Podsumowanie
Tuner Ferguson Ariva T760i to udany produkt firmy Ferguson. Jeśli poszukujecie niedrogiego urządzenia, które pozwoli na komfortowe użytkowanie naziemnej telewizji cyfrowej, to mogę z pełną świadomością polecić opisane dekoder STB. Mocną stroną tunera jest oprogramowanie, ładna i czytelna grafika ekranowa (OSD) w połączeniu z prostym dostępem do poszczególnych funkcji i ustawień tunera sprawia, że korzystanie z tunera staje się proste i przyjemne. Ciężko się tutaj pogubić, a w razie problemów pomoże dołączona instrukcja obsługi. Poza podstawową funkcją „telewizyjną” tuner pozwala na dużo więcej. Przykładem niech będzie odtwarzacz multimedialny z dostępem do aplikacji internetowych, jednak jego działanie zależy od dostawców tych usług. Będąc przy multimediach należy wspomnieć, że podstawowe funkcje multimedialne, takie jak odtwarzanie filmów, muzyki, przeglądanie zdjęć, czy też nagrywanie programów na zewnętrzne nośniki danych, działają poprawnie. Szczerze mówiąc, spodziewałbym się takich udogodnień po zdecydowanie droższych urządzeniach, a tu zaskoczenie. Czy ma jakieś wady? Wszędzie jakieś znajdziemy, ale w tym urządzeniu zabrakło „poważnych” problemów. Z mniejszych spraw można mu zarzucić brak w zestawie adaptera USB WiFi. Do tego ilość dostępnych aplikacji jest bardzo mała, brakuje nam przede wszystkim takich aplikacji jak chociażby; przeglądarka internetowa, dostęp do poczty czy tez portali społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem byłby też dostęp do takich platform VoD, co znacznie podniosło by atrakcyjność urządzenia. Czy warto zatem kupić tuner Ferguson Ariva T760i?, moim zdaniem jak najbardziej tak.
Andrzej Kisiała
- Ferguson Ariva T760i
- Ferguson Ariva T760i
- Ferguson Ariva T760i
- Ferguson Ariva T760i connections net
niedrogie urządzenie? A ile kosztuje przeciętnie?
Jest w recenzji ok. 140 zł
Pomimo że mamy już właściwie telewizory z funkcją DVB-T, to czasem jeszcze stary odbiornik gdzieś stoi i można go wykorzystać na przykład na działce w altance
W tym teście zabrakło najważniejszej informacji jaki jest czas zmiany-przełączania programu z jednego na drugi w ramach tego samego multipleksu i pomiędzy różnymi multipleksami. Niestety większość dostępnych tunerów jest bardzo wolnych a czas oczekiwania na wyświetlenie programu wynoszący około czterech sekund jest czymś niestety normalnym. Ja takich tunerów nie kupuje. Obecnie używam tuner firmy „Strong” w którym po zmianie programu dźwięk pojawia się natychmiast a obraz poniżej dwóch sekund.
podłączyłem gniazdo Ethernet w urządzeniu i przez chwilę łączyło się z netem , nie wiem dlaczego nie chce znowu sie uruchomić.
do c\ego to gnizdo sluży
Czy dekoder szyfruje nagrania?
Mam od dwóch tygodni.
Tuner reaguje z dużym opóźnieniem. Pilot wykonany fatalnie- gruba i miękka guma przycisków o bardzo dużym skoku- nigdy nie wiadomo czy to pilot nie styka ( baterie nowe) czy muli sam tuner. Może aktualizacja coś pomoże, aczkolwiek soft jest z całkiem nowy, bo z jesieni 2018.
New firmware,new options – https://www.youtube.com/watch?v=CCvEa-iB3xY
dekoder taki sobie to tygodniu użytkowania internet przez kabel tylko działa pogoda!!! mapy brak ;( you tybe jeden film i limit wyczerpany ? muzyka ok radio brak .. jednym słowem ze strony wi-fi kiepsko to wygląda
Dekoder kupiłem w lutym 2021 roku. Stwierdzam, że posiada istotną wadę, o której powinni też wiedzieć inni klienci. Ogólnie, to dekoder działa dobrze z głowicą DVB-T2, testowałem programy czeskie, DVB-T2 wejdzie w Polsce od I kwartału 2022 roku. Niestety wadą jest czas nagrywania. Po wciśnięciu przycisku REC, dekoder nagrywa 2h:00min:00s i wyłącza nagrywanie. Nie ma znaczenia pojemność pendrive, format pendrive FAT/NTFS itp. Włączając REC należy siedzieć przy dekoderze i każdorazowo pilnować „reklam”, aby na nich nagrywanie zatrzymać i ponownie włączyć… Bez sensu. Dekoder np. WIWA z DVB-T2 nagrywa „do zapełnienia się pojemności pendrive”, czyli mogę nagrywać przeciętne amerykańskie filmy z reklamami których czas trwania oscyluje wokół 3-3,25h.
Pobór prądu w trybie czuwania z włączonym zegarem to 7,5W.