Ascend P6 sprawdza się także jako przenośny odtwarzacz muzyki. Z tylnego głośnika wydobywa się bardzo przyzwoita muzyka muzyka – jak na smartfon oczywiście.


Niestety, położenie smartfona na płaskiej powierzchni, nieznacznie tłumi jego brzmienie. Moim zdaniem także głośność muzyki wydobywającej się z głośnika, jest zbyt cicha nawet w domowym zaciszu. Dołączone do zestawu słuchawki zapewniają dobrą jakość dźwięku. Odtwarzacz wideo w P6 bez problemu odtwarza materiały Full HD nagrane samym smartfonem, a także zapisane w innych urządzeniach skompresowanych niemal dowolnym kodekiem.


Tym którzy lubią robić fotki telefonem komórkowym Ascend P6 oferuje 8-megapikselowy aparat fotograficzny z przesłoną F2.0, funkcją auto-focus, wspomagany przez podświetlenie LED. A warto, bo może nie jest on królem jakości i trochę odstaje od najlepszych 8-megapikselowców, jednak wykonuje bardzo przyzwoite zdjęcia. Aparat poprawnie łapie ostrość, ilość szczegółów odpowiednia, a do tego całkiem nieźle radzi sobie w ciemniejszych warunkach.



Główny aparat wzbogacono m.in. o funkcję tworzenia zdjęć panoramicznych, automatycznemu rozpoznawaniu scenerii oraz funkcji macro, pozwalającą robić fotki obiektom położonym zaledwie 4 cm od aparatu. Bardziej zaawansowanych fotoamatorów usatysfakcjonuje możliwość wykonywania zdjęć w technologii HDR. Stworzone przez Huawei rozwiązanie IMAGESmart pozwala tworzyć dobre zdjęcia, m.in. dzięki systemowi kontroli kontrastu i nasycenia barw.

Przykład:


więcej zdjęć: Tutaj

Dodatkowo, z przodu telefonu, zamontowano aparat o matrycy 5 Mpx z systemem rozpoznawania i autoretuszu twarzy, który pozwala na wykonywanie zdjęć i prowadzenia rozmów wideo.

Huawei Ascend P6 oferuje nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę – jakość wideo mieści się w ogólnie przyjętych standardach.

Przykład:

Najczęstszą bolączką użytkowników smartfonów, jest krótki czas funkcjonowania urządzeń na baterii.


Jak już wcześniej napisałem Ascend P6 to bardzo smukły smartfon, w którym projektantom udało się wbudować baterię 2000 mAh. Przyglądając się pojemności akumulatora można odnieść wrażenie, że na niedobór prądu nie powinniśmy narzekać. Niestety praktyka szybko sprowadza nas na ziemię. Ascend P6 cierpi na to samo, na co cierpi większość nowoczesnych smartfonów, po prostu czasem działania telefon nie imponuje. Często już pod koniec dnia okazuje się, że konieczne jest naładowanie akumulatora, co nie tylko ogranicza mobilność, ale także nie zawsze jest możliwe. Aby zapobiec takiej sytuacji Huawei wyposażył testowany model w system Automated Discontinous Reception (ADRX) i system optymalizacji zużycia energii Quick Power Control (QPC), które mają przedłużyć żywotność baterii o ponad 30% w stosunku do akumulatorów o podobnej pojemności.