Zgodnie ze specyfikacją, lista obsługiwanych standardów komunikacyjnych w HTC One mini 2 obejmuje wszystko to, co pojawiło się w smartfonach w ciągu ostatnich lat.


Telefon działa w sieciach HSDPA, 42 Mbps, HSUPA; LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL, co w połączeniu z dość dobrą anteną pozwoliło cieszyć się zasięgiem w każdym miejscu. Podczas testu nie stwierdziłem utraty zasięgu w miejscach, w których nie powinno się to zdarzać. Na pokładzie znajdziemy również Wi-Fi działające w zakresach b/g/n, i z funkcją Wi-Fi hotspot, dzięki czemu nawiązywanie połączenie z dowolną siecią nie stanowi żadnego problemu. Moduły Bluetooth w wersji 4.0, oraz NFC i DLNA pozwoliły na szybką i co ważne stabilną wymianę danych z kompatybilnymi urządzeniami.


GPS działa dość stabilnie i szybko, swoje koordynaty mogłem odczytać już po kilkunastu sekundach. Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń. Nie spotkaliśmy się podczas rozmowy, aby nie można było przeprowadzić, bo przeszkadzały nam szumy, podobnie było po stronie odbiorcy połączenia. Ponadto One mini 2 dobrze radzi sobie z utrzymywaniem połączeń w miejscach, gdzie występuje słaby zasięg sieci.


Za odtwarzanie muzyki dopowiada technologia HTC BoomSound. Wyposażony w ten sam wzmacniacz co HTC One (M8), One mini 2 tworzy głębokie tony od basu, aż po sopran, generując bardzo przyzwoitą muzykę, wychodzącą z dwóch frontowych głośników, stanowiących znak rozpoznawczy rodziny telefonów HTC One.


Sercem naszego bohatera jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, z zegarem taktowanym na 1.2Ghz. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ Adreno 305. Chipset wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Na pokładzie One mini 2 nie zabrakło slotu na karty microSD. Na początek użytkownik ma do dyspozycji ok. 10 GB z 16 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej.

Takie parametry w zupełności wystarczą do zabawy nawet w wymagające tytuły ze sklepu smartfon dość dobrze radzi sobie z odprowadzaniem ciepła przy pełnym obciążeniu.

HTC One mini 2 w benchmarkach AnTuTu Benchmark i Quadrant Benchmark:




Nakładka systemowa Sense od lat jest cechą charakterystyczną smartfonów z Tajwanu, tutaj wspomaga ona dobrze znany system Android w wersji 4.4 KitKat. Interfejs HTC Sense 6 / HTC BlinkFeed w tym akurat modelu zdaje egzamin.


Oprogramowania działa bardzo szybko i płynnie, jest ono również maksymalnie uproszczone. Wszystkie czynności dokonujemy intuicyjnie. HTC BlinkFeed przemienia ekran główny w transmisję najnowszych informacji i aktualności z portali społecznościowych przekazywanych na żywo. Możliwe do spersonalizowania kafelki przedstawiają najświeższe aktualności wyświetlane na ekranie urządzenia.


Poza standartowym pakietem aplikacji, dla rodzin szczególnie przydatne mogą być dwie. Pierwszą z nich „Car”, przydatna szczególnie dla użytkowników zmotoryzowanych. Tryb samochodowy telefonu HTC przekształca interfejs użytkownika w przyjazny dla kierowcy — z dużymi ikonami i łatwym dostępem do nawigacji oraz książki telefonicznej.


Druga to aplikacja Kid Mode, przydatna, gdy nie chcecie, aby Wasze dzieci weszły na nieodpowiednią stronę internetową lub aby przeglądały ważne pliki służbowe podczas korzystania z telefonu. Aplikacja Kid Mode, pozwala przekształcić smartfon w taki sposób, aby nasze pociechy mogły korzystać z rozrywki i dostosowanych do wieku gier itd., jednocześnie chroniąc ważne dane przed przypadkowym usunięciem.