Rpeater został zamknięty w kompaktowej obudowie o wymiarach 81 x 50 x 39 mm ( 120 g). A to oznacza, że zbytnio nie obciąży naszego bagażu.


TEW-714TRU wykonano z plastiku, lakierowanego na biało, który jednak zbiera odciski palców i łatwo się rysuje.
W górnej części urządzenia obudowie routera znajdziemy diodę informującą o stanie routera.


Na dole producent umieścił dwa porty USB i jeden port LAN (10/100 Mbps) oraz przycisk Reset, który przywraca ustawienia fabryczne. Jedno gniazdo USB służy do dzielenia się treścią ze wszystkimi połączonymi urządzeniami poprzez podłączenie pamięci flash USB lub dysku przenośnego. Poprzez drugie możemy naładować przenośne urządzenie prądem max. 5 V DC 2.1 A np. smartfona, tablet itp. Porty są dobrze rozmieszczone, bez problemów można jednocześnie podpiąć pendrive i kabel USB urządzenia do ładowania.


Na lewym boku widzimy suwak (przełącznik) trybów: Router, WISP (klient sieci Wi-Fi) i Repeater (wzmocnienie sygnału sieci bezprzewodowej) oraz przycisk szybkiej konfiguracji WPS. Moim zdaniem suwak trybu pracy chodzi zbyt delikatnie i nie czuć przeskoku, przez co nie wiadomo -bez patrzenia, czy ustawiliśmy go we właściwym trybie.


Po przeciwległej stronie umieszczono włącznik/wyłącznik urządzenia.

Aby rozpocząć korzystanie z TEW-714TRU wystarczy podłączyć go do dowolnego gniazdka. Dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości instalacji bezpośrednio w gnieździe zasilania, repeater można zainstalować w praktycznie dowolnym miejscu. Urządzenie łączymy z ruterem za pomocą kabla Ethernet, lub poprzez sieć Wi-Fi, a udostępnianie sieci odbywa się wyłącznie bezprzewodowo.

Dzięki fizycznemu przełącznikowi trybów pracy: punktu dostępowego, repeatera i klienta można natychmiastowo dostosować urządzenie do swoich wymagań i istniejącej infrastruktury sieciowej bez potrzeby konfiguracji oprogramowania. Kiedy zapali się na nim czerwona dioda LED, urządzenie jest gotowe do pracy w sieci. TEW-714TRU połączy się z siecią bezprzewodową i rozdzieli sygnał na wszystkie podłączone urządzenia.