TEW-714TRU jest łatwy w obsłudze. Strona konfiguracyjna, pomimo, że brak polskiego języka, jest prosta i przejrzysta. Wszystkie podstawowe informacje konfiguracyjne znajdują się na spodniej części urządzenia oraz dołączonej naklejce. Strona konfiguracyjna znajduje się pod adresem 192.168.10.1.


W celu ułatwienia konfiguracji TEW-714TRU obsługuje technologię WPS. Wystarczy wcisnąć przycisk lub wprowadzić kod PIN aby router automatycznie nawiązał połączenie z urządzeniami bezprzewodowymi. Dla mniej zaawansowanych użytkowników, instalacji dokonać można za pomocą wygodnego kreatora konfiguracji.


Po zalogowaniu do panelu administracyjnego urządzenia, mamy wybór wersji podstawowej (całkowicie wystarczającej, aby sprzęt spełniał swoje zadanie), lub ustawień zaawansowanych. W celu dobrego zabezpieczenia sieci bezprzewodowej TEW-714TRU obsługuje klucze WPA/WPA-2-PSK z TKIP/AES. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo i możliwości zarządzania, urządzenie obsługuje zaawansowane funkcje takie jak wielokrotne SSID.


Można utworzyć dodatkowe konta dla użytkowników, z różnymi identyfikatorami, oraz różnie skonfigurowanymi zabezpieczeniami. Powyżej widzimy ustawienia konfiguracyjne.


Jeśli chodzi o szybkość przesyłania danych, to w przypadku repeaterów nie jest ona najważniejsza. Ten sprzęt ma po prostu dostęp do sieci bezprzewodowej w miejscach, w których dotąd zasięgu nie było lub był on zbyt słaby do sprawnej transmisji danych. Ponadto szybkość przesyłania i pokrycie obszaru sygnałem radiowym zależy od bardzo wielu czynników, m.in. od naszego odbiornika, środowiska, w jakim użyjemy repeatera, odległości od punktu dostępowego, przeszkód na drodze sygnału itp. Dość powiedzieć, że TEW-714TRU łączył się z ruterem znajdującym się piętro niżej. Sygnał był dostateczny, aby możliwe było korzystanie z internetu na smartfonie. Niestety w odległości jednego piętra, zasięg sieci sprawiał już problem, z transferem plików. Średni pobór mocy nowego modelu repeatera to około 2.5 W.