Telefon mamy przy sobie cały czas, nic dziwnego więc, że jakość aparatu interesuje większość użytkowników poszukujących smartfona dla siebie. Do naszej dyspozycji producent oddaje dwa aparaty.


Przedni aparat z selfie fleszem o rozdzielności 8 MP pozwoli zachować w pamięci grono naszych znajomych. Smartfon może pochwalić się aparatem głównym z matrycą 13 MPx z podwójną diodą led, czujnikiem Sony IMX 258, przesłoną f/2,2 i soczewką 5P z niebieskim filtrem optycznym, dzięki którym teoretycznie powinniśmy zrobić bardzo dobre zdjęcia, a jak jest w praktyce? Urządzenie pomoże tworzeniu oryginalnych fotografii za pomocą różnorodnych ustawień trybu profesjonalnego. Zrobienie zdjęć, przy słabym oświetleniu, lub w nocy wspomaga lampa błyskowa wyposażona w dwie diody. Jakość robionych przez niego zdjęć nie odbiega od standardów tego typu urządzeń – czyli na przyzwoitym poziomie. Dlaczego tak surowo? Pamiętać należy, że Ufeel Prime aspiruje do półki high-endowych urządzeń, a od takich wymagamy trochę więcej. Ufeel Prime przeciętnie radzi sobie z właściwym doborem parametrów podczas zdjęć dalekich plenerów i zbyt długo ustawia ostrość. W dobrych warunkach oświetleniowych można liczyć na ładne zdjęcia, z dużą szczegółowością i z wiarygodnym oddaniem barw. W niesprzyjających warunkach oświetleniowych widoczne są jednak szumy. Jednak, gdy zaakceptujemy tę niedogodność, to do codziennych zastosowań i okolicznościowej fotki z wycieczki aparat tego telefonu nada się wystarczająco. Czy mam rację osądźcie sami.






Podobnie wygląda kwestia nagrywania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości 1080p, i z prędkością 30 klatek na sekundę. Nagraniami w dobrych warunkach oświetleniowych można pochwalić się nimi na portalach społecznościowych. Kamera przeciętnie sobie radzi jednak nawet w lekkim półmroku – ale z tym można się spotkać, nawet w wyższej klasie urządzeń.Poniżej znajdziecie przykładowy filmik przy automatycznych ustawieniach.

Niezbędną do życia energię dostarcza litowo-polimerowy akumulator o pojemności 3000 mAh. Pojemne ogniwo dość dobrze radzi sobie z 5″ wyświetlaczem i 8-rdzeniowym procesorem.


W trakcie intensywnej pracy ze smartfonem akumulator rozładuje się po upływie około jednego. W trybie bardzo umiarkowanym, taka pojemność pozwala na działanie smartfona do dwóch dni. W trybie czuwania, z wyłączonym Wi-Fi smartfon pokazał nam ubytek energii ok. 6%. W zarządzaniu energią pomaga dedykowany tryb jej oszczędzania, który znajdziemy w Ustawieniach. Ładowanie telefonu ok. 2 godzin. Wiko Ufeel Prime to przykład obudowy „unibody” i samodzielnie baterii nie wymienimy, jednak jestto standard, który stosuje ostatnio większość producentów smartfonów.


W naszym teście obciążeniowym PCMark sprzęt wyłączył się po 5 godzinach i 58minutach. Co jest dobrym wynikiem, w tej grupie smartfonów.