Orange Polska dołączył do grona partnerów w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) prowadzonego przez Ministra Cyfryzacji. Porozumienie sygnowali Paweł Olszewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz przedstawiciele Orange Polska – Witold Drożdż, Członek Zarządu ds. Strategii i Spraw Korporacyjnych oraz Sławomir Chmielewski, Dyrektor Bezpieczeństwa i Compliance.

 

– Kolejny partner dołącza do grona programu PWCyber. Cieszę się z tej współpracy oraz możliwości wymiany doświadczeń, jakie daje. Zakładam, że przyniesie wiele korzyści. Szczególnie, że to pierwszy operator telekomunikacyjny w tym gronie. Dzięki tej wymianie – zarówno jednostki, jak i organizacje -będą mogły osiągać większe sukcesy i lepiej odpowiadać na wyzwania, przed którymi stoją –powiedział wiceminister Paweł Olszewski.

 

Orange Polska jest jednym z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych w kraju. Posiada największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach, m.in. internet światłowodowy o prędkości nawet do 8 Gb/s oraz usługi mobilne w technologii 5G. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla biznesu, oferuje usługi z zakresu IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa.

 

– CERT Orange Polska każdego dnia ma do czynienia średnio z ponad 170 tys. prób ataków – to ogromna skala sieciowych zagrożeń. Zaproszenie nas, jako pierwszej firmy telekomunikacyjnej, do grona partnerów Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie traktujemy jako wyróżnienie i uznanie dla profesjonalizmu naszych ekspertów. Kontynuujemy intensywne działania w obszarze ochrony sieci oraz stale udoskonalamy rozwiązania przeciwdziałające zagrożeniom, dla dobra naszych klientów i partnerów biznesowych, jak również na rzecz sektora publicznego – powiedział Witold Drożdż, Członek Zarządu ds. Strategii i Spraw Korporacyjnych Orange Polska.

 

Więcej informacji o firmie na stronach: www.orange.pl oraz www.cert.orange.pl.

 

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in., w celu zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczą firmy technologiczne (polskie i zagraniczne), które zdecydowały się współpracować przy działaniach mających na celu podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa Polski.