W czasie wakacyjnego wyjazdu telefon komórkowy jest urządzeniem nie tylko niezbędnym, ale i niezwykle wielofunkcyjnym. Przywiązanie do mediów społecznościowych „wymusza” na nas ciągłe bycie on-line. Połowa osób, które wezmą go ze sobą na urlop, dzięki niemu robi zdjęcia, a co trzecia osoba aktywnie korzystała z internetu. W prawdzie w większości hoteli i obiektów noclegowych WiFi jest już standardem, naprawdę zdarzają się jednak jeszcze miejsca nie ma możliwości skorzystania z sieci. Jeżeli zatem potrzebujemy podłączyć się do Internetu, gdy pozwala nam na to budżet w ramach abonamentu, smartfon może być najlepszym hotspotem.


Podczas urlopu smartfon Ascend G6 idealnie sprawdził się, jako mobilny hot-spot, dla co najmniej 3 urządzeń. Nie zanotowaliśmy przerw z winy terminala, w miejscach gdzie nie powinno to się zdarzyć. Co należy zaliczyć na Google Now na smartfonie.


Podstawowe dane:

  • Dopasowana słuchawka z niezwykle wygodnymi wkładkami Comfort eargels
  • Technologia NFC do łatwego łączenia urządzeń
  • Strumieniowanie multimediów, umożliwiające słuchanie muzyki, odtwarzanie podcastów oraz korzystanie z GPS
  • 6 godzin rozmowy z funkcją oszczędzania energii PowerNap
  • Czas czuwania: do 10 dni
  • Całkowity czas ładowania zestawu wynosi ok. 2 godz.
  • Swoboda dzięki technologii bezprzewodowej – do 30m
  • Obsługiwane profile Bluetooth: A2DP(v1.2), profil głośnomówiący (v1.6), profil zestawu słuchawkowego (v1.2), profil dostępu do książki telefonicznej (v1.0)
  • Parowanie urządzeń: do 8 urządzeń, połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie (MultiUse)
  • Mikrofony: podwójny mikrofon
  • Głośniki: głośnik dynamiczny 11 mm

Testowany headset został zapakowany estetyczne, przeźroczyste pudełko. Wewnątrz otrzymujemy całkiem spory zestaw dodatków.


Poza Jabra Stealth znalazłem tutaj dwa komplety zaczepów i silikonowych wkładek dousznych, a także przewód USB pozwalający na ładowanie wbudowanej baterii i zasilacz samochodowy. Jest również papierowa instrukcja obsługi, która pomoże osobom niezbyt obeznanym z Bluetooth lub NFC, mimo wszystko połączenie jest bardzo proste. Ale o tym dalej.


Czarna, plastikowa obudowa, sprawia wrażenie wytrzymałej, a srebrne wykończenia nadają całości eleganckiego wydźwięku. Jabra Stealth oferuje zupełnie nowy komfort użytkowania. Jabra Stealth ma konstrukcję. Headset jest zauważalnie mniejszy (D 64,9 mm x SZ 15,3 mm x W 24,9 mm), lżejszy (7,9g) i idealnie wyważony na uchu, od sprzętu, który dotychczas używałem.


Zestaw słuchawkowy można nosić na lewym lub prawym uchu z zaczepem lub bez niego. Warto podkreślić, że jest bardzo dobrze wyprofilowany i wygodny w noszeniu – czasem nawet zapominałem, że go nosiłem. Na obudowie zauważymy również przyciski umożliwiające obsługę zestawu. Wszystko jest ergonomicznie rozmieszczone, tak aby nawet laik, po chwili użytkowania nauczył się operować sprzętem bez patrzenia.


Srebrna listwa, jest zarazem przyciskiem do odbierania / kończenia połączenia, oraz diodę LED informującą o statusie urządzenia i mikrofony.


Prawa strona, przez producenta została wyposażona w przycisk obsługi głosowej. Po przeciwnej stronie umieszczono moduł NFC, dzięki któremu możemy sparować słuchawkę ze smartfonem wspierającym tę technologię, przysuwając jedynie oba urządzenia do siebie.


Na dole słuchawki znajdziemy klawisz włączania / wyłączania słuchawek i port microUSB, do ładowania wbudowanego akumulatora.


Najważniejsza zaleta testowanego sprzetu, to jednak bezprzewodowe połączenie możliwe dzięki wbudowanym modułom NFC i Bluetooth. Parowanie z telefonem, z włączonym Bluetooth jest bardzo proste, wystarczy włączyć zestaw słuchawkowy. Nacisnąć i przytrzymać (3 s) przycisk odbierania/ kończenia połączenia, aż wskaźnik Bluetooth zacznie błyskać na niebiesko i zestaw słuchawkowy powiadomi o trybie parowania. Następnie postępujemy zgodnie z komunikatami głosowymi, aby sparować urządzenie.


Połączenie z urządzeniu przenośnym gdzie włączono funkcję NFC, jest jeszcze łatwiejsze. Wystarcza powoli przesuwać strefę NFC zestawu słuchawkowego po strefie NFC urządzenia przenośnego aż do potwierdzenia nawiązania połączenia. Sparowanie zestawu zajmowało za każdym razem zaledwie kilka sekund. Zestaw słuchawkowy może odbierać i obsługiwać wiele połączeń jednocześnie. Mimo bezprzewodowej transmisji dźwięku, jego jakość stoi na bardzo dobrym poziomie. Nieźle wypada zasięg (do 30 metrów) oraz czas pracy akumulatora, który wynosi 240 godzin.


Jabra Assist to aplikacja na smartfon z Android lub iOS, która umożliwia śledzenie przez GPS zestawu słuchawkowego, pomoc w parowaniu oraz podawanie stanu baterii.