SAS już po raz ósmy uplasował się w kwadrancie liderów raportu podsumowującego rynek platform analitycznych: „2021 Gartner Magic Quadrant for Data Science and Machine Learning Platforms”. Eksperci firmy Gartner docenili SAS za kompletną wizję rozwoju technologii oraz zdolność do jej implementowania w skali globalnej. Lider analityki zawdzięcza wyróżnienie narzędziu SAS® Visual Data Mining and Machine Learning. To kompleksowe rozwiązanie działające w oparciu o silnik SAS® Viya®. Narzędzie wspiera użytkowników w zakresie eksploracji danych i wykorzystania uczenia maszynowego, niezależnie od poziomu ich umiejętności analitycznych.

 

– Organizacje na całym świecie dążą do operacjonalizacji analityki i przyspieszenia wdrożeń projektów z zakresu sztucznej inteligencji, aby podejmować lepsze decyzje biznesowe. Zaawansowane systemy analityczne SAS, które umożliwiają integrację z popularnymi rozwiązaniami open source, pozwalają użytkownikom w ramach całej organizacji zapanować nad złożonymi zbiorami danych. Mogą oni wykorzystać potencjał uczenia maszynowego i osadzić projekty analityczne w chmurze – mówi Susan Kahler, Strateg AI w SAS.

 

Jak wynika z raportu Gartnera, firmy muszą dziś inwestować w spójną infrastrukturę do zarządzania danymi oraz ich analizy, aby wydobyć potencjał dostępnych informacji i przełożyć go na skuteczne działania, przynoszące wymierną wartość biznesową. Dzięki potężnej mocy obliczeniowej narzędzia SAS® Visual Data Mining and Machine Learning, organizacje mogą w prosty i zautomatyzowany sposób realizować wszystkie zadania w ramach pełnego cyklu analitycznego.

 

Analityczny cykl życia obejmuje:

  • pozyskanie i integrację danych,
  • tworzenie, operacjonalizację i osadzanie modeli analitycznych,
  • zarządzanie modelami,
  • monitorowanie pracy modeli analitycznych, aby określić ich znaczenie dla organizacji,
  • dostosowywanie modeli analitycznych w taki sposób, aby odpowiadały zmianom w środowisku danych i biznesu.

 

Firma SAS obrała strategię ciągłego doskonalenia platformy SAS® Viya®, jednocześnie zapewniając jej nieprzerwaną dostępność. Oprogramowanie dostosowane do działania w środowisku cloud znacznie ułatwia tzw. demokratyzację analityki, czyli jej szerokie wykorzystanie w ramach całej organizacji.