Wyświetlacz G4 mierzy aż 5,5 cala i ma rozdzielczość QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. 534 pikseli na cal to kosmiczna wartość, która sprawia, że wszystkie treści są ostre jak brzytwa i wyglądają doskonale. Po obejrzeniu filmu pokazowego, jaki LG umieściło w pamięci, wszyscy znajomi byli pod ogromnym wrażeniem szczegółowości wyświetlanego obrazu.


Rozdzielczość to jednak nie wszystko, bo ekran G4 jest doskonały jeszcze pod wieloma innymi względami. Panel IPS świetnie odwzorowuje kolory, które są bardzo nasycone, ale nie przejaskrawione. Na wyświetlacz możemy patrzeć pod każdym możliwym kątem, bez utraty kontrastu ani zmiany pozostałych parametrów obrazu, a jego czytelność w jasnym słońcu również jest bardzo dobra. Krótko mówiąc, ekran G4 jest najlepszym, z jakim dotąd miałem do czynienia w smartfonie.


G4 pracuje na Androidzie 5.1 Lollipop, wzbogaconym o nakładkę LG UX 4.0, która znacznie rozszerza jego możliwości personalizacji. Interfejs jest prosty, czytelny i estetyczny. Wyświetlacz możemy odblokować oczywiście za pomocą dwóch stuknięć w szybkę.


Po lewej stronie od ekranu domowego znajduje się ekran o nazwie Smart Bulletin, czyli miejsce, w którym LG wyświetla różne informacje dotyczące naszego telefonu. Chodzi np. o dane z aplikacji LG Health, wpisy z kalendarza, ostatnio odtwarzaną muzykę, czy skrót do inteligentnych ustawień. Jeśli ktoś tego nie potrzebuje, ekran można wyłączyć.


Centrum powiadomień, w górnej części, zawiera skróty do najczęściej używanych funkcji telefonu, które możemy przewijać w poziomie i dowolnie edytować. Poniżej znajdują się suwaki regulacji jasności ekranu oraz głośności. Otwarte aplikacje, standardowo dla Lollipopa, wyświetlane są w formie karuzeli. Na szczęście, w odróżnieniu od czystego Androida, mamy tutaj przycisk pozwalający na zamknięcie wszystkich aplikacji naraz.


Jeśli mowa o aplikacjach, sprawdźmy, jakie programy przygotowało dla nas LG. Zasobnik został podzielony, tak jak w starszych wersjach Androida, na zakładkę Aplikacje oraz Widżety. Na szczęście coraz więcej producentów nie przytłacza nas mnóstwem zainstalowanych programów, lecz stawia na minimalizm i wolny wybór. Tak postąpiło również LG, oferując skromny zestaw potrzebnych i ciekawych apek.


Pośród siatki ikonek znajdziemy np. LG Health, czyli aplikację do mierzenia naszej aktywności fizycznej, funkcjonalny Menedżer plików, Quick Remote do sterowania smartfonem jak pilotem do telewizora, a także Quick Memo+ do robienia notatek wzbogaconych np. o odręczne szkice. Jest również asystent Voice Mate, który pozwala za pomocą komend głosowych np. uruchomić wybrane aplikacje, czy zadzwonić pod żądany numer.



Nakładka od LG pozwala na wiele – m. in. na edycję przycisków systemowych Androida czy ustawienie powiadomień, które mogą być blokowane dla konkretnej aplikacji. Jesteśmy w stanie również zaprogramować określone funkcje smartfona w taki sposób, by włączały lub wyłączały się w chwili naszej obecności w domu lub poza domem. Mowa m. in. o modułach Bluetoth oraz Wi-Fi, a także zmianie profilu dźwiękowego.


Zdecydowanie przydaje się funkcja dzielenia ekranu na 2 aplikacje pracujące jednocześnie. Przy 5,5-calowym wyświetlaczu rozwiązanie to jest wygodne i praktyczne. Rozmiar okien możemy oczywiście regulować. Inną ciekawostką jest , ale możliwość wyświetlenia daty i godziny na pasku wysuwanym od góry ekranu, przy zablokowanym telefonie. Wystarczy przeciągnąć palcem od górnej krawędzi i przytrzymać. Gdy puścimy palec, ekran ponownie się zablokuje.


G4 pracuje w oparciu o 64-bitowy, 6-rdzeniowy chipset Snapdragon 808, z 2 mocniejszymi rdzeniami Cortex A-57 1,82 GHz oraz 2 słabszymi, Cortex-A53 1,44 GHz. Do tego otrzymujemy 3 GB pamięci RAM oraz układ graficzny Adreno 418. Jak można się domyślać, takie podzespoły przekładają się na znakomitą szybkość działania i możliwość korzystania z wielu wymagających aplikacji działających w tle. Podczas bardziej intensywnej pracy tył smartfona robi się trochę ciepły, ale wszystko w granicach normy. W AnTuTu G4 zdobył 46 620 punktów.


Telefon posiada 32 GB wbudowanej pamięci, z czego dla użytkownika pozostaje ok. 21,5 GB. Na szczęście smartfon pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji obecnością slotu na karty microSD, zatem pamięć bez problemu możemy rozszerzyć o kolejne 128 GB.