każdego telefonu. Opcja pamięci masowej, pozwala na przesłanie plików z telefonu do komputera lub odwrotnie za pomocą kabla USB.

Maniacy gier w telefonach znajdą tutaj gry obsługiwane za pomocą dotykowego panelu oraz dwie: 2D GunQiu i ShiKuangZhanJi, które wykorzystują akcelerometr. myPhone 8870 TEO można także ustawić Profile, które pozwola nam dostosować urządzenie do określonych sytuacji w jakich możemy się znaleźć. Za pomocą Menadżera Plików można przejrzeć zawartość folderów w telefonie oraz na karcie pamięci microSD.

Autor |2010-06-06T17:39:45+02:006 czerwca 2010 17:39|Kategorie: Artykuły, myPhone, Sprzęt, Telefony, Testy i opinie|Tagi: , , , |28 komentarzy

28 komentarzy

 1. Cru 26 listopada 2010 w 21:43 - Odpowiedz

  Mam tego fona od paru dni. To drugi mój telefon z tej firmy. Potrzebuje 2 simowca, stąd ten wybór.
  Poprzedni model to prymitywny jak na dzisiejsze standardy 6691.
  8870, to już o niebo lepiej wykonany jakościowo telefon. Znakomity wyświetlacz i fajnie brzmiące głosniki to niewątpliwe atuty tego modelu. Do tego 2 karty sim i długotrzymająca bateria dopełniają porządnego tewaru za te pieniądze. Jednak aparat foto i program do obróki zdjęc – to już tylko dodatek. Nie ma za bardzo możlwiości wykorzystania tych funkcji – dużo błędów w oprogramowaniu oraz utrudnione korzystanie z tych fukncji szybko zniechęcają do korzystania z nich.
  Reasumując – znakomity telefon dla kogoś, kto dużo dzwoni i dysponuje 2 numerami. Gadzeciarze będą czuli głebokie rozczarowanie:)
  Ja polecam jednak ten produkt – widac , ze w porównaniu ze starszymi modelami, MYphone zrobił olbrzymi, technologiczny krok do przodu.

 2. adil 26 listopada 2010 w 22:44 - Odpowiedz

  w końcu ktoś napisał coś mądrego 😉

 3. Rob 3 grudnia 2010 w 14:21 - Odpowiedz

  Potwierdzam ! Jeśli chodzi o telefon który ma służyć do rozmów lub pisania wiadomości i ewentualnie słuchnia muzyki to bardzo polecam.
  Dzwonki ma bardzo głośne, rozmówcę słychać idealnie.
  Producent lekko przesadził w specyfikacji czasu pracy baterii ale mnie przy normalnej eksploatacji jako telefon to TEO wytrzymuje 7 dni.
  Za tą cenę warto go kupi ja zapłaciłem 329zł. 🙂

  • jurny 7 grudnia 2010 w 21:09 - Odpowiedz

   ja też się zgodzę, że do tej pory nie wyszedł lepszy dual sim. na tym modelu powinni bazować projektując kolejne

 4. aaaania 3 grudnia 2010 w 14:35 - Odpowiedz

  TELEFON BEZNADZIEJNY !!!!!!!!!!!! Z CZYSTYM SUMIENIEM ,MOGĘ GO NIE POLECAĆ !!!!!!!! MIALAM GO NIECALY MIESIAC.. W PAZDZIERNIKU NA POCZATKU KUPILAM NA KONCU ODDALAM.. BO COS Z TASMA MAMY GRUDZIEN A JA TELEFONU DO REKI NIE DOSTALAM.. ZACZYNAM MYSLEC NAD NOWYM.. ODDAM IM KARTE I NIE BEDE PLACIC.. BO DLACZEGO MAM PLACIC TYLE KASY ZA COS CZEGO TAK NAPRAWDE NIE MAM PATOLOGIA !!!!!!!! 😡 NIE NAWIDZE POPROSTU.. JUZ GO CHYBA TAK SZYBKO NIE DOSTANE;] PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF 😡 😡 😡 😡 😡 😡

 5. chii 7 grudnia 2010 w 21:21 - Odpowiedz

  Żeby telefon nie łączył się z internetem trzeba koniecznie instalować ten program APNdroid czy można zrobić cos innego w ustawieniach ??

  • Chii 7 grudnia 2010 w 21:56 - Odpowiedz

   Jeszcze jedno jak mam w domu wi-fi to za internet włączony w telefonie będę płacić czy nie ??

 6. 4648646 15 lipca 2011 w 20:54 - Odpowiedz

  ja planuję zakup tego telefonu i nie wiem czy jest dobry .. bo przez allegro i za 240 zł. To dobra cena za ten telefon czy podruba ?

  • jurny 18 lipca 2011 w 15:28 - Odpowiedz

   cena odrobinę za wysoka. myphone sam wypuścił ten model w zestawach z kartami sim za 219zł- poszukaj na allegro po 200

 7. kara 15 lipca 2011 w 21:20 - Odpowiedz

  hej wszystkim mam ten telefon pare miesięcy jest super
  tylko chciałam sie zapytać czy ktoś wie czy mozna mieć w tym telefonie hasło na dotyk ??
  jak by ktoś wiedział na jakiej stronie moge znalesc tą aplikacje to bedzie super 😉

 8. kara 15 lipca 2011 w 21:25 - Odpowiedz

  ja wiem jak ustawić muzyke na sms.
  to tak menu,ustawienia,osobiste,profile,ogólny,przystosuj, sygnal odbioru wiad. i wybierasz 😉

 9. pspiotr 31 sierpnia 2011 w 12:53 - Odpowiedz

  Ja też planowałem kupić ten telefon bo mam już dość noszenia dwóch telefonów. Telefon sluży mi głównie do rozmowy ale jeżeli rozmówca słyszy jakiś pogłos z opóźnieniem to chyba nie nadaje się ten telefon do rozmów.Ciekaw jestem jak duży jest ten pogłos i czy nie jest to wina samej konstrukcji obudowy i mocowania w niej głosńika. Może poprostu jest przelot miedzy glośnikiem a mikrofonem wewnątrz obudowy…Szkoda że wszystkie telefony na 2 karty sim są nie do końca dopracowane.

  • jurny 4 września 2011 w 12:22 - Odpowiedz

   może masz ferelny model, albo jakąś mechaniczną usterkę. do naprawienia.

 10. patrixx 31 sierpnia 2011 w 12:54 - Odpowiedz

  Mój po 1,5 roku sie zepsuł bo poszła tasiemka, wymieniłem dotyk a teraz znowu nie działa. Może po prostu na taką wadliwą sztukę trafiłem, ale z tego co wiedze to jest ich więcej.

 11. miro 14 października 2011 w 06:35 - Odpowiedz

  Jestem od nie dawna posiadaczem myphone 8870 i jestem z niego bardzo zadowolony ale nie do konca. Dlugosc pracy baterii niestety nie jest tek dluga jak pisze producent.Moj telefon wytrzymuje max 3 dni!!! przy normalnym urzytkowaniu,bez zadnych fajerwerkow!Po za tym wszystko jest ok!

 12. jurny 16 października 2011 w 21:43 - Odpowiedz

  [quote]Jestem od nie dawna posiadaczem myphone 8870 i jestem z niego bardzo zadowolony ale nie do konca. Dlugosc pracy baterii niestety nie jest tek dluga jak pisze producent.Moj telefon wytrzymuje max 3 dni!!! przy normalnym urzytkowaniu,bez zadnych fajerwerkow!Po za tym wszystko jest ok! [/quote]
  robiłeś coś z baterią na początku? typu formatowanie?

 13. kamilsuchy2002 1 czerwca 2012 w 11:02 - Odpowiedz

  ja mam 9 lat i bende miał myPhone a czy ktos wie jak pobrać do niego gry???

  • jurny 4 czerwca 2012 w 20:38 - Odpowiedz

   próbowałeś po prostu ze stron z grami z internetu?

 14. PBszczypior 1 czerwca 2012 w 11:03 - Odpowiedz

  kupiłem ten telefon kilkanascie dni temu ogólnie jestem z neigo zadowolony,wszystko śmiga jak trzeba bez przecinek zawieszek i td. ostatnio chulałem sobie po android markecie i ściagnołem powerampa-equalizer i podczas zabawy w ustawieniach przez pomyłke wuczysciłem całą karte pamięci,teraz niemoge odtwarzać muzyki, pomimo teko że ściagałem utwory z kompa tzn.w telefonie są zapisane ale niemożna ich odtworzyć,nawet znikneła ścieżka dzwiękowa niektórych gier może poleciały wszystkie sterowniki karty dzwiekowej jak to naprawić POMOCY!!!

 15. kamilsuchy2002 12 lipca 2012 w 12:43 - Odpowiedz

  prubowalem

 16. koksu 19 lipca 2012 w 11:06 - Odpowiedz

  czy ten telefon łapie w miarę zasięg ?

 17. majanues 23 grudnia 2012 w 11:32 - Odpowiedz

  jak można założyć hasło w noki myPhone ? proszę pomuście mi mam 9 lat

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile