Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Testy i opinie, Top7-Test tunera telewizji naziemnej – Ferguson Ariva T760i

Test tunera telewizji naziemnej – Ferguson Ariva T760i

Podsumowanie

 

Tuner Ferguson Ariva T760i to udany produkt firmy Ferguson. Jeśli poszukujecie niedrogiego urządzenia, które pozwoli na komfortowe użytkowanie naziemnej telewizji cyfrowej, to mogę z pełną świadomością polecić opisane dekoder STB. Mocną stroną tunera jest oprogramowanie, ładna i czytelna grafika ekranowa (OSD) w połączeniu z prostym dostępem do poszczególnych funkcji i ustawień tunera sprawia, że korzystanie z tunera staje się proste i przyjemne. Ciężko się tutaj pogubić, a w razie problemów pomoże dołączona instrukcja obsługi. Poza podstawową funkcją „telewizyjną” tuner pozwala na dużo więcej. Przykładem niech będzie odtwarzacz multimedialny z dostępem do aplikacji internetowych, jednak jego działanie zależy od dostawców tych usług. Będąc przy multimediach należy wspomnieć, że podstawowe funkcje multimedialne, takie jak odtwarzanie filmów, muzyki, przeglądanie zdjęć, czy też nagrywanie programów na zewnętrzne nośniki danych, działają poprawnie. Szczerze mówiąc, spodziewałbym się takich udogodnień po zdecydowanie droższych urządzeniach, a tu zaskoczenie. Czy ma jakieś wady? Wszędzie jakieś znajdziemy, ale w tym urządzeniu zabrakło „poważnych” problemów. Z mniejszych spraw można mu zarzucić brak w zestawie adaptera USB WiFi.  Do tego ilość dostępnych aplikacji jest bardzo mała, brakuje nam przede wszystkim takich aplikacji jak chociażby; przeglądarka internetowa, dostęp do poczty czy tez portali społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem byłby też dostęp do takich platform VoD, co znacznie podniosło by atrakcyjność urządzenia. Czy warto zatem kupić tuner Ferguson Ariva T760i?, moim zdaniem jak najbardziej tak.

Andrzej Kisiała

 11 komentarzy

 1. greg 26 maja 2018 w 10:20 - Odpowiedz

  niedrogie urządzenie? A ile kosztuje przeciętnie?

 2. Tom 26 maja 2018 w 13:18 - Odpowiedz

  Jest w recenzji ok. 140 zł

 3. Ormina 30 maja 2018 w 19:30 - Odpowiedz

  Pomimo że mamy już właściwie telewizory z funkcją DVB-T, to czasem jeszcze stary odbiornik gdzieś stoi i można go wykorzystać na przykład na działce w altance

 4. Ciekawy 30 czerwca 2018 w 08:47 - Odpowiedz

  W tym teście zabrakło najważniejszej informacji jaki jest czas zmiany-przełączania programu z jednego na drugi w ramach tego samego multipleksu i pomiędzy różnymi multipleksami. Niestety większość dostępnych tunerów jest bardzo wolnych a czas oczekiwania na wyświetlenie programu wynoszący około czterech sekund jest czymś niestety normalnym. Ja takich tunerów nie kupuje. Obecnie używam tuner firmy „Strong” w którym po zmianie programu dźwięk pojawia się natychmiast a obraz poniżej dwóch sekund.

 5. seba 26 sierpnia 2018 w 10:05 - Odpowiedz

  podłączyłem gniazdo Ethernet w urządzeniu i przez chwilę łączyło się z netem , nie wiem dlaczego nie chce znowu sie uruchomić.
  do c\ego to gnizdo sluży

 6. Wojciech 14 lutego 2019 w 18:54 - Odpowiedz

  Czy dekoder szyfruje nagrania?

 7. Przemek 15 kwietnia 2019 w 11:19 - Odpowiedz

  Mam od dwóch tygodni.
  Tuner reaguje z dużym opóźnieniem. Pilot wykonany fatalnie- gruba i miękka guma przycisków o bardzo dużym skoku- nigdy nie wiadomo czy to pilot nie styka ( baterie nowe) czy muli sam tuner. Może aktualizacja coś pomoże, aczkolwiek soft jest z całkiem nowy, bo z jesieni 2018.

 8. 555jerzy 31 grudnia 2019 w 18:15 - Odpowiedz

  New firmware,new options – https://www.youtube.com/watch?v=CCvEa-iB3xY

 9. leszko 15 grudnia 2020 w 13:04 - Odpowiedz

  dekoder taki sobie to tygodniu użytkowania internet przez kabel tylko działa pogoda!!! mapy brak ;( you tybe jeden film i limit wyczerpany ? muzyka ok radio brak .. jednym słowem ze strony wi-fi kiepsko to wygląda

 10. Wojciech 15 lutego 2021 w 07:49 - Odpowiedz

  Dekoder kupiłem w lutym 2021 roku. Stwierdzam, że posiada istotną wadę, o której powinni też wiedzieć inni klienci. Ogólnie, to dekoder działa dobrze z głowicą DVB-T2, testowałem programy czeskie, DVB-T2 wejdzie w Polsce od I kwartału 2022 roku. Niestety wadą jest czas nagrywania. Po wciśnięciu przycisku REC, dekoder nagrywa 2h:00min:00s i wyłącza nagrywanie. Nie ma znaczenia pojemność pendrive, format pendrive FAT/NTFS itp. Włączając REC należy siedzieć przy dekoderze i każdorazowo pilnować „reklam”, aby na nich nagrywanie zatrzymać i ponownie włączyć… Bez sensu. Dekoder np. WIWA z DVB-T2 nagrywa „do zapełnienia się pojemności pendrive”, czyli mogę nagrywać przeciętne amerykańskie filmy z reklamami których czas trwania oscyluje wokół 3-3,25h.

 11. Zenek 3 lipca 2021 w 10:22 - Odpowiedz

  Pobór prądu w trybie czuwania z włączonym zegarem to 7,5W.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.