Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Sprzęt-AMD zaprasza na prehistoryczną przygodę w 3D

AMD zaprasza na prehistoryczną przygodę w 3D

Już pod koniec lipca 2011 roku w miejscowości Ochaby na Śląsku otwarte zostanie pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium. Do wirtualnego zwiedzania podwodnych głębin w towarzystwie największych gadów w historii zapraszają producenci oraz partnerzy przedsięwzięcia: Dream Park Ochaby, Virtual Magic & Budgast oraz firma AMD, której technologie wykorzystano przy produkcji zaawansowanych animacji 3D.


Aby poczuć się niczym w sławnym Parku Jurajskim, nie trzeba wybierać się za granicę. W parku rozrywki i edukacji Dream Park, położonym w miejscowości Ochaby, trwają ostatnie prace wykończeniowe przy innowacyjnym projekcie, mającym zapewnić niecodzienną rozrywkę całym rodzinom. Powstaje tam pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium, w którym będzie można zobaczyć odwzorowane w naturalnej wielkości podwodne dinozaury, zamieszkujące niegdyś morskie głębiny. Cały projekt opiera się na zaawansowanych animacjach 3D, stworzonych przy wykorzystaniu technologii firmy AMD.

Prehistoryczne Oceanarium 3D
Prehistoryczne Oceanarium 3D

Budynek zaprojektowany na kształt labiryntu mieści olbrzymie ekrany 3D, na których będzie można podziwiać największe morskie gady sprzed 200 milionów lat. Widzowie będą zwiedzać Oceanarium w specjalnych okularach 3D, a o dodatkowe efekty specjalne (kapiąca woda, zapachy itd.), zadba profesjonalna aparatura 5D firmy Budgast. Do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie powierzchnia ok. 150 m2, zaaranżowana na wzór podwodnego skalnego oceanarium. Animowane wizualizacje prehistorycznych stworzeń powstały dzięki zastosowaniu zawansowanej technologii firmy AMD.

W Prehistorycznym Oceanarium, na ośmiu potężnych ekranach, prezentowane będą trójwymiarowe wizualizacje. Każda ze scen zaaranżowana jest tak, aby widz mógł poczuć się jak w prawdziwym oceanarium i zza ogromnej szyby podziwiać życie oceanu pełne prehistorycznych gadów — powiedział Daniel Zduńczyk – reżyser i współtwórca projektu.

Dodatkowym atutem tego przedsięwzięcia jest fakt, iż jest to po części obiekt edukacyjny, uświadamiający zwiedzającemu różnorodność i specyfikę życia, jakie odbywało się w morzach i oceanach — dodaje Łukasz Szweryn z firmy Budgast odpowiedzialnej za wybudowanie oceanarium.


Wizualizacje dla projektu stworzyło studio Virtual Magic, specjalizujące się w realizacji projektów 3D, we współpracy z firmą Budgast specjalizującej się w kompleksowej produkcji atrakcji 5D. Do stworzenia realistycznych trójwymiarowych obrazów pradawnych gadów posłużyły komputery wyposażone w podzespoły firmy AMD z obsługą technologii AMD HD3D. Nie jest to pierwsza współpraca tych firm w dziedzinie tworzenia nowoczesnych wizualizacji. W ubiegłym roku, podczas specjalnego road show, mogliśmy podziwiać pierwszy polski film 5D „Asylum 5D”, stworzony na komputerach firmy AMD wyposażonych w procesory Opteron. W produkcji znajduje się również kolejny projekt studia Virtual Magic wykorzystujący technologię AMD – pełnometrażowy film animowany dla dzieci pt. „Złote Krople”.

Dream Park Ochaby

Prehistoryczne oceanarium jest jedną z najciekawszych atrakcji parku ale nie jedyną. Mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości w parku miniatur, dinozaurów czy w parku linowym. Ponadto, czas będzie można miło spędzić w kinie 6d, Sali edukacyjnej, Namiocie Małego Odkrywcy, kulach sferycznych czy rozległych placach zabaw.

źródło: AMD

Kan

Autor |2011-07-27T11:39:03+02:0027 lipca 2011 11:39|Kategorie: Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. sebi997 28 lipca 2011 w 05:06 - Odpowiedz

    Musze sie tam wybrac

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile