Wiko Ufeel Prime dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Terminal obsługuje szybki transfer danych 4G/LTE (Cat.4) – pobieranie do 150 Mbps i wysyłanie do 50 Mbps, na obu złączach kart SIM. Umożliwia to uzyskanie w jednym urządzeniu dostępu do dwóch numerów telefonu. Telefon nieźle radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci. Oprócz wymienionych cech smartfon wyposażony jest w Bluetooth 4.0, oraz odbiornik GPS z Assisted GPS i GLONASS. Jedyne, czego ewentualnie mogłoby nam brakować, to bezstykowej technologii NFC, albo przynajmniej chińskiego jej zamiennika HotKnot.


ok. 10 m od routera

Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Wbudowana antena jest przeciętnie czuła, ale nie zdarzało się, że Ufeel Prime gubił zasięg Wi-Fi w miejscach, gdzie nie powinno to się zdarzyć. Według informacji zaprezentowanych przez aplikację WiFi Analyzer, siła sygnału ok. 10 metrów od routera wynosiła -69 dBm.


Podczas testów nawigacyjnych nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów – dokładność ok. 4-5 m. Moduł GPS szybko nawiązywał kontakt z satelitą, a urządzenie nawet bez wspomagania A-GPS szybko (liczone w sekundach) powraca do zaprogramowanej trasy. System chodzi płynnie i podaje nam informacje o naszym położeniu na bieżąco. Dzięki sporym gabarytom, a do tego dobrej jakości wyświetlacza, ze sprzętu podczas jazdy, korzysta się bardzo wygodnie.

Atutem Wiko Ufeel Prime ma też być 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 430, MSM8937. Jednostka została wytworzona w 28-nanometrowym procesie technologicznych, i składa się z ośmiu rdzeni zbudowanych w oparciu o architekturę ARM Cortex-A53. Serce smartfona wspomaga układ graficzny Qualcomm Ardeno 505, któremu towarzyszy 4-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM.


Taka specyfikacja wystarczy, aby telefon poradził sobie z każdą aplikacją, a w testach wydajności dotrzymywał kroku dużo droższej konkurencji. Podzespoły dają radę nie tylko podczas codziennej obsługi systemu operacyjnego i interfejsu, gdzie reakcja na polecenia jest natychmiastowa, ale też na bezproblemowe uruchomienie większości tytułów dostępnych w Google Play. Płynnie działa przewijanie i przybliżanie stron, także tych bardziej zaawansowanych. Z racji wielkości ekranu bez żadnych problemów możemy odwiedzać ulubione portale, bez konieczności korzystania z ich mobilnych wersji. Pamięć wewnętrzna, zarezerwowana na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje wynosi 32 GB (dla użytkownika dostępne jest około 20 GB ). Jeżeli wewnętrzna pamięć to dla Was zdecydowanie za mało, pamiętajcie, że przy wykorzystaniu wbudowanego slotu na karty microSD można ją rozbudować o maksymalnie 64 GB. Tak nawiasem tylna obudowa lubi być ciepła nawet przy bardziej intensywnym graniu. Nie zauważyłem jednak, aby to miało wpływ na szybkość i płynność w obsłudze oprogramowania. Dla lubiących cyferki, Wiko Ufeel Prime poddałem także testom wydajnościowym, które zostały wykonane najpopularniejszych aplikacjach benchmarkowych: AnTuTu i Quadrant. Wyniki przedstawiają się następująco:



Ufeel Prime pracuje pod kontrolą systemu Google Android 6.0 (Marshmallow), który został wzbogacony przez producenta o najnowszą wersję nakładki Wiko UI i rozwiązanie Smart LefPage. W autorskim interfejsie użytkownika wszystkie skróty aplikacji wyświetlane są na głównym pulpicie.


Nie trzeba przy tym obawiać się bałaganu i przewijania nawet kilkunastu paneli nawet przy kilkudziesięciu pozycjach. Te zostały bowiem automatycznie uporządkowane i pogrupowane w tematyczne foldery. W Menu z aplikacjami poza standardowym oprogramowaniem Androida francuski producent, dodaje też przydatne aplikacje, takie jak Clean Master czy Menadżer Plików, odpowiadające za bezpieczeństwo, zużycie baterii i porządek w zasobach urządzenia. Zestaw aplikacji zwiększających wydajność urządzenia, spełni z nawiązką potrzeby typowego użytkownika.


Oprogramowanie smartfona należy, więc uznać za jak najbardziej kompletne. A jak komuś czegoś braknie wbudowany sklep Google Play, pozwala nawet za darmo pobierać niezbędne aplikacje i gry.