Dane podstawowe


LG Swift 2X podczas rynkowej premiery działał pod kontrolą Android 2.2 Froyo. Od tego momentu minęło jednak trochę czasu a Swift 2X doczekał się najnowszej odsłony Android 2.3.4 Gingerbread z drobną nakładką graficzną. Tym samym pod względem platformy może konkurować on z innymi dwurdzeniowymi smartfonami.

Dla wielu konsumentów decydującym czynnikiem przy zakupie urządzenia nie jest wbrew pozorom specyfikacja urządzenia, a jego design. Jak pod tym względem prezentuje się model LG Swift 2X? Już odpowiadam.

Pierwszym co rzuca się w oczy po wyjęciu telefonu z pudełka to jego sporej wielkości 4-calowy ekran, choć mógłby on nabawić się kompleksów patrząc na nowo wydane smartfony z wyświetlaczem nawet 5,3-cala. Przechodząc do wyglądu samego urządzenia na tle iPhone 4, HTC Sensation model LG Swift 2X nie zachwyca designem. Nie zmienia to jednak faktu, że telefon jest bardzo solidnie wykonany, pomimo tego, że tylny panel jest plastikowy. Zaokrąglone krawędzie telefonu razem ze sporymi wymiarami: 123.9 x 63.2 x 10.9 mm powodują, że urządzenie bardzo wygodnie trzyma się w ręce. LG Swift 2X nie należy również do smartfonów najlżejszych, jego waga 139 gramów, a także grubość może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Dlatego przed zakupem jakiegokolwiek telefonu warto zobaczyć, czy pod względem ergonomii model będzie urządzeniem dla nas odpowiednim.

LG Swift 2X nie ma zachwycać konsumenta designem, a specyfikacją. Nie przypadkowo przecież mówimy o pierwszym smartfonie z Androidem oraz dwurdzeniowym procesorem. Sercem telefonu jest układ NVIDIA Tegra 2 z procesorem o taktowaniu 1GHz wraz z 512MB RAM. W skrócie powoduje to, że telefon jest niezwykle szybki w działaniu, choć zdarzają mu się momenty drobnych opóźnień, o tym nieco dalej.

Powyżej ekranu znalazło się logo firmy LG, czujnik zbliżeniowy, światła, a także kamera do wideorozmów 1.3Mpix.


Pod ekranem znalazły się cztery przyciski funkcyjne: menu, ekran główny, wstecz, szukaj. W skrócie nic nowego dla użytkowników telefonów z Androidem. Nie rozumiem jednak czemu telefon został wydłużony aż tak od dołu, przyciski zajmują dużo mniej miejsca, a odległość ekranu od brzegu ekranu jest dość spora. Przez co całość nie wygląda najlepiej.


U góry urządzenia znajdziemy jack 3.5 mm oraz przycisk włączenia/ wyłączenia, a także złącze microHDMI z HDMI mirroring (klonowanie obrazu).


Na prawym boku znalazł się przycisk regulacji głośności. Odpowiednio na lewym boku nie znajdziemy żadnych dodatkowych złącz oraz przycisków.


U dołu telefonu znalazł się dwa głośniki, oraz złącze microUSB, pozwalające na podłączenie telefonu do komputera, a także jego ładowanie.

Panel tylny podkreśla, że mamy do czynienia z telefonem z Androidem, wystarczy spojrzeć na napis „with Google”. Znalazł się tutaj również aparat 8Mpix z lampą błyskową LED oraz możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD.

Pasmo pracy telefonu to GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 / HSDPA 850 / 1900 Mhz z łącznością HSPA 7.2Mbit/s.

Ponadto telefon został wyposażony w: GPS z A-GPS, żyroskop, cyfrowy kompas,, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, radio FM z RDS, Bluetooth 2.1.