Zarządzanie flotą mobilną w przedsiębiorstwie – 5 kroków do wzrostu efektywności

Wstęp

Swoboda przepływu danych i szybki dostęp do informacji firmowych to warunki konieczne dla dynamicznego prowadzenia biznesu. Wykorzystanie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych pozwala uniezależnić pracowników mobilnych od sieciowej infrastruktury i zwiększyć efektywność ich pracy. Jednakże aktywizacja wykorzystania smartfonów wiąże się z ogromnymi inwestycjami, do których należy podejść z rozwagą. Rosnąca popularność zaawansowanych usług bezprzewodowych, przy jednocześnie dużym zróżnicowaniu platform, urządzeń i aplikacji mobilnych, przekłada się automatycznie na wzrost kosztów zarządzania flotą mobilną w przedsiębiorstwach. Konfiguracja nawet tak prostych usług jak dostęp do Internetu czy skrzynki mailowej wymaga zarówno czasu jak i nakładów pracy. Kluczem do optymalizacji kosztów i procesów administracyjnych są kompleksowe rozwiązania z zakresu Mobile Device Management.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, firma FancyFon stworzyła system pozwalający dowolnego rozmiaru przedsiębiorstwom sprawnie zarządzać zróżnicowaną flotą urządzeń mobilnych od chwili aktywacji usług mobilnych, poprzez pełny cykl życia urządzenia. FancyFon Mobility Center (FAMOC™) to scentralizowana platforma umożliwiająca zdalną kontrolę nad ogromną liczbą telefonów różnych typów i od różnych operatorów w czasie rzeczywistym. Dzięki kompleksowemu podejściu do kwestii zarządzania infrastrukturą mobilną w organizacji, FAMOC znacząco wpływa na wzrost efektywności procesów administracyjnych.

Krok pierwszy: Optymalizacja funkcjonalności floty mobilnej

Podstawą do osiągnięcia sukcesu w biznesie jest stały dostęp do informacji. Zaawansowane usług mobilne i aplikacje biznesowe rozszerzają pole działania przedsiębiorstwa sprawiając że za pośrednictwem urządzeń mobilnych, wszelkie zasoby organizacji są w zasięgu ręki bez względu na czas i miejsce. Niemniej jednak sam rozwój technologii nie wystarczy do wzrostu efektywności pracowników mobilnych. Niezbędne jest sprawne zarządzanie przepływem informacji. Administrowanie środowiskiem rozproszonym i zróżnicowanym środowiskiem mobilnym w sposób ciągły i bez zakłóceń.

Platforma FAMOC umożliwia instalacja systemu i monitorowanie parametrów bez przerywania bieżącej pracy urządzeń. Podstawowe zalety systemu to uproszczenie procesów administracyjnych oraz inwentaryzacji telefonów i usług mobilnych, nieuciążliwa implementacja polityki korporacyjnej na dowolnej liczbie urządzeń, łatwość integracji z systemami zewnętrznymi oraz wpływ na zmniejszenie nakładów pracy działów IT w procesie zarządzania infrastrukturą mobilną. Prosta instalacja i konfiguracja mobilnych aplikacji biznesowych wpływa na wzrost powszechności ich wykorzystania.

FancyFon Mobility Center -FAMOC
FancyFon Mobility Center -FAMOC

Krok drugi: Zarządzanie cyklem życia urządzeń mobilnych

Zadaniem systemów do zarządzania flotą mobilną jest nie tylko gromadzenie i udostępnianie wyczerpujących danych o urządzeniach ale przede wszystkim zapewnienie wsparcia i szerokiej funkcjonalności na każdym etapie cyklu życia usług mobilnych. System FAMOC to rozwiązanie umożliwiające administratorowi zapewnianie kompleksowej obsługi zróżnicowanej floty mobilnej. Wszelkie działania na wykonywane są w szybki, prosty i bezpieczny sposób z poziomu centralnej konsoli. Rozwiązanie umożliwia wdrażanie i zarządzanie aplikacjami, konfigurację urządzeń, bieżący monitoring parametrów, współdzielenie zasobów, backup danych aż po zakończenie świadczenia usługi, łącznie z blokowaniem czy czyszczeniem danych w razie utraty lub kradzieży urządzenia. FAMOC przejmuje wszelkie działania związane z zarządzaniem infrastrukturą mobilną rozszerzając przy tym funkcjonalność urządzeń i obniżając jednocześnie koszty działów IT.

FAMOC  w cyklu życia usług mobilnych
FAMOC w cyklu życia usług mobilnych

FAMOC w cyklu życia usług mobilnych