Kilka słów o wnętrznościach pochodzącego z Chin smartfona. Konstrukcja Ulefone Mix 2 kryje w sobie całkiem przyzwoite podzespoły, biorąc pod uwagę cenę. W urządzeniu znajdziemy procesor 64 bit. MediaTek MT6737T, który składa się z czterech rdzeni o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, zbudowanych w oparciu o architekturę ARM Cortex-A53. Nad grafiką czuwa układ ARM Mali-T720MP oraz 2-gigabajtowa pamięć operacyjna RAM. Minusem jest pamięć wewnętrzna 16 GB (z czego dla użytkownika dostępne jest nieco ponad 7,5 GB), przy czym za pośrednictwem slotu microSD możliwa jest jej rozbudowa nawet o 256 GB. Całość działa zaskakująco płynnie, toteż sklep z mniej pamięciożernymi aplikacjami Google Play stoi otworem przed potencjalnym nabywcą. Przewijanie ekranów na pulpicie głównym, jak i praca na podstawowych aplikacjach niestety, czasem powoduje delikatne przycięcia, w działaniu smartfona, ale nie na tyle, aby to było uciążliwe. Z całą pewnością nie jest to jednak układ stworzony do najnowszych gier, bo choć je uruchomimy, to wielkiej przyjemności z rozgrywki mieć nie będziemy. Z tego, co zauważyłem przy dłuższym przeglądaniu Internetu, o grach nie wspomnę, bo to raczej oczywiste, da się zauważyć podniesienie temperatury obudowy.  Popularna aplikacja AnTuTu wycisnęła ze smartfona ponad 36,600 tys. punktów, co jest na dziś wynikiem raczej mizernym.

Smartfon działa na Androidzie w wersji Android 7.0 Nougat. System praktycznie pozbawiony jest zbędnych dodatków, co wyszło wyłącznie na korzyść. W zasadzie większość aplikacji, które znajdziemy w pakiecie oprogramowania to standardowe aplikacje Google i raczej nie wymagają one większego opisu. Należy podkreślić, że system jest dobrze spolszczony.

DSCF5030

Ulefone Mix 2

Jeżeli chodzi o oferowane metody łączności, to Ulefone Mix 2 nie zaskakuje na tle konkurencji. W smartfonie znajdziemy standardowe moduły: 4G/LTE kat.4, umożliwiającą pobieranie danych z prędkością (Downlink ~150Mbps / Uplink ~ 50Mps), oraz Bluetooth 4.1.

Na pokładzie znajdziemy również Wi-Fi działające w zakresach b/g/n. Co prawda wbudowana antena nie należy do najbardziej czułych, trudno jednak mówić o jakimś wielkim problemie w tej kwestii. GPS, wspomagany przez A-GPS jest bezproblemowy, wyszukuje satelity natychmiast i prowadzi nas z punktu A do punktu B nie zrywając połączenia.