Jeżeli chodzi o oferowane metody łączności, to Doogee MIX Lite nie zaskakuje na tle konkurencji.  W smartfonie chińskiego producenta znajdziemy standardowe moduły: 4G/LTE, Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS, wspomagany przez A-GPS. Mamy też obsługę standardu HotKnot ,Wystarczy zbliżyć wyświetlacze dwóch urządzeń wyposażonych w dedykowaną aplikację, by bez użycia kabla przesłać dokumenty, muzykę, zdjęcia, a nawet filmy.

DSCF5830

Doogee MIX Lite

Czułość modułu Wi-Fi jest na dobrym poziomie. Także jeżeli chodzi o GPS, to nie było z tym problemu i odbiornik pracował stabilnie.

Za wydajność w Doogee MIX Lite odpowiada procesor MediaTek MT6737, wspierany przez 2-gigabajtowa pamięć RAM i grafikę Mali-T720. Układ centralny wytworzony został w 28-nanometrowym procesie technologicznym i składa się z czterech rdzeni zbudowanych w oparciu o architekturę ARM Cortex-A53 o częstotliwości taktowania 1.25 GHz. Magazyn danych natomiast stanowi pamięć wbudowana o pojemności 16 GB (z czego dla użytkownika pozostaje ok. 10 GB). Z technikaliów to tyle, a praktyka? Całość działa zaskakująco płynnie, toteż sklep z aplikacjami Google Play stoi otworem przed potencjalnym nabywcą. Przewijanie ekranów na pulpicie głównym, jak i praca na podstawowych aplikacjach nie powoduje żadnych przycięć i skoków w działaniu smartfona. Nie zanotowano także zbytniego nagrzewania się obudowy, podczas zaawansowanych gier.

Nowy Doogee MIX Lite przybywa z systemem operacyjnym Google Android 7.0 Nougat, dostosowane przez producenta za pośrednictwem interfejsu użytkownika DoogeeOS V2.0.0. Nie brakuje opieki ze strony firmy, która często wydaje aktualizacje za pośrednictwem OTA, wraz z poprawkami. Aplikacji, które dołączono do systemu nie ma zbyt wiele. I dobrze, bo większość programów i tak jest na ogół nie potrzebna. Należy podkreślić, że system jest dobrze zoptymalizowany.