Obsługa i ergonomia.


Pierwsza rzecz jaką widzimy wyjmując telefon z pudełka to duży, dotykowy wyświetlacz i trzy fizyczne klawisze połączone w jedną plastikową belkę. LG Swift 7 został wyposażony w wyświetlacz LCD WVGA o przekątnej 3,8 cala który będzie wyświetlał wszelkie obrazy w rozdzielczości 800×480 pikseli. Wyświetlacz telefonu jest jasny i czytelny.


W ustawieniach ekranu możemy wybrać jeden z dwóch wariantów pulpitu głównego. Ekran główny, na którym znajdują się centra informacji oraz ekran pomocniczy, na którym znajduje się lista wszystkich zainstalowanych w telefonie aplikacji. Różnią się one wielkością ikonek na ekranie oraz rodzajem informacji wyświetlanych na ekranie. To, co wyróżnia Windows Phone 7 na tle konkurencji to właśnie „huby”, prezentowane są w postaci kafelek. Oprócz hubów, do ekranu głównego można podpiąć dowolne aplikacje. Dodawanie aplikacji do głównego menu jest bardzo proste. Podczas przeglądania aplikacji na pełnej liście, wystarczy przytrzymać ikonę apl. aż pojawi się menu z kilkoma opcjami, naciśnij „pin to start” i gotowe, aplikacja dodana do głównego menu. Taka nieskomplikowana konstrukcja systemu powoduje, że jest on bardzo prosty i intuicyjny. Dynamiczne kafelki są bardzo nowoczesne i mogą się podobać.

Test LG E900 - przód
Test LG E900 – przód

Obudowę wykonano z bardzo dobrej jakości materiałów i chyba nie znajdziemy niczego do czego można by było się doczepić. Klapka z tyłu jest metalowa. W LG E900 nie ma mowy, aby coś, gdzieś zatrzeszczało, albo było nierówno spasowane, a konstrukcja jest solidna i powinna dużo wytrzymać.


Patrząc od góry mamy łącze jack i malutki przycisk zasilania. Pojedyncze naciśnięcie ustawia w tryb wstrzymania lub wybudza urządzenie z trybu uśpienia.

Na lewej ściance obudowy znajdziemy regulacja głośności.

Test LG E900 - lewy bok
Test LG E900 – lewy bok

Elementy z prawej strony idąc od góry konstruktorzy umieścili osłonięte gniazdko dla ładowarki i przycisk Aparatu.

Test LG E900 - prawy bok
Test LG E900 – prawy bok