Sercem Jiayu S2 Advanced jest procesor MediaTek MT6592 wyposażony w osiem rdzeni o częstotliwości taktowania 1,7 GHz oparte o architekturę ARM Cortex-A7, wykonaną w technologii 28 nm, wspomagany przez 2GB pamieci RAM. Nad grafiką czuwa dwurdzeniowy układ graficzny Mali-450 MP4 o taktowaniu 700MHz.


Dzięki temu smartfon jest nadzwyczaj wydajny i wypadł przekonująco w naszych testach pracy pod dużym obciążeniem. Potencjalny nabywca może liczyć nie tylko na płynną pracę systemu Google Android, ale także na bezproblemowe uruchomienie większości tytułów dostępnych w Google Play. A to oznacza, że telefon może służyć również jako urządzenia do okazjonalnego pogrania w gry. Sprawdzi się też, jako urządzenie do oglądania filmów, także full HD. Jedynym minusem to odczuwalna ilość ciepła, jaką CPU emituje przy pełnym obciążeniu.


Na pokładzie Jiayu S2 zabrakło slotu na karty microSD, który pewnie wielu z nas by się przydał – smartfon wyposażono w 32 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej, z czego tylko 24 GB jest dostępnych dla użytkownika.

Oto wyniki popularnych benchmarków:




Jiayu S2 Advanced pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji Google Android 4.2.2 (Jelly Bean), bardzo zbliżonego do czystej dystrybucji systemu Google. Chiński producent zapowiada, że nabywca może liczyć na szybkie update systemu do wersji 4.4, czyli KitKat.


Producent ograniczył swoje dodatki do minimum, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu.


Do dyspozycji dostajemy dodatkowe Motywy i sześć pulpitów, na których możemy umieścić widżety i skróty naszych ulubionych programów według własnego gustu. Z kolei dzięki funkcji kopia bezpieczeństwa (Backup and Restore) nigdy nie stracimy treści zapisanych w smartfonie. aplikacja służy do tworzenia i przywracania kopii zapasowych aplikacji dla systemu Android.


Surfowanie w Internecie na Jiayu S2 Advanced to czysta przyjemność. Już standardowo zaimplementowana przeglądarka w zupełności wystarczy do płynnego przeglądania stron WWW. Czas ładowania się stron, w zależności od aktualnych warunków mieści się w zdroworozsądkowej normie. Na pokładzie znajdziemy również WIFI działające w zakresach b/g/n, dzięki czemu nawiązywanie połączenie z dowolną siecią nie stanowi żadnego problemu. System Bluetooth w wersji 4.0 pozwolił na szybką wymianę danych z innymi urządzeniami. Odbiornik GPS, wspomagany przez A-GPS działa dość stabilnie i szybko. Po pierwszym, ok. 5 min. oczekiwaniu, następne koordynaty mogłem odczytać już po kilkunastu sekundach. Bez wspomagania czasem miał problemy ze ze złapaniem „fixa”.