Kolejnym ważnym elementem każdego systemu operacyjnego jest przeglądarka internetowa. Przeglądarka Libry wspiera multitouch. Strony możemy w prosty sposób powiększać, przesuwać klikać i nie zauważyliśmy problemów z wyświetlaniem treści. Brak flasha jest jednak zauważalny. Z wyświetlaniem wideo na stronie YouTube nie ma większego problemu.

Aplikacja do obsługi multimediów jest dobrze znana wszystkim użytkownikom platformy Android. Pozwala ono na łatwe kopiowanie plików multimedialnych do naszej komórki. Słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć i filmów jest wygodne i proste w obsłudze. Odnośnie samej jakości dźwięku, to muszę przyznać, że dźwięk jest wystarczająco głośny o bardzo przyjemniej barwie. Przy najgłośniejszych nastawieniach zdarza się, że telefon nie radzi sobie z tą muzyką i głośnik zaczyna trochę trzeszczeć.


Standardowo radio FM wymaga podłączenia zestawu słuchawkowego, który służy jako antena. Podobnie sprawa wygląda z połączeniami telefonicznymi, do których jakości nie mam raczej większych zarzutów. Dźwięk wydobywający się z głośnika pozwala spokojnie rozmawiać nawet na gwarnej ulicy. Czasem zastrzeżenia, co do jakości rozmowy wnosili rozmówcy sugerując tzw. pogłos – trudno tutaj winić tylko Librę wszak wina może także być po drugiej stronie.


Testowany ZTE Libra pozwala na nagrywanie filmów z rozdzielczością VGA. Zdjęcia rejestrowane są w rozdzielczości 5Mpix. Trzeba przyznać, że Libra fotki robi raczej średnie, mimo autofocusa. W gorszych warunkach oświetleniowych telefon trudno łapie odpowiednią ogniskową, a brak wbudowanej lampy LED praktycznie uniemożliwia zrobienie ich nawet wieczorem. Tutaj trochę pomaga dostępny bezpośrednio na ekranie pasek do ustawiania jasności.


Androidowa aplikacja do robienia fotek pozwala na szybkie zoomowanie oraz ustawianie dodatkowych parametrów zdjęcia takich jak ustawienie jasności, balans bieli, efekty, ISO, itp. Zdjęcia dzięki wbudowanemu GPSowi mogą być także otagowane geograficznie. Galeria umożliwia nam oglądanie zdjęć i odtwarzanie filmów. W przypadku zdjęć możemy także przeprowadzić podstawową ich edycję.

Przykłady zdjęć w różnych warunkach: Tutaj

Mapy i nawigacja. Domyślna aplikacja mapowa w telefonie Google Maps Navigation pozwala na wyszukiwanie lokalizacji, przewijanie i zoomowanie mapy.

Kto dużo czasu spędza na rozmowach, może mieć powody narzekania na baterię. Niestety, jak zwykle w smartfonach opartych na Androidzie baterię trzeba nieustannie ładować. Standardowa bateria w Librze ma pojemność 1250 mAh. Według producenta oferuje ona maksymalny czas czuwania około 165 godzin, a rozmowy około 240 min. Oznacza to mniej więcej tyle, że po włączeniu Wi-Fi (intensywne buszowanie w Internecie) po ładowarkę będziemy sięgać codziennie. Używając nawigacji GPS lepiej telefon od razu podłączyć smartfon do gniazdka zapalniczki, bo czas ten może być morderczo krótki.