Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Testy i opinie, Top7-Test tunera telewizji naziemnej – Ferguson Ariva T760i

Test tunera telewizji naziemnej – Ferguson Ariva T760i

Niedawno informowaliśmy o wprowadzeniu do sprzedaży nowego tunera dvb-t firmy Ferguson, oznaczonego symbolem Ariva T760i. Testowany odbiornik (popularnie określany jako „tuner” lub „dekoder STB”) obsługuje darmowe kanały nadawane w cyfrowej telewizji naziemnej.

Ariva T760i to sukcesor dobrze przyjętego przez rynek modelu T750i. To odbiornik telewizji naziemnej DVB-T/T2, który obsługuje darmowe kanały nadawane w cyfrowej telewizji naziemnej w technologii H.265/HEVC i MPEG-4 z dźwiękiem Dolby Digital Plus. Specyfikacja odbiornika pozwala na obsługę wszystkich popularnych standardów transmisji sygnału telewizji naziemnej, dzięki czemu Ariva T760i bezproblemowo pracuje w krajach Unii Europejskiej.

Złącze USB z funkcją timeshift oraz obsługą multimediów sprawia, że odbiornik stanowi domowe centrum multimedialnej rozrywki. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom możliwe jest rejestrowanie ulubionych programów na pamięci zewnętrznej a także przeglą-danie zdjęć oraz odtwarzanie muzyki i filmów w jakości Full HD.

Odbiornik obsługuje odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD wraz z polskimi napisami w wielu popularnych standardach.

Ariva T760i oferuje dobrą jakość obrazu zarówno w wysokiej rozdzielczości Full HD, jak i standardowej SD oraz zapewnia pobór prądu w trybie czuwania poniżej 0,5W. Od najtańszych odbiorników dostępnych na rynku Ariva T760i odróżnia się m.in. obsługą Dolby Digital Plus (w niedalekiej przyszłości niezbędna funkcja aby dekodować dźwięk) oraz dużo lepszym odtwarzaczem multimediów (polskie napisy w wielu popularnych standardach, większa liczba obsługiwanych formatów i kodeków).

Funkcjonalności tego modelu zostały wzbogacone m.in. o obsługę łącza Ethernet oraz adapterów WiFi oferując dostęp do takich serwisów internetowych, jak Youtube, Youporn, Dailymotion, RSS, Pogoda, Google Maps.

Jest to jeden z niewielu na rynku odbiornik sygnału DVB-T, który odbiera sygnał wejściowy w pasmach 177.5~227.5 MHz oraz 474~858 MHz (niestandardowa funkcja, idealne rozwiązanie dla sieci, które nie przenoszą częstotliwości z zakresu UHF, a w których brak już jest miejsca w paśmie VHF) i pozwala na korzysta-nie z szerokiego wyboru serwisów internetowych.

Ze względu na duże zainteresowanie naszych czytelników tym modelem, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie i zaprezentowanie testu tego odbiornika, który to poza odbiorem bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej oferuje dostęp do popularnych aplikacji internetowych.

Główne cechy:

 • Obsługa standardów H.265/ HEVC, MPEG-4 AVC/H.264, MPEG-4 , MPEG-2
 • Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p, 1080i lub 1080p
 • Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (Full HD)
 • Obsługa programowalnych timerów
 • Obsługa dźwięku Dolby Digital Plus (E-AC3)
 • Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio
 • Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)
 • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
 • Odbiornik kompatybilny ze standardem DVB-T/T2
 • Wbudowany odtwarzacz multimedialny (filmów Full HD, muzyki i zdjęć)

DSCF4779

Kolorowe pudełko skrywa w sobie: tuner Ariva T760i, pilota zdalnego sterowania, baterie, oraz standardową „makulaturę”. Instrukcji obsługi to książeczka formatu A5 zawierająca 40 stron z opisami i zdjęciami wszystkich ustawień i funkcji tunera. Jest to dość tani sprzęt (ok. 140 zł), dlatego nie dołączono żadnych kabli niezbędnych do podłączenia, ale to nie dziwi w tej klasie.

11 komentarzy

 1. greg 26 maja 2018 w 10:20 - Odpowiedz

  niedrogie urządzenie? A ile kosztuje przeciętnie?

 2. Tom 26 maja 2018 w 13:18 - Odpowiedz

  Jest w recenzji ok. 140 zł

 3. Ormina 30 maja 2018 w 19:30 - Odpowiedz

  Pomimo że mamy już właściwie telewizory z funkcją DVB-T, to czasem jeszcze stary odbiornik gdzieś stoi i można go wykorzystać na przykład na działce w altance

 4. Ciekawy 30 czerwca 2018 w 08:47 - Odpowiedz

  W tym teście zabrakło najważniejszej informacji jaki jest czas zmiany-przełączania programu z jednego na drugi w ramach tego samego multipleksu i pomiędzy różnymi multipleksami. Niestety większość dostępnych tunerów jest bardzo wolnych a czas oczekiwania na wyświetlenie programu wynoszący około czterech sekund jest czymś niestety normalnym. Ja takich tunerów nie kupuje. Obecnie używam tuner firmy „Strong” w którym po zmianie programu dźwięk pojawia się natychmiast a obraz poniżej dwóch sekund.

 5. seba 26 sierpnia 2018 w 10:05 - Odpowiedz

  podłączyłem gniazdo Ethernet w urządzeniu i przez chwilę łączyło się z netem , nie wiem dlaczego nie chce znowu sie uruchomić.
  do c\ego to gnizdo sluży

 6. Wojciech 14 lutego 2019 w 18:54 - Odpowiedz

  Czy dekoder szyfruje nagrania?

 7. Przemek 15 kwietnia 2019 w 11:19 - Odpowiedz

  Mam od dwóch tygodni.
  Tuner reaguje z dużym opóźnieniem. Pilot wykonany fatalnie- gruba i miękka guma przycisków o bardzo dużym skoku- nigdy nie wiadomo czy to pilot nie styka ( baterie nowe) czy muli sam tuner. Może aktualizacja coś pomoże, aczkolwiek soft jest z całkiem nowy, bo z jesieni 2018.

 8. 555jerzy 31 grudnia 2019 w 18:15 - Odpowiedz

  New firmware,new options – https://www.youtube.com/watch?v=CCvEa-iB3xY

 9. leszko 15 grudnia 2020 w 13:04 - Odpowiedz

  dekoder taki sobie to tygodniu użytkowania internet przez kabel tylko działa pogoda!!! mapy brak ;( you tybe jeden film i limit wyczerpany ? muzyka ok radio brak .. jednym słowem ze strony wi-fi kiepsko to wygląda

 10. Wojciech 15 lutego 2021 w 07:49 - Odpowiedz

  Dekoder kupiłem w lutym 2021 roku. Stwierdzam, że posiada istotną wadę, o której powinni też wiedzieć inni klienci. Ogólnie, to dekoder działa dobrze z głowicą DVB-T2, testowałem programy czeskie, DVB-T2 wejdzie w Polsce od I kwartału 2022 roku. Niestety wadą jest czas nagrywania. Po wciśnięciu przycisku REC, dekoder nagrywa 2h:00min:00s i wyłącza nagrywanie. Nie ma znaczenia pojemność pendrive, format pendrive FAT/NTFS itp. Włączając REC należy siedzieć przy dekoderze i każdorazowo pilnować „reklam”, aby na nich nagrywanie zatrzymać i ponownie włączyć… Bez sensu. Dekoder np. WIWA z DVB-T2 nagrywa „do zapełnienia się pojemności pendrive”, czyli mogę nagrywać przeciętne amerykańskie filmy z reklamami których czas trwania oscyluje wokół 3-3,25h.

 11. Zenek 3 lipca 2021 w 10:22 - Odpowiedz

  Pobór prądu w trybie czuwania z włączonym zegarem to 7,5W.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.