Jakość obrazu

AirLive DM-720 pozwala na rejestrowanie obrazu maksymalnie w rozdzielczości 1280×800 pikseli, ale odbywa się to z prędkością 15 klatek na sekundę. Tryb 1280×720 pikseli to już 30 klatek na sekundę, co sprawia że obraz jest płynny i dość szczegółowy. Po zmroku diody IR zapewniają całkiem niezłą widoczność (15 m wewnątrz pomieszczeń w zupełności wystarczy). Przy konfiguracji parametrów obrazu odstraszać może ilość opcji i ustawień, ale wtedy z pomocą przychodzi dołączona instrukcja oraz Internet. Zastosowane technologie WDR i Clear Motion wpływają na poprawę jakości obrazu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany tutaj obiektyw fisheye. Po odpowiedniej instalacji (na suficie) pojedyncza kamera z takim obiektywem może dostarczać podgląd z 3 różnych miejsc. Ogólna wysoka jakość obrazu to kolejny Plus tego urządzenia.

Podsumowanie

Kamera z diodami IR to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują rozwiązania dla całodobowego monitoringu wewnątrz budnyków. Zastosowany obiektyw fisheye zwiększy możliwości tej kamery i w przypadku dużego pomieszczenia i odpowiedniej instalacji pozwoli na zastosowanie jednego urządzenia, zamiast trzech. Podczas testów kamera działała bezproblemowo przez kilka dni bez przerwy, zapewniając bezpieczeństwo w moim pokoju 🙂 Dlatego z całą pewnością uważam, że poradzi sobie ona też w biurowych korytarzach, windach, magazynach i w każdym miejscu, gdzie zostanie zainstalowana. Szybki montaż i krótka konfiguracja sprawiają, że DM-720 łatwo wdrożyć do istniejącego systemu monitoringu.

Kamerę można kupić już za około 1500 zł, co jest jednak wysoką ceną, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane możliwości.

Plusy:

  • Łatwa instalacja dzięki obsłudze PoE
  • Wysoka jakość obrazu
  • Większe pole widzenia obiektywu fisheye

Minusy:

  • Wysoka cena
  • Brak języka polskiego w panelu administracyjnym
  • Dla mniej zaawansowanych użytkowników konfiguracja może być trudna