Interfejs panelu administratora

Menu kamery nie zostało przetłumaczone na język polski, dlatego dla użytkowników bez znajomości angielskiego obsługa większości funkcji może być problemem. Za to producentowi należy się minus. Samo menu to 2 główne zakładki: „Home” i „Configuration”. Karta „Home” zawiera podgląd obrazu na żywo z kamery, a „Configuration” to rozbudowana zakładka ustawień, która daje dostęp do ogromnej liczby opcji i konfiguracji. Mamy tutaj dostęp do m. in. ustawień sieciowych, dźwięku, obrazu, obsługi zdarzeń i akcji, mocy świecenia diod IR, miejsca zapisu nagrań, wykrywania dźwięku, ruchu i naruszenia urządzenia.

Panel administratorski:







W menu mamy zakładkę odpowiedzialną za konfigurację obsługi zdarzeń: wykrycia ruchu, dźwięku, czy naruszenia obudowy kamery. Urządzenie może w wypadku wystąpienia takich zdarzeń wysłać powiadomienie na e-maila ze zdjęciem, czy fragmentem nagrania z zarejestrowanym ruchem. Możliwe jest też określenie godzin, w których kamera ma cały czas nagrywać, a w których tylko 'czuwać’ i 'reagować’ na zdefiniowane wcześniej zdarzenia. Możemy też wybrać miejsce do zapisywania nagrań – karta microSD, serwer FTP, serwer SAMBA.

Panel administratorski:







W zakładce z głównymi ustawieniami kamery mamy możliwość włączenia logowania przez protokół https, blokowania danych adresów IP, czy dostępu do kamery bez logowania – tylko dla gości. Są też ustawienia złącza DI/DO, które służy do podłączania zewnętrznych urządzeń takich jak centralki alarmowe, zewnętrzne czujniki ruchu czy systemy zdalnego otwierania i zamykania drzwi. Jest też możliwość wyłączenia diody LED sygnalizującej stan urządzenia, aby nie przyciągała ona uwagi osób monitorowanych.

Panel administratorski:






Kamera umożliwia utworzenie jednego lub wielu kont dostępowych, z przypisanym indywidualnym poziomem dostępu dla każdego z nich. Ustawić możemy również podstawowe parametry sieciowe, takie jak adres IP, adres MAC, port dostępowy, czy serwer DNS. Jeżeli zdecydujemy się na instalację urzadzenia z wykorzystaniem zasilania PoE, należy pamiętać o zaznaczeniu odpowiedniej pozycji w menu. Kamera po odłączeniu zasilania wymaga ponownego ustawienia godziny i daty, dlatego warto w ustawieniach zaznaczyć opcję automatycznej synchronizacji czasu za pomocą internetu.

Panel administratorski:






W kolejnej zakładce możemy ustawić pożądaną jakości obrazu, rozdzielczość i rozmiar okna z podglądem video. W razie potrzeby możemy wyłączyć diody IR, a także zdefiniować godziny, w których kamera ma działać w trybie nocnym, a w których nie. Mamy też wpływ na jasność, nasycenie, balans bieli, czas ekspozycji i usuwanie szumów z obrazu.