Jak na telefon agenta 007 w LT30P znajdziemy dwa aparaty – ten umieszczony na tylnej obudowie, z przetwornikiem CMOS BSI ma 13 megapikseli , lampę LED doświetlającą scenę i auto-focus. Sony obiecuje, że dzięki funkcji fast capture po wciśnięciu przycisku robienia zdjęć fotografia zostanie wykonana w ciągu mniej niż sekundy. I rzeczywiście, nawet zablokowany aparat działa błyskawicznie. Tylna kamera umieszczona jest w lekkim zagłębieniu, z jednej strony to dobra ochrona przed porysowaniem soczewki , z drugiej metalowa obwódka aparatu podkreśla elegancję tego telefonu.


Jakość fotografii wykonywanych w dobrym oświetleniu jest bardzo dobra. Fotografie wykonane w ciągu dnia zaskakują jakością kolorów i ostrością. Oglądanie zdjęć na szeroki, panoramicznym ekranie BRAVIA Engine, to czysta przyjemność – świetny kontrast, doskonale wyświetlone czerni. Dodatkowo technologia Exmor R for mobile pozwala robić dobre zdjęcia i filmy w kiepskim oświetleniu. Dzięki aplikacji „Album” możemy w łatwy sposób sortować, przeglądać i udostępniać zdjęcia i nagrania wideo.

Przykłady: Tutaj

Dodatkowo Xperia T oferuje pełne możliwości nagrywania filmów video o parametrach Full HD (1080p) nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę.

Przykład:

Z przodu, nad ekranem znajduje się 1,3-megapikselowy aparat, który możemy wykorzystać do połączeń wideo lub nagrywać filmy w jakości HD (720p). Jednak jakość zdjęć i filmów w tym przypadku, jest ledwo przeciętna.


Fantastycznym wrażeniom wizualnym towarzyszy doskonałej jakości dźwięk – to zdecydowanie jedna z najmocniejszych stron tego modelu. Smartfon Xperia T powrócił z nową aplikacją ” Walkman”. Aplikacja umożliwia skorzystanie w wirtualnego dźwięku przestrzennego odtwarzanego w stereofonicznych słuchawkach. Brzmienie i tak świetnego dźwięku możemy dostosować dodatkowo do własnych preferencji j dzięki korektorowi graficznemu. Aplikacja TrackID pozwoli na rozpoznanie dowolnego utworu muzycznego na podstawie jego fragmentu – wystarczy przyłożyć telefon do głośnika.


Ponadto wbudowane Radio FM czynią z tego telefonu świetne urządzenie muzyczne. Kiedy myślimy „smartfon”, to większość z nas ma zapewne obraz nowoczesnego telefonu, który nie służy jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. Jednak zapewne część Was szuka opinii, jak ten model sprawdza się w tak prozaicznych zadaniach. Czyli… czy realizuje najważniejsze potrzeby konsumenta, który od urządzenia mobilnego wymaga przede wszystkim możliwości kontaktu ze swoją rodziną, przyjaciółmi czy sprawach firmowych. Moim zdaniem LT30P tutaj, jak przystało na telefon dla super-agenta nie zawodzi. Nie możemy nic zarzucić jakości rozmów zarówno od strony rozmówcy, jak i tych dobiegających z głośników telefonu do naszych uszu.


A że kontakt dziś nie polega już tylko i wyłącznie na połączeniach głosowych, to nowoczesny telefon musi oferować także usługi do wejścia, do świata mobilnego Internetu. W tym celu Xperia T wyposażono prawie (brak LTE) we wszystkie dostępne dziś funkcje komunikacyjne. Atutem LT30P jest m.in. szybki dostęp do Internetu i zasobów sieciowych dzięki transmisji danych HSPA+ (42,2Mbps) / HSUPA (5.76 Mbps), Bluetooth 3.1 oraz Wi-Fi (z Wi-Fi hotspot) oraz funkcje „One-touch”, działające dzięki technologii NFC (Near Field Communication). Standardowo mamy także możliwość wykorzystania telefonu, jako nawigacji A-GPS, GLONASS. Jeżeli chodzi o trzymanie zasięgu połączeń komórkowych to nie mam zastrzeżeń. Jednak już trochę problemów sprawia moduł bezprzewodowy i GPS. Ten pierwszy lubi zrywać połączenia, a drugi zbyt długo łapie FIX-a – gdyby agent 007 o tym wiedział, pewnie byłby rozczarowany.

Dla jednych zaleta dla drugich wada, obudowa smartfonu jest nieotwieralna. Nie ma więc mowy o samodzielnej wymianie baterii. Akumulator o pojemności 1850 mAh wytrzymał w trybie intensywnej pracy, na pełnej jasności wyświetlacza ponad pięć godzin. Co w praktyce oznacza, że będziemy ładować go standardowo, czyli każdego wieczora. Producent podaje: maksymalny czas rozmowy: 7 godzin, czas czuwania: 450 godziny, czas odtwarzania muzyki: 16 godzin oraz czas odtwarzania wideo: 5 godzin.


Quadrant Benchmark

System działa płynnie. Dwa rdzenie procesora Krait (Qualcomm MSM8260A Snapdragon), taktowane zegarem 1,5 GHz, oraz wspomagane przez 1 GB pamięci RAM i układ graficzny Adreno 225 radzą sobie doskonale z obsługą systemu Android. Xperia T okazuje się solidny w otwieraniu codziennych aplikacji, które otwierają się oraz przełączają praktycznie bez zwłoki. Nasze spostrzeżenia potwierdzają także pomiary benchmarków:


AnTuTu Benchmark

Telefon Sony idealnie sprawdza się do surfowania po Internecie, oferuje nam do wyboru dwie przeglądarki – systemową oraz Chrome.


Z ciekawszych funkcji, która bardzo przypadła mi do gustu to funkcja nazwana tutaj „drobne aplikacje”. W ramach niej mamy możliwość szybkiego uruchomienia w tle, niewielkiego okna na ekranie głównym lub każdej innej otwartej aplikacji. Cztery aplikacje – kalkulator, minutnik, dyktafon oraz notatnik można rozmieścić na ekranie w postaci dodatkowych ruchomych okienek. Na przykład na pełnym ekranie uruchomiony jest notatnik lub kalkulator, a w tle widoczna jest przeglądarka internetowa.