W związku z coraz częstszym wykorzystywaniem urządzeń mobilnych, INEA poinformowała o planowanym wprowadzeniu nowej funkcjonalności usługi Bezpieczny smartfon lub tablet.

Z dniem 21 października br. w ramach opłaty abonamentowej usługi Bezpieczny Internet INEA Abonenci INEA zyskają możliwość korzystania z Pakietu Bezpieczeństwa INEA, za pośrednictwem którego można samemu wybrać wykorzystywany moduł oprogramowania – Ochrona Internetu INEA i/lub Mobilna Ochrona INEA.

Dzięki modułowi Ochrona Internetu INEA Abonenci zabezpieczą swoje urządzenia stacjonarne w następujący sposób:

antywirus, antyspyware, antyspam, moduł firewall i kontrolę rodzicielską.

Z kolei wdrażany moduł Mobilna Ochrona INEA pozwali na ochronę urządzeń mobilnych w następującym zakresie:

    – antywirus – zabezpiecza przed wirusami, niepożądanymi aplikacjami oraz złośliwym oprogramowaniem,

    – ochrona antykradzieżowa – ochrona danych i poufnych informacji oraz możliwość zlokalizowania zgubionego lub skradzionego urządzenia,

    – bezpieczna przeglądarka – zabezpieczenie, wbudowane w przeglądarkę, identyfikuje i blokuje niebezpieczne strony www,

    – kontrola rodzicielska – kontrola dostępu do stron i aplikacji o treści nieodpowiedniej dla dzieci,

    – bezpieczne kontakty – filtrowanie i ograniczenie połączeń wychodzących oraz wiadomości SMS/MMS do zablokowanych kontaktów.

Wyboru modułu oprogramowania będzie można dokonać od 21 października br. w nowej zakładce Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem w eBOA INEA. Dostęp do uruchamianej funkcjonalności zyskają wszyscy Abonenci dotychczasowej usługi Bezpieczny Internet INEA. Cena usługi pozostanie bez zmian.

W przypadku braku akceptacji zmian w Cenniku Usług Bezpieczny Internet INEA polegających na dodaniu nowej funkcjonalności, do dnia 20 października 2013 roku przysługuje Abonentom prawo do wypowiedzenia Umowy abonenckiej zawartej z Dostawcą usług w zakresie Usług Bezpieczny Internet INEA. Jednocześnie INEA informuje, że w związku z takim wypowiedzeniem Umowy abonenckiej przed upływem okresu jej obowiązywania, Dostawcy usług przysługuje uprawnienie do żądania zwrotu ulgi pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia Umowy abonenckiej do jej rozwiązania. Niezłożenie pisemnego oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy abonenckiej w powyższym terminie oznacza akceptację przez Abonenta wprowadzonych do Cennika zmian.

źródło: INEA

Kan