Obsługa i ergonomia.

Wygląd

LG GC900 Viewty Smart
LG GC900 Viewty Smart

GC900 tak jak jego poprzednik nie ma hardwerowej klawiatury, za to posiada bardzo czuły 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480×800 px. Telefon na pozór wydaje się duży jednak przy bliższym zapoznaniu pozór ten znika. Wymiary Viewty to 108x56x12, a więc jest tylko nieznacznie większy od swojego poprzednika. Jak już wcześniej wspominaliśmy przedni panel telefonu wykonany jest z dobrej jakości plastiku, który jest wytrzymały, tylna część obudowy jest również z plastiku, który na pierwszy rzut oka przypomina metal. Dzięki zastosowaniu metalicznych detali całoś prezentuje się bardzo dobrze. Na obudowie telefonu znaleźć można znaleźć sześć przycisków, które ułatwiają codzienne użytkowanie telefonu. Najważniejsze z nich to (zaczynając od lewej strony):

  • Przycisk do widoku kostki,
  • przycisk włączający aparat,
  • przycisk blokady oraz włączania/wyłączania telefonu.

W obudowie tej znajdują się także otwory na kartę pamięci oraz wspólny otwór dla ładowarki i słuchawek, które dołączone są do zestawu. Niestety slot na kartę pamięci jest osadzony za głęboko, więc wyciąganie jej stanowi nie lada problem.

LG GC900 Viewty Smart - prawy bok LG GC900 Viewty Smart LG GC900 Viewty Smart - lewy bok, gniazdo microSD LG GC900 Viewty Smart - tył LG GC900 Viewty Smart LG GC900 Viewty Smart LG GC900 Viewty Smart LG GC900 Viewty Smart - bateria LG GC900 Viewty Smart

GC900 posiada 3-calowy ekran o rozdzielczości 480×800. Ekran ten jest bardzo czuły na dotyk. Podczas noszenia telefonu w kieszeni nie nastąpiła reakcja odblokowania się telefonu co jest ważnym czynnikiem przy wyborze telefonu. Jednak minusem, który potrafi uprzykrzyć życie jest brak warstwy, która odbijała by promienie słoneczne, tak podczas słonecznego dnia, ciężko jest coś zauważyć na ekranie. To jest ewidentny minus tego telefonu.

LG GC900 Viewty Smart - interfejs S-Class 3D LG GC900 Viewty Smart - interfejs S-Class 3D LG GC900 Viewty Smart - interfejs S-Class 3D

Interfejs
Viewty Smart wyposażony został w znany już prawie wszystkim, interfejs S-Class 3D. Pierwszy raz został on użyty w telefonie LG KM900 Arena. Interfejs zastosowany w GC900 jaki w Arenie został bardzo doceniony w branży telefoni komórkowej, świadczyć o tym mogą zdobyte nagrodzony – iF Communication Desing Award oraz statuetka w kategorii interfejs produktu, która obejmuję wszystkie rodzaje graficznych interfejstów użytkownika.
S-Class, znacznie upraszcza nawigacje telefonem dzięki multimedialnym pulpitom. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej kostki, obsługa telefonu staje się bardzo prosta. Interfejs w GC900 różni się od tego, który znamy z areny. Między innymi ze względu na aparat fotograficzny. Zmieniona została funkcja sterująca przybliżeniem i oddaleniem obrazu.

Informacje dodatkowe
Z funkcji o których warto wspomnieć pozostaje jeszcze czujnik światła, który dostosowuje podświetlanie wyświetlacza do otaczających nas warunków, przykładowo podczas rozmowy, po przyłożeniu telefonu do ucha ( tj, zasłonięciu czujnika) ekran jest automatycznie wygaszany, co pomaga w oszczędzaniu baterii. Kolejną funkcją, która jest dość przydatna jest „TV-Out” czyli po prostu wyjście telewizyjne. Po podłączeniu odpowiedniej przejściówki możemy podłączyć telefon do telewizora i wyświetlać zdjęcia i nie tylko. GC900 w przeciwieństwie do swojego poprzednika jest wyposażony w Pełne wyjście telewizyjne, co daje możliwość nie tylko wyświetlania zdjęć czy filmów, ale także gier, notatek a nawet przeglądanych stron.

Podsumowanie

GC900 jest telefonem przeznaczonym dla osób, które nie wymagają od telefonu wszystkiego co najlepsze, czyli bardzo dobrej nawigacji, super wyglądu, czy dobrego aparatu. Co prawa Viewty łączy te wszystkie zalety w sobie, ale pozostaje pewien niedosyt. Zapewne spowodowane jest to tym, iż LG niechętnie instaluje w telefonach inne systemy niż swoje własne. LG ma to w sobie, że pierwszym wrażeniem szokuje. Wszystko wygląda wspaniale tak jak sobie wymarzyło na początku. Z czasem telefon po prostu staje się nudny. Brakuje w nim możliwości wgrywania motywów. Telefon ten na pewno możemy polecić osobom, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań co do telefonu.

Wady i zalety:

Zalety:
+ Czuły ekran dotykowy
+ Wielodotykowy ekran
+ Intuicyjne menu
+ Interfejs S-class
+ Obsługa kart SDHC do 32GB
+ Aparat 8 mpx

Wady:
– Słaba widoczność wyświetlacza w słoneczny dzień
– Mało przycisków nawigacyjnych
– Zbyt czuły akcelerometr w odtwarzaczu muzycznym
– Brak możliwości wgrywania motywów

Autor: ForumLG.pl
logo forumlg.pl