Fotki

LG Swift 3D ma dwa obiektywy
LG Swift 3D ma dwa obiektywy

Aparat 3D pozwala nam na robienie fotek 3D przy użyciu dwóch obiektywów wmontowanych w telefon. Odstęp między nimi to ok. 2.5 cm. Między nimi umieszczona został także diodowa lampa błyskowa do oświetlania sceny. W gorszych warunkach oświetleniowych poprawia ona jakość naszych zdjęć, pod warunkiem oczywiście, że fotografowany obiekt nie jest poza zasięgiem lampy. Kamera posiada wbudowany autofocus. Ostrością możemy też sterować manualnie wskazując na ekranie punkt do dostosowania ostrości. LG robi fotki w rozdzielczości 5Mpix. Ich jakość można uznać za dobrą.

Aparat fotograficzny pozwala na wybór trybu 2D 3D
Aparat fotograficzny pozwala na wybór trybu 2D 3D

W ustawieniach mamy możliwość dodania efektów dodatkowych takich jak Sepia czy szarość, ustawienia balansu bieli, wyboru trybu krajobrazu, ustawień jakości kompresji czy też włączenia lub wyłączenia samowyzwalacza. W sumie funkcje fotograficzne telefonu można ocenić bardzo dobrze.

Przykłady zdjęć: Tutaj

Standardowe zdjęcia zapisywane są w formie JPG w rozdzielczości xx. Zdjęcia 3D zapisywane są w formacie JPS. Do ich wyświetlenia na komputerze konieczne jest wgranie odpowiedniego czytnika tego formatu. Jeśli nie mamy monitora 3D to zdjęcia zawsze można wyświetlić w trybie dla okularów stereoskopowych –w takim wypadku zdjęcie 3D zostanie złożone z dwóch obrazów w różnych kolorach a okulary z filtrami niebieskim dla jednego oka i czerwonym dla drugiego dadzą nam efekt trójwymiarowości. Plik JPS zawsze też można zmodyfikować zmieniając mu rozszerzenie na JPG – wtedy otworzy go standardowa przeglądarka grafiki – np. Irfan View.

Filmy

LG pozwala nam na zapis w trybie 3D i 2D. W trybie dwuwymiarowym filmy rejestrowane są w rozdzielczości HD 1280×720 oraz full HD 1920×1080. Możemy też wybrać mniejsze rozdzielczości. Nagrywany obraz zajmuje od kilkudziesięciu do ponad 200 Mb na minutę nagrania w zależności od wybranej rozdzielczości. W trybie trójwymiarowym obraz rejestrowany może być z rozdzielczością do 1280×720 pikseli. Jeżeli spróbujemy odtworzyć tak nagrany film na zwykłym urządzeniu to zobaczymy dwa filmy wyświetlane obok siebie na ekranie. Przed rozpoczęciem nagrywania można skorzystać z funkcji zoomowania. Telefon wyświetla formaty xvid, divx, H.264, H.263, MP4 i WMV do rozdzielczości 1080p. W zasadzie większość filmów da się na nim odtworzyć.

Podłączenie

Wszystkie materiały jakie zarejestrowaliśmy telefonem lub pobraliśmy z Internetu można odtworzyć na kompatybilnym telewizorze 3D. Żeby to zrobić należy skorzystać z kabla micro HDMi-> HDMI w wersji 1.4c, czyli takiego który pozwala na transmisję obrazu 3D. Wtedy efekt trójwymiarowości można zobaczyć także na dużym ekranie.

Telefon posiada złącze microUSB do podłączenia kabla transmisji danych lub ładowarki. W górnej części ekranu znajdziemy jeszcze złącze do słuchawek typu Jack 3.5 mm.

LG Swift 3D - górna część obudowy kryje gniazdo do słuchawek
LG Swift 3D – górna część obudowy kryje gniazdo do słuchawek

Transmisja danych i Internet

Telefon pozwala na przesyłanie danych przy użyciu HSPA – do 14.4 Mbit/s przy pobieranie i do 5.76 Mbits/ przy wysyłaniu. Do przeglądania sieci w telefonie w zupełności nam to powinno wystarczyć. W razie potrzeby telefon może pełnić funkcje routera bezprzewodowowego. Wtedy łącze 3G zostanie udostępnione przez WIFI dla innych urządzeń.

Przeglądarka Internetowa
Przeglądarka Internetowa

Przeglądarka Chrome dobrze radzi sobie z otwieraniem nawet dużych stron internetowych a dzięki obsłudze Flasha zobaczymy także umieszczone na stronach gry, filmiki no i oczywiście bannery reklamowe. Na szczęście flasha można tak skonfigurować, żeby pobierane i uruchamiane były tylko obiekty wskazane przez użytkownika. Chrome jest dosyć szybki a takie akcje jak przewijanie i skalowanie stron wykonywane są błyskawicznie. Oczywiście duża w tym zasługa szybkiego procesora.

Do poczty możemy wykorzystać aplikację GMail lub standardowego klienta poczty w którym skonfigurujemy sobie konta POP3 u dowolnego dostawcy.

Jeśli korzystamy z serwisów społecznościowych to na LG warto skorzystać z wbudowanych aplikacji Facebook lub Twitter. Oczywiście można tez pobrać szereg innych aplikacji z Android Market. Konta można zsynchronizować tak, że na liście kontaktów pojawią się też nasi znajomi np. z Facebooka lub Skype. Jeśli połączymy ze sobą różne konta: Google, Skype, Facebook itd. to będziemy mieli różne sposoby kontaktowania się ze znajomymi a dane naszych kontaktów będą bardziej dokładne bez potrzeby ręcznego uaktualniania. Połączenie kontaktów z normalnym numerem telefonu da nam dodatkowe awatary i adres email z facebooka, login skype, daty urodzin znajomych itp. W sumie możemy zebrać całkiem pokaźny zbiór danych o naszych znajomych i przyjaciołach.
Telefon ma wbudowany odbiornik GPS i może też korzystać z danych WIFI do szybkiego ustalania pozycji. Wbudowana aplikacja Google nie wspiera na polskim rynku nawigacji samochodowej, więc jeśli chcemy korzystać z telefonu w samochodzie to trzeba będzie się zaopatrzyć w jakąś aplikację nawigacyjną dla systemu Android – np. Navigona, IGo lub Naviexpert.

W LG znajdziemy też prostą i przydatną nakładkę na system którą warto włączyć podczas jazdy samochodem (lub postoju). Nazywa się ona „W drodze” i daje ona nam szybki dostęp do funkcji wybierania numeru, wyznaczania trasy (choć jak już pisałem w Polsce to nie działa), wyszukiwania kontaktów wg liter alfabetu. W tej wyszukiwarce trafienie w literkę jest znacznie łatwiejsze niż standardowo w systemu Android. Aplikacja w drodze daje ponadto możliwość szybkiego dostępu do odtwarzania muzyki i komend głosowych. W sumie jest to dobra i godna polecenia pozycja dla każdego zmotoryzowanego posiada telefonu LG.